Mobilní klimatizace s hmotností 39 kg může být zajímavým řešením pro místnosti, které jsou v létě příliš zahřívány sluncem a okolním rozpáleným vzduchem. Jestliže nechcete investovat do nástěnné klimatizace a pokud například chcete převážet klimatizaci mezi místnostmi, je mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT jedním z možných řešení.

Vyyší výkon, než je průměr na trhu

Mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT  patří k výkonnějším přístrojům, chladící kapacita je totiž 9 800 BTU/h. To znamená, že zvládne ochladit místnost až do objemu 85 metrů krychlových, tedy s rozměry více než 32 metrů čtverečních. A to je už větší obývací místnost, která bude spolehlivě vychlazená během chvilky.

Chlazení probíhá na principu vzduch – vzduch, a to pomocí ekologicky nezávadné kapaliny R290. Ta je jednak šetrná k životnímu prostředí, jednak je velmi efektivní ve své účinnosti. Mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT nabídne 3 intenzity chlazení a noční režim.

Výkonné odvlhčování

Vedle chladící funkce je tu i funkce odvlhčování, kdy se do sběrné nádobky koncentruje vlhkost ze vzduchu. Lze odvlhčit až 34 litrů vody za jeden den.  Zároveň slouží i jako filtrace hrubých prachových nečistot, což může dost pomoci alergikům v boji proti jejich hlavnímu nepříteli, kterým prach často je. A nejen alergici, ale i hospodyňky ocení možnost, kterou mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT dává – utírání prachu méně často. Když se prach vyfiltruje v klimatizaci, neusadí se ho tolik na nábytku a na podlaze.

Filtr je samozřejmě omyvatelný. Mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT nabídne i termostat a k němu časovač na 12 hodin. Vše je digitální, klimatizace se navíc dá ovládat i dálkově, takže k ní nemusíte vstávat, pokud zrovna nechcete.

Při spaní budit nebude

Vzhledem k označení SILENT je jasné, že mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT bude vhodná i pro spaní. Sice má základní míru hlučnosti na 64 dB, ale s trochou snahy se u toho dá pohodlně spát. Díky tomu budete mít v ložnici přijatelné prostředí a pohodlně se vyspíte, bez přehřívání, pocení a ranního vstávání s vyčerpáním z vedra horkých letních nocí.

Mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT má sice jen užší otvory pro vyfukování vzduchu a nelze nasměřovat, kam foukání půjde, ale při běžném chlazení místnosti nijak extrémně nevadí. Na druhou stranu je vhodné dodat, že i levnější klimatizace poskytnou možnost nasměřování proudu vychlazeného vzduchu konkrétním směrem nebo jako rozptyl po celé místnosti. Pro mobilní klimatizaci DeLonghi PAC N90 ECO SILENT hraje však její vyšší výkon. Je určena pro větší místnosti. Pokud máte místnosti menší, je tato zbytečně předimenzovaná a sáhněte po levnější a s menším výkonem.

Vše v jednom kompletu

V ceně výrobku jsou i všechny potřebné hadice a další příslušenství. Vzhledem k tomu, že jde o chlazení na bázi vzduch – vzduch, je nutné odpadní teplo odvádět. To je možné například oknem nebo i odvodem do komína. Mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT může být nastavena na odvod tepla oknem, v tom případě použijete těsnění, které do místnosti nepustí okolní horký vzduch.

Mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT je uživateli chválena. Ale co se úrovně hluku týká, neshodnou se její uživatelé na tom, zda je nízká nebo není. Jde o problém s předchozími zkušenostmi s klimatizacemi, kdy někteří měli přístroje výrazně hlučnější, a tak jsou nyní spokojení, jiní zatím klimatizaci neměli a pokládali tento přístroj za méně hlučný, takže ve výsledku tvrdí, že hlučný je. Tento model je hlučný asi jako starší myčka nádobí. Díky tomu si můžete její hlučnost představit v reálu.

Čekejte větší přístroj

Mobilní klimatizace DeLonghi PAC N90 ECO SILENT je i poměrně velká, ale to je samozřejmě dáno jejím vysokým výkonem. Její rozměry jsou následující (h x v x š): 39,5 cm x 75 cm x 44,9 cm. Nejedná se o multifunkční přístroj, takže vám nezatopí.