Chcete mikrovlnnou troubu, která bude umět víc než jen ohřev, rozmrazování nebo vaření v páře? poohlédněte se po multifunkčních troubách, které v sobě mívají zabudovaný ještě gril, horkovzduch a samozřejmě také automatické vaření.

Levná a všestranná

Jednou z nich je multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO. Vzhledem ke své ceně se může stát levným, ale opravdu všestranným pomocníkem v kuchyni, kde jiné spotřebiče nechcete nebo mít nemůžete, případně může pomocníkem v plně vybavené kuchyni, kde oceníte rychlé použití a automatické fungování jejích programů.

V této mikrovlnné troubě totiž můžete připravit i jogurt nebo nechat kynout těsto. Mnoho mikrovlnných trub v ceně do čtyř tisíc korun takovou nabídku nemá, takže se jistě vyplatí po tomto výrobku sáhnout, dokud je na trhu k mání.

Spousta funkcí

Multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO nám nabídne následující funkce: mikrovlnný ohřev v několika úrovních (konkrétně v šesti), výkonu, gril a horký vzduch v mnoha různých teplotách, které si nastavíme podobně jako v pečící troubě.

Zaujme jistě i praktický a moderní design, poměrně zdařile seskládaná tlačítka ovládání trouby. Multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO je dostatečně velká na to, abyste do ní umístili vše, co budete chtít ohřívat, grilovat, péci nebo jen prohřát pomocí horkého vzduchu, například ono již zmíněné těsto ke kynutí. Vnitřní objem je 28 litrů. A průměr otočného talíře je krásných 32,5 cm.

Velikostní parametry

Celkové rozměry mikrovlnné trouby jsou (v x š x h): 31 cm × 51,7 cm × 47,5 cm. A rozměry vnitřního prostoru mikrovlnné trouby jsou následující (v x š x h): 23,5 cm × 35,8 cm × 32,7 cm.

Zaměřme se nyní na výkon. Multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO dokáže nabídnout výkon ohřevu na úrovni max. 900 W, ale výkon grilu je dostatečných 1 400 W. Za minimální nutný výkon pro gril se považuje 1 000 W, což tato mikrovlnná trouba hravě překonává.

Nechybí odstraňovač pachů

Multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO má odstraňovač pachů neboli ventilátor, který vyfoukne nahromaděné páry z vnitřního prostoru. Proto se vám nestane, že po ohřevu ryby by například ohřívané buchtičky s krémem zaváněly rybinou.

Vše je na této troubě ovládáno tlačítky, což může být pro ty, kdo byli doposud zvyklí na dvě otočná kolečka, menší problém. Ale ne nepřekonatelný. Stačí si pozorně pročítat návod a postupně si osvojit digitální ovládání všech funkcí. Digitální displej má ledově modrou barvu.

Umí úsporný režim

Multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO se v době, kdy ji nepoužíváte, přepne do úsporného režimu, což výrazně snižuje spotřebu elektrické energie. Celkový čas, který jde na mikrovlnné troubě nastavit, je 99 minut, tedy téměř hodinu a čtyřicet minut.

To pro grilování i pečení sice nestačí zcela, ale dá se pak nastavení času zase samozřejmě obnovit. Stejně je většinou nutné po cirka hodině a půl jít zkontrolovat i jídlo pečené v uzavřené nádobě a na nižší teplotu.

Keramický smalt vevnitř

Vnitřní prostor je z keramického smaltu, aby bylo možné troubu využít kombinovaně. Navíc se keramický smalt snadno čistí a v průběhu času nemění barvu v důsledku usazeného oleje nebo mastnoty. Keramický smalt je přirozeně antibakteriální a odolný vůči poškrábání, takže vám bude dlouhodobě přinášet užitek i krásný vzhled.

Multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO má spoustu předprogramovaných automatických programů – je tu k dispozici široká nabídka základních receptů, které jsou předprogramované dokonce i k přípravě hotových jídel, zejména v podobě eintopfů.

Zapouzdřený ohřívač grilu

Co je nutné zdůraznit jako výhodu, to je zapouzdřený ohřívač grilu. Díky němu klesá nebezpečí spálení se o spirálu grilu. Pro grilování je přibalen kulatý rošt, na který můžete položit grilované potraviny. Tuk bude stékat na otočný skleněný talíř.

Vychytávkou, kterou multifunkční mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO také nabídne, je funkce Start / + 30 s. Co to znamená?  Tlačítko Start / + 30 s. slouží jednak ke spuštění zvolené funkce, jednak pro rychlý ohřev po 30 vteřin, ovšem při maximálním výkonu.

Otáčení talíře lze při pečení vypnout

Kulatý otočný talíř se otáčí jen při mikrovlnění. Pro pečení můžete jeho otáčení vypnout. Díky tomu využijete každý milimetr vnitřního prostoru. Takže se do trouby pohodlně vejde i velké hranaté nádobí nebo dlouhá drůbeží roláda v celku. Při grilování je nutné ale počítat s tím, že gril je jen přes polovinu horní části vnitřního prostoru mikrovlnky. A tak se talíř musí otáčet a grilování se rozdělí na dvě poloviční doby – proto je nutno na grilování nastavit dvojnásobný čas. Pomoci zde grilu mikrovlněním  není možné. Jen ve funkci předehřívání je možné spojit dohromady gril a horký vzduch, čehož se jistě dá dobře využít i pro přípravu pokrmů, nejen pro předehřívání.

HotBlast z několika průduchů

Další vychytávkou je funkce HotBlast. Jde o působení horkého vzduchu na potraviny, a to hned z několika průduchů. Jídlo si díky tomu dokáže zachovat šťavnatost, ale zároveň se na povrchu díky vysoké teplotě vytvoří i křupavá kůrka. Stejná distribuce tepla funguje i při grilování.

S tím ale nejsme s vychytávkami u konce. Další z nich je Slim Fry, tedy smažení, ale při zachování naší štíhlé linie. Technologie Slim Fry zaručuje spojením grilu s prouděním horkého vzduchu křupavé a chutné jídlo, a to samozřejmě bez použití velkého množství oleje.

Tlačítka jsou jen anglicky

Co vás může trochu odradit od koupě multifunkční mikrovlnné trouby Samsung MC 28H5015AW/EO, je jazyková bariéra. Návod je totiž sice v češtině, ale tlačítka na troubě jsou samozřejmě v angličtině. Návod na použití je díky mnoha funkcím poměrně obsáhlý, ale to je samozřejmě výhodou.

Přednastaveným programům chybí například popcorn na dvě až tři minuty nebo ohřev nápoje na několik vteřin. V případě přípravy masa pečením v horkovzduchu uvádějí uživatelé této mikrovlnné trouby, že přednastavená doba nestačí. Otázkou je, pro jakou hmotnost a jaké rozložení masa na plechu bylo nastavení děláno.

Co na ni uživatelé?

Obecně uživatelé hodnotí multifunkční mikrovlnnou troubu Samsung MC 28H5015AW/EO jako kvalitně zpracovanou a jako produkt, který v domácnosti často ocení, hojně využijí.