Pokukujete po velmi výkonném akustickém systému, který ale zabere poměrně málo místa? Potřebujete ozvučit větší byt, dům, anebo bar či restauraci? Uvítáte vedle dobrého ozvučení taky příjemně nadčasový design? V tom případě je vhodné popřemýšlet i o minisystému Panasonic SC-AKX660E-K. Je totiž docela kompaktní, díky bassreflexovému systému nabídne plný zvuk bez jediného nedostatku.

Bassreflexový systém je specialitou firmy Panasonic. Jde o systém, který dokáže zesílit dynamiku. A díky vytvořené rezonanci pak přináší pověstný plný zvuk značky Panasonic. V tomto minisystému je navíc zabudovaná technologie AIRQUAKE BASS, která bude procházet celým vaším tělem. Rezonance totiž rozvibrují vše, dokonce i vaše vnitřnosti. Tak pozor, abyste nepřebrali… Dvaceticentimetrový super woofer, to prostě není jen tak.

Minisystém má výkon až 1700 W, a to už prostě není nic zanedbatelného. Robustní basy a rezonance, které byly už i v systémech starší generace, byly ještě posíleny pomocí bassreflexového systému. Technologie portu může předávat zvuky dále do prostoru, aniž by došlo ke ztrátě rezonance zvuků, která se generuje zpoza jednotky wooferu. Takže výsledek můžete být i extrémně silný. Na druhou stranu je zvuk dokonalý i při nižších úrovních hlasitosti.

Minisystém Panasonic SC-AKX660E-K má opravdu nadčasový, částečně i robotický design. Možná bude trochu potíž při utírání prachu, ale s tím si nadšený posluchač jistě poradí. Zaujmou barevné diody se šesti barevnými schématy. Takže věž bude pokaždé trochu jiná.

Vnitřní paměť systému je celé 4 GB, kam můžete nahrát svou oblíbenou hudbu a pouštět ji rovnou ze systému. Není tedy nutné stále streamovat, vkládat CD anebo zastrkovat USB disk. Využít můžete aplikaci Panasonic Jukebox, kdy systém bude přehrávat předem vybrané skladby. Do paměti se jich vejde i 1000.

Minisystém Panasonic SC-AKX660E-K má 2 sloty na USB, z toho jeden slouží i k nahrávání. A to dokonce i z rádia. Minisystém může přehrávat CD, CD-R/-RW, přehrává CD-DA, mp3. Dále je systém schopen komunikovat pomocí Bleutooth a streamování hudby přímo z mobilu, PC nebo tabletu. Najdete tu také AUX-IN a samozřejmostí je FM a AM rádio.

Má také RDS tuner, ale chybí mu bohužel automatické vyhledávání. Ladit tedy musíte manuálně. Do paměti si však můžete uložit 30 FM?stanic a 15 AM stanic.

Minisystému však chybí veškeré audio vstupy, takže mikrofon a ani drátová sluchátka do něj nedostanete. Vše jedině pomocí Bluetooth. 3,5 mm analogový jack vstup tu ale najdete, stejně jako Pin jack. Wi-Fi však zcela chybí. Nevyužijete ani propojení do televize, HDMI výstup sem výrobce nedal. Minisystém tedy slouží pouze jako přehrávač a nahrávač hudby. Ale velmi kvalitní, s dokonalým zvukovým zážitkem.

Minisystém Panasonic SC-AKX660E-K má místní přednastavený ekvalizér. K tomu třípásmový manuální ekvalizér, s přidaným efektem surround. Na hlavní jednotce je LCD displej, pomocí kterého se můžete snadno zorientovat v nabídce skladeb. Minisystém se dokáže sám vypnout, takže u něj můžete snadno a příjemně usínat. Ráno vás může stejně příjemně probouzet.

Reproduktory jsou poskládané ze tří částí, jsou tedy trojcestné: super woofer má 20 cm a je kuželového typu, woofer má 8 cm a je typu kuželového. Třetí reproduktor je také kuželový a jedná se o šesti centimetrový výškový reproduktor. Součástí balení je vedle trojice minisystému také veškeré drátové připojení a dálkový ovladač.

Hlavní jednotka má rozměry (š x v x h): 348 mm × 193 mm × 251 mm, hmotnost hlavní jednotky je 3,2 kg. Reproduktory váží každý 6,9 kg a jejich rozměry jsou (š x v x h): 313 mm × 425 mm × 264 mm. Tento minisystém není tedy nijak snadno přenositelný, ale s tím se ani nepočítá. Slouží k trvalému ozvučení větších místností nebo celé domácnosti.