Pro náročnější uživatele poslouží značkový MP3 přehrávač, který splňuje všechny požadavky na velmi solidní výbavu a hlavně pohodlí při používání. Je sice malý, ale vypracovaný do detailů. A přes své malé rozměry nabídne spousty vychytávek. Třeba vnitřní paměť, USB koncovka, kterou jej můžete přímo připojit k jakémukoliv PC. Nebo malý displej či pěti pásmový ekvalizér. Ale nechybí ani funkce Bass Boost. Naladíte na něm i rádio. Pojďme se na MP3 přehrávač Sony NWZ – B183FR s vnitřní pamětí podívat podrobněji.

Co najdete v balení. Bude tam samozřejmě MP3 přehrávač, k tomu sluchátka a ještě bude přiložen i český návod. Návod k obsluze je dokonce předinstalovaný přímo v přehrávači. Takže hned po spojení s PC se vám může zobrazit. Díky USB zakončení (které je obstaráno krytkou s nápisem „Walkman“), nepotřebujete žádný nabíjecí kabel. Prostě MP3 přehrávač Sony NWZ – B183FR s vnitřní pamětí strčíte do PC, do lampičky, do prodlužovací elektrické šňůry s USB konektorem. Anebo přímo do adaptéru.

Tělo MP3 přehrávače Sony NWZ – B183FR je s hliníkovou povrchovou úpravou, tedy je velmi lehké a zároveň elegantní, jak jsme u Sony zvyklí. Přehrávač je opravdu kompaktní. Jeho velikostní parametry jsou následující (v x š x h): 8.45 cm x 2.22 cm x 1,34 cm. A hmotnost je 30 g. Rozhodně nezatíží ani kapsu, ani kabelku. Je lehčí než třeba mnohé chytré hodinky, které běžně nosíme na zápěstí, a nijak nás netíží.

Přehrávač nabídce až dvacetihodinovou výdrž. A to není zrovna málo. Hudbu nebo mluvené slovo můžete poslouchat v pěti hudebních režimech a díky ekvalizéru mezi nimi plynule přecházet. Režimy jsou nastaveny na: Heavy, Pop, Jazz, Unique, Custom.

Náročnějším poslouží i Bass Boost. MP3 přehrávač Sony NWZ – B183FR nabídne vnitřní paměť ve velikosti 4 GB, což odpovídá kapacitě na asi 900 skladeb. Takže zásoba nahraných titulů vám vydrží neskonale dlouho.

Navíc můžete přehrávat nejen formáty MP3, ale také WMA. Což rozšiřuje možnosti výběru skladeb, které si přejete poslouchat při různých příležitostech. Vnitřní paměť rozšířit nejde, slot pro paměťovou kartu tu zcela chybí. Ale vestavěná paměť je dostatečně velká i pro náročnější uživatele. Navíc lze skladby spravovat přímo v přehrávači, stačí ho jen vsunout do PC.

Přehrávač se bude po zasunutí do USB slotu v PC zároveň i dobíjet. Klasické nabíjení trvá jen asi 70 minut, přičemž ale můžete využít i tzv. 3minutové nabíjení. A to v případech, kdy nechcete čekat po celou standardní „nabíjecí“ dobu.

OLED displej na MP3 přehrávači Sony NWZ – B183FR s vnitřní pamětí nabídne mnoho důležitých informací. Na první pohled totiž vidíte jednak přehrávanou skladbu, interpreta, album, časovou stopu, stav baterie, zvukový režim. Při poslechu rádia tu uvidíte i právě naladěnou rozhlasovou stanici. Tuner je analogový, s digitálním zobrazením.

Hned vedle displeje jsou tlačítka pro přehrávání a přerušení přehrávání. Další tlačítka jsou až těsně vedle krytky USB konektoru. Zde je posun vpřed a vzad. Další tlačítka lze najít na hraně přehrávače. Jedná se ovládání hlasitosti, tlačítko reset a hlavní ovládací tlačítko pro přechod mezi složkami – tzv. home button. Displej dotykový denní, k ovládání je nutné používat tlačítka. Ta jsou však natolik intuitivně uspořádaná a natolik hmatově rozlišitelná, že MP3 přehrávač Sony NWZ – B183FR s vnitřní pamětí můžete směle ovládat, i když ho máte v kapse a vůbec na něj nevidíte.

Co MP3 přehrávač Sony NWZ – B183FR s vnitřní pamětí nenabídne, je funkce diktafonu nebo handsfree. Nemá ani Bluetooth komunikační technologii, ale ani vám nebude chybět.