Kdo má rád v bazénu více prostoru, a přitom si přeje bazén nadzemní, může sáhnout po téměř pětimetrovém bazénu značky Marimex. Model Marimex Bazén Florida 4.88 x 1.22 m ratan nabídne hloubku 122 cm, přičemž voda může být napuštěna do výšky cca 110 cm. Maximální možná výška je snadno poznat, protože vnitřní prostor bazénu, kam až smí voda sahat, je nastříknutý jinou barvou, než má zbytek bazénové fólie. Ten je potisknutý imitací ratanu.

U fólie bazénu ještě zůstaňme. Její síla 0,64 mm po bocích. Podlaha má sílu 0,4 mm, protože díky opření o podklad nemusí odolávat tak velkému tlaku. Fólie sama o sobě je laminovaná a je vyztužená polyesterovou tkaninou se strukturou mřížky. Celkově je fólie složená ze tří vrstev tak, jak to u bazénů obvyklé a z důvodu bezpečnosti i výdrže materiálu vlastně také vyžadované.

Základní pevnost a stabilitu nadzemního bazénu Marimex Florida 4.88 x 1.22 m ratan podpoří hlavně konstrukce, která je z materiálu ošetřeného proti korozi. Jak už to u tohoto typu bazénů bývá, sestavení konstrukce a celého bazénu není náročné, pokud se na něm podílí více lidí, alespoň 3. Konstrukce zajistí, ale ani vlnobití v rámci radovánek dětí i dospělých nezpůsobí nestabilitu bazénu. Odolá totiž i vodním bitvám.

I nadzemní bazén Marimex Florida 4.88 x 1.22 m ratan nabídne vypuštění pomocí napojení zahradní hadice, takže vodu můžete na konci sezony použít pro zavlažení trávníku. Bazén je nutné na konci koupací sezón vypustit, vysušit a uskladnit v místě, kde teplota neklesne pod pět stupňů Celsia.

Tento model bazénu není vybaven příslušenstvím. Ale doporučuje se, vzhledem k velkému objemu vody, dokoupit pískovou filtraci. Jsou tu pro ni připraveny průchody stěnou bazénu o průměru 32 mm, takže tzv. 5/4″.

Bude nutné pořídit i bezpečnostní schůdky, podložku a hadice. Nadzemní bazén Marimex Florida 4.88 x 1.22 m ratan je v tomto případě prodáván pouze bez příslušenství. Cena tedy není konečná. I tak ale celkově váží balení s bazénem Marimex Florida 4.88 x 1.22 m ratan a bez příslušenství 68 kg! Vejde se do něj totiž neuvěřitelných 19 kubíků vody.

Vyplatí se i pořízení krycí plachty, aby do bazénu nepadal hmyz, listí, pyl nebo jiné nečistoty. Fólie sama o sobě je odolná vůči UV záření, proto se nemusíte obávat, že by pobytem na slunci příliš trpěla nebo začala brzy praskat. Nadzemní bazén Marimex Florida 4.88 x 1.22 m ratan má i podle ohlasu uživatelů dlouhou životnost. Výrobce poskytuje záruku klasické dva roky.