Cenově velmi náročná záležitost, pořizovací náklady jsou v podstatě dvou- až trojnásobné, oproti běžným vysavačům, vysoká je i spotřeba, kdy příkon je celých 1600 W. Ale tento chlapík vám vysokou cenu i spotřebu vynahradí. Dokáže totiž mnoho věcí, a to zcela dokonale.

Z názvu plyne, že jde o vysavač multifunkční, takže vysavač určený pro vysávání suché i mokré. Nechybí mu samozřejmě ani schopnost vyčistit koberce, čalounění na židlích či v autě, sedačku, matrace, zkrátka vše, co volá po mokrém čištění, ale nemůžete to nacpat do vany či do pračky. Vysávání vody z podlahy je samozřejmostí.

Úžasné je to, že když vysavač Thomas AQUA+ ALLERGY & FAMILY svou práci skončí, tak to, co bylo čištěno na mokro, je téměř suché. Zůstává pouze zbytková vlhkost.

Zajímavou alternativou bezsáčkového vysávání je vysávání do vody, kdy voda funguje jako dokonalý filtr. Před vysáváním se naplní kyblík vysavače vodou, vloží se do vysavače a začnete vysávat. Po vysávání se nestačíte divit, co všechno jste doma na podlaze měli. Po vysávání je nutno nádobku s vodou a nečistotami vylít a vymýt, stačí k tomu však proud vody. Nádobka má sice jen cca 1,8 litru, ale voda pojme ohromné množství nečistot.

Toto vysávání je úžasné pro alergiky, protože vyfukovaný vzduch nevysušuje místnost a také neunikají žádné nečistoty. Navíc můžete pravidelně udržovat sedačky a jiné prvky domácího vybavení potaženého textilií v dokonalé čistotě. S tímto vysavačem si i alergici mohou troufnout mít doma koberce.

Vše je vyrobeno tak, že při manipulaci s vysavačem stačí jen vložit a zacvaknout. Žádné šroubování, žádné složité montování. Díly do sebe dobře pasují, nic se neviklá a nevypadává. Samotný vysavač je ergonomicky řešený, má kvalitní kolečka, která snadno jezdí, madlo na přenášení a také automatické navíjení přívodní šňůry.

Práce s ním není namáhavá. Vysavač má dostatečný dosah 11 metrů a tři stupně sacího výkonu, včetně režimu ECO. Je vhodný zejména tam, kde žijí alergici nebo domácí mazlíčkové plní padajících chlupů. Na chlupy je součástí příslušenství speciální kobercová hubice , která si s nimi opravdu dobře poradí.

Vysávat je možno také do sáčku, takže se nebojte, že byste se při každém vysávání museli namočit. To ne. Běžné vysávání je možno se sáčkem, jehož objem je nadstandardní – 6 litrů. Pokud chcete vysávat na mokro, stačí litr vody z kohoutku.

Vysavač má klasickou čistící vychytávku – nádobku na čisticí prostředek, hadičku z ní vedoucí až k hubici a také trysku na rozstřikování čisticího prostředku. Menší znečištění stačí vyčistit běžným provozem, kdy z hubice stříká voda s čistícím prostředkem a vysavač to hned po dopadu na koberec vysává. Díky tlaku trysky a tahu vysavače projde čistící prostředek docela hluboko do vlasu koberce nebo do čalounění a zase zpět do vysavače.

U odolnější špíny je nutno nejdříve zapnout jen stříkání čistícího prostředku, nastříkat na čištěnou plochu a nechat působit. Pak jednoduše vysát se znovupoužitím střiku, tentokráte bude stačit stříkání čistou vodou. Jen pozor, během vysávání je nutno kontrolovat hladinu v nádržce – vysáváme do ní další vodu, proto je nutné ji občas vyprázdnit. Stačí ale jen vylít a zase pokračovat.

Pokud se bojíte použít mokré čištění na parkety, není k obavám důvod. Vysavač má v příslušenství mimořádně šetrnou hubici na mokré čištění parket. Díky němu budete mít v jenom kroku vysáto i vytřeno. Bez námahy a dokonale.

K vysavači je dodáváno široké příslušenství, včetně například 36 cm dlouhé štěrbinové hubice, se kterou se dostanete opravdu všude.

Vysavač nepatří k nejlehčím, ale to je vzhledem k jeho schopnostem zcela pochopitelné. Váží okolo 8 kilogramů, ale této váhy dosahují i některé běžné sáčkové vysavače.