Pro náročnější uživatele si SanDisk připravit nadupaný MP3 přehrávač, který má vnitřní paměť, FM rádio, mikrofon a hlasové nahrávání nebo třeba i klip na přichycení. Jde totiž o sportovní verzi. K tomu nabízí i velkou škálu přehrávaných formátů. Je nejvyšší čas na podrobnější specifikaci – podívejme se mu trošinku na střeva.

Nová “sportovní” verze legendárních MP3 Sansa Clip Zip, tedy MP3 přehrávač SanDisk Sansa Clip Sports 8GB nabídne prvotřídní zážitek z poslechu hudby na cestách. A hudbu můžete mít uloženu jak na osmi gigovém interním úložišti (ve vnitřní paměti), tak na paměťové kartě typu micro SD nebo micro SDHC. Ty mohou mít velikost až 32 GB. Formáty, se kterými se tento SanDisk popere, jsou MP3, WMA, OGG, FLAC, AAC DRM-free, Audible. A to jistě není málo.

Co také potěší, je vydrž baterie. Nabídne totiž nádherných 25 hodin hudby nebo další práce s přehrávačem. Díky naprogramování a zabudovanému mikrofonu ho totiž můžete použít i jako diktafon. A nahrát si zvukový záznam.

Přestože jde pouze o MP3 přehrávač, nabídne SanDisk Sansa Clip Sports 8GB také displej. Ten má průměr 3,66 cm (1,5 palce).  Jde o barevný TFT LCD displej. A k čemu tu je, třeba ke zobrazení informací o tom, jaké rádio zrovna posloucháte. Ano, MP3 přehrávač SanDisk Sansa Clip Sports 8GB má také FM tuner. Takže když vás přestane bavit váš výběr hudby, můžete se spolehnout na rádio a vybrat si stanici přesně toho hudebního stylu, který vám zrovna nejvíce sedne.

Na displeji se však zobrazují i další důležité ukazatele o přehrávání nebo například výdrži baterie. Výhodou displeje je pak i přehledná knihovna pro všechna vaše uložená multimédia – ať je máte ve vnitřní paměti anebo na paměťové kartě. Na MP3 přehrávač od SanDisku přesouváte data, tedy písně či mluvené slovo, přímo. Rozšířené micro USB 2.0  rozhraní totiž slouží pro nabíjení i přenos souborů.

Trochu možná bude chybět ekvalizér, ale to lze dorovnat dokoupením sluchátek s ekvalizérem. MP3 přehrávač SanDisk Sansa Clip Sports 8GB má totiž klasický 3,5 mm jack – audio výstup určený pro jakákoliv sluchátka (s výjimkou těch, co lze napojit pouze přes USB-C).

Vzhledem k tomu, že jde o sportovní verzi, je MP3 přehrávač SanDisk Sansa Clip Sports 8GB vybaven také klipem k přicghycení na přezku nebo k oblečení, abyste s ním mohli běžet nebo třeba jet na kole, jít, prostě cokoliv, co lze dělat na souši. Do vody ho určitě neberte.

MP3 přehrávač SanDisk Sansa Clip Sports 8GB není nijak velký. A jeho kompaktnost oceníte zejména při sportu. Velikostní parametry jsou následující: rozměry (v x š x h): 39 mm × 62 mm × 16 mm . Hmotnost je pouze okolo 28 g. Součástí balení jsou sluchátka a USB kabel sloužící k nabíjení, ale i k přenosu dat. Coby sportovci také jistě oceníte stopky, které opravdu na každém MP3 přehrávači nenajdete.

Na druhou stranu si uživatelé stěžují, že software přehrávače funguje pomaleji, než by očekávali. Za mínus označují i skutečnost, že MP3 přehrávač SanDisk Sansa Clip Sports 8GB přehraje bez zásahu pouze jednu složku. Jakmile složka skončí, utichne. Ze všech úrovní složek se přehrávač vrací přímo do hlavního menu, což se mnohdy stane nepohodlným postupem.