Hledáte způsob, jak se rychle a snadno ochladit doma nebo v kanceláři, ale přitom nechcete investovat velké peníze do nástěnné klimatizace, případně potřebujete, aby se klimatizace dala převážet z místnosti do místnosti? Mobilní klimatizace s chladicím výkonem 7 000 BTU/h by pro vás mohla být řešením. Možností je například Mobilní klimatizace Sencor SAC MT7020C. Co umí?

Nastavíte na 18 – 32 stupňů

V případě mobilních klimatizací nikdy není výkon tak dobrý, jako u klimatizací nástěnných, ale pro základní ochlazení místnosti to stačí. Využívá ekologického chladicího plynu R290, který svou aktivitou neemituje skleníkové plyny. Chladit může místnost na 18 – 32 stupně celsia, což je celkem dostačující škála chlazení, nejnižší teploty stejně nebudete využívat příliš často, velký teplotní šok při přechodu do vyhřátého exteriéru nebo do vedlejší místnosti totiž vůbec nedělá tělu dobře.

Mobilní klimatizace Sencor SAC MT7020C má tři režimy provozu, takže nejde cistě jen o klimatizaci. Vedle samotného klimatizování totiž umí i foukat jen jako ventilátor, zvládne však také odvlhčit vzduch. Jaký režim jste měli naposledy navolen, takový se při dalším zapnutí klimatizace spustí. To ušetří nastavování, pokud si přejete používat klimatizaci pravidelně ke stejnému účelu.

Až do 18 metrů čtverečních

Mobilní klimatizace Sencor SAC MT7020C zvládne obsloužit místnost do velikosti 18 metrů čtverečních. Hlučnost je přibližně 65 decibelů a příkon, který tento přístroj potřebuje k chlazení, je 785 W. To sice není zrovna málo, ale za pohodlí se holt platí. Při odvlhčování zvládne klimatizace vysušit až 18 l za den.

Abyste se v klidu vyspali, nastavíte na mobilní klimatizaci Sencor SAC MT7020C noční režim, tedy sleep. Ten je jednak mnohem tišší než běžný režim denní, jednak podává menší výkon, takže tím snadno zabráníte podchlazení během spánku. Navíc je na klimatizaci možnost nastavit automatický pohyb vertikálních lamel, což znamená, že si sami určíte, zda má foukat jen do jednoho konkrétního směru nebo zda rozfoukávat studený vzduch po celé místnosti. To dost ovlivní výsledek chlazení.

Převezete i přes práh

Aby bylo možné mobilní klimatizaci Sencor SAC MT7020C snadno převážet do dalších místností, má integrovanou rukojeť a 4 pojezdová kolečka. Přístroj samotný váží cirka 27 kg. To vše zajišťuje pohodlnou manipulaci. Jen je nutné v každé místnosti, kam mobilní klimatizaci Sencor SAC MT7020C převezete, zvolit, který ze tří možných způsobů odvodu horkého vzduchu zvolíte. Ten může odcházet zdí, oknem nebo výsuvným oknem. I to samozřejmě ovlivní výsledek procesu chlazení.

Mobilní klimatizace Sencor SAC MT7020C má omyvatelný filtr, a to samo o sobě poslouží jako filtrace větších prachových částic v ovzduší vaší domácnosti. Když budete klimatizaci používat častěji a starat se o filtr, ušetříte si několikeré stírání prachu v místnosti, protože se nebude mít co na nábytku usazovat.

Přehledné ovládání s LED displejem

Mobilní klimatizace Sencor SAC MT7020C má přehledný ovládací panel, na kterém je LED displej. Ten zobrazuje nastavenou teplotu, režimy, automatický režim, režim SLEEP, rychlost ventilátoru a nastavení časovače. Naučit se s ovládáním této jednotky pracovat není dle postřehů uživatelů vůbec těžké, ovládání je intuitivní, vše vysvětleno v návodu i na panelu. K dispozici je i dálkové ovládání, abyste nemuseli pokaždé ke klimatizaci chodit. I na dálkovém ovládání je LCD displej, abyste viděli, co máte nastaveno.

Kondenzát vzniklý klimatizováním se nemusí za běžných podmínek vylévat, je zde nastavena funkce jeho samo – odpařování. To znamená, že můžete v místnosti zachovávat stejnou vlhkost. Ale pokud chcete místnost vysušit, tuto funkci vypnete a kondenzát budete průběžně vynášet. Tato klimatizace je vybavena nádržkou s objemem 0,4 l a s drenážním vývodem a optickou signalizací při naplnění. Pokud se nádržka naplní a vy ji nevynesete, klimatizace se automaticky vypne.

Naprogramujete na 24 hodin, s kroky po 60 minutách

Mobilní klimatizace Sencor SAC MT7020C nabízí důležité programování, konkrétně jde o 24hodinový časovač automatického zapnutí/vypnutí s kroky po 60 minutách. Nechybí ani funkce ochrany kompresoru proti zamrznutí, které by mohlo nastat při delším provozu na tu nejnižší teplotu.