Pokud toužíte po bazénu, jehož „montáž“ i „demontáž“ jsou velmi snadné, sáhněte po nafukovacím. Tento typ bazénu se opravdu snadno uvede do provozu – a stačí na to jeden člověk. Nafukuje se klasicky jen jeden prstenec. Díky tomu, že dno bazénu má větší průměr než límec, drží bazén v podstatě sám a voda se nikam nevylije. Pouze při opravdu velkém dětském vlnobití můžete bazén dost rozhoupat a část vody vylít. I tak jde ale jen o malý podíl, který je schopen se šplouchnutím dostat ven.

Průměr dna nafukovacího bazénu s prstencem Marimex Tampa 3.66×0.91m je, jak vidno i z označení, 3,66 m. Průměr prstence je pak 3,07 m. Bazén sám o sobě je vysoký 0,91 m, přičemž voda může dosahovat až do výšky 0,74 m. V tomto případě sem přijde 6,7 kubíků vody. Ale můžete bazén napustit i méně, pokud máte menší děti, u kterých chcete, aby pohodlně dosáhly na dno. Volná část stěny bazénu se jen položí na hladinu a funkčnost bazénu zůstává plně zachována.

Nafukovací bazén s prstencem Marimex Tampa 3.66×0.91m je sice poměrně bezpečnou variantou, protože na rozdíl od bazénů zapuštěných do země, sem dítě jen tak nespadne, nikdy nenechávejte děti v bazénu bez dozoru a nespoléhejte se na plavací kruhy. Ty mohou dítěti způsobit ztrátu rovnováhy a naopak jej držet hlavou dolů a nohama nahoru.

Nafukovací bazén s prstencem Marimex Tampa 3.66×0.91m je bez filtrace, v obchodech najdete i model s filtrací. Vzhledem k tomu, že se běžně dodává filtrace kartušová, je mnohdy lepší pořídit právě model bez filtrace – a dokoupit filtraci pískovou, která je pro tento objem vody o hodně účinnější, déle také vydrží. A když udržujete vodu v bazénu pomocí soli, je písek k filtrování vhodný. K filtraci je nutné koupit i hadice, průchody a instalační sadu pro filtraci. Průchody stěn bazénu mají z výroby vlastní záslepky.

Samotná instalace bazénu zabere asi 15 minut jednomu člověku. Důležité je nezapomenout na pevnou a hladkou podložku pod bazén, aby se neprotrhlo dno. Dno fólie bazénu má sice sílu 0,32 mm a je ze tří vrstev (PVC, polyesterová tkanina a znovu PVC), ale přímý styk například se zámkovou dlažbou rozhodně není ideální.

Síla stěny bazénu je 0,55 mm, aby měl bazén dostatečnou pevnost k udržení tolika vody a odolání tak velkému tlaku ještě umocněnému o dětské řádění v něm. Díky svému složení zvládne fólie i ošetření vody solí, ale také chlórem. Celková hmotnost bazénu je okolo 13 kg.

Na konci sezony bazén jen vypustíte, vytřete a vysušíte, posypete dětským zásypem, složíte a je připraveno na další sezonu. Nafukovací bazén s prstencem Marimex Tampa 3.66×0.91m musí zimovat v nezamrzajícím a suchém prostředí.