Bydlíte sami nebo jen s partnerem, jste i blízko běžných obchodů s potravinami a nemáte zahradu. Takže vám k mrazení stačí jen pidi prostor na ty nejnutnější zásoby typu mrazených polotovarů nebo knedlíku, které vyndáte při stavu nouze, když zrovna není do čeho jiného kousnout anebo prostě máte chuť na pizzu, ale do restaurace naproti se vám dnes nechce.

Nebo zahradu naopak máte a potřebovali byste o kousek zvětšit prostor, kam můžete ukládat vaše zásoby na zimu. Nebo jezdíte na svou chatu? Tam se bude taky parádně hodit.

V takovém případě so poohlížejte mezi malými mrazničkami. Za zvážení stojí například mrazák o objemu 34 litrů, se dvěma patry, do kterých můžete vše potřebné přehledně uložit. Vnitřní prostor mrazáku je totiž rozdělen drátěnou policí. A vy si dokonce můžete nastavit výšku, kam polici umístíte. Jen tam prosím nedávejte toho pejska z reklamy…

Police ale nemá žádné zakončení, žádnou zarážku, takže pokud mrazák hodně naložíte, může na vás jeho objem po otevření začít vyskakovat.

Malá mraznička Hyundai FSB050WW8 je dobrým řešením do malé domácnosti nejen tím, že je malá, ale tím, že zvládne nejvyšší třídu mrazení, tedy ****. Je také úsporná, patří do energetické třídy A+. Ocenit ji mohou i studenti na koleji nebo v privátech. Je totiž poměrně levná a také její provoz není nijak energeticky náročný. Za rok spotřebuje okolo 153 kWh.

Mrazák Hyundai FSB050WW8 disponuje poměrně slušným mrazícím výkonem – vzhledem ke své velikosti, tedy spíše malosti. Zamrazí až 2 kg potravin za 24 hodin. Pokud vypadne proud nebo se mrazák pokazí, vydrží obsah plně zmrazený po 6 hodin.

Mrazák je opravdu malinký, posuďte sami. Rozměry jsou (VxŠxH): 51x44x49 cm. Pozor je nutno dát si na umístění do stísněnějších prostor, které špatně větrají. Mrazák je totiž určen pouze pro klimatickou třídu N, tedy teploty od 16 do 32 stupňů Celsia.

Mrazák Hyundai FSB050WW8 nemá automatické odmrazování v podobě no frost. Musíte na to tedy jít ručně. Chybí jistě i osvětlení a vnější ukazatel teploty, například na displeji. Ale to vyřešíte jednak umístěním mrazáku na světlejší místo a jednak třeba občasným změřením teploty teploměrem. Termostat je bohužel umístěn na zadní straně mrazáku, takže se k němu možná budete hůře dostávat.

Co je jistě nutno mrazáku vytknout, je relativně vysoká hlučnost. Výrobce sice uvádí něco přes 40 dB, ale zákazníci toto tvrzení popisují jako ne zcela přesné. Mrazák Hyundai FSB050WW8 ruší více než lednice s podobnou uváděnou hlučností. Překvapeni jsou spotřebitelné i častým spínáním kompresoru, které se i při nižší intenzitě mrazení objevuje cca co patnáct minut. Ale pokud mrazák můžete umístit třeba na chodbu, máte vyhráno.

Tento mrazák koupíte v bílé bravě. Dveře lze otevírat oběma směry – panty jsou klasicky přenastavitelné. Mrazák má i nastavitelné nohy, díky kterým jej dostanete do váhy i na mírně křivé podložce. Mrazák je lehký, váží pouze 16 kg. Takže ho v pohodě umístíte třeba i na lednici nebo na jiný mrazák.