Co upřednostnit při výběru mixéru na smoothie? Dávat tisíce za supervýkonné stroje, nebo koupit pravděpodobně šmejda za pár stovek? Nejvíce lidí asi osloví zlatá střední cesta, tedy obyčejnější mixér, ale přesto dost výkonný k tomu, aby smoothie vyrobil.

V tomto případě se lze poohlédnout například po mixéru Kenwood Smoothie SB327, který je už podle názvu přímo určený pro smoothie. Ten, kdo má vlastní ovoce, dále pěstuje přes zimu doma microgreens, na zahrádce pak také dost zeleniny (zejména na listy), může mixér používat denně a mít smoothie za minimální cenu!

Mixér Kenwood Smoothie SB327 mixuje dostatečně, ale se slupkami z ovoce nebo s tužšími listy zeleniny či bylinek už si úplně perfektně neporadí. Ale pokud se do smoothie přidává tvaroh nebo jogurt, slupky tolik nevadí, zejména dospělým. No a dětem lze bez problému přecedit.

Díky smoothie mixéru se vám bude dařit do dětí dostávat mnohem více syrového ovoce a měkké zeleniny než dříve. Hotový nápoj vypijí mnohem snáze, než by skřoupaly ovoce celé, ještě například i s listy špenátu či mangoldu.  Takže díky smoothie mixéru budete mít zajištěno, že děti do sebe dostanou hodně vitamínů, minerálů, ale také enzymů hlavně z microgreens.

V nádobě je umístěna patentovaná stěrka, která se otáčí okolo celé nádoby, a tím zajistí, že celý objem mixování se bude stále hýbat a vše se dobře promixuje.

Oceníte i stabilitu celého mixéru a zejména velikost nádoby. Nalévací kohoutek je úžasný a také můžete snadno dávkovat díky ryskám. Kohoutek přijde vhod také při čištění mixeru, raději ho ale více proplachujte a kontrolujte. Když mixér umyjete hned po použití, nebudete mít s jeho čištěním v podstatě žádnou práci, vlastně jen necháte pomixovat vodu, vypustíte a pak necháte vyschnout.

Počítejte s tím, že mixér je trochu hlučnější. Díky držátku na krytu nádoby není problém s ním manipulovat  – i když máte ruce třeba mokré od čištění ovoce a mytí listů. Použití rychlostí (jsou tu dvě) je o zvyku a tom, co kdo od koktejlu nebo smoothie žádá.

Dělat můžete i zmrzliny – mražené ovoce, cukr, smetana. S mrazeným ovocem si stroj taky dobře poradí.