Jestliže jste se rozhodli pro dobré ozvučení vaší domácnosti a máte přitom i docela dost místa pro hlavní jednotku a reproduktory, můžete sáhnout po některé z variant tzv. minisystému. Je větší a zvukově výkonnější než mikrosystémy, ale stále ještě se hodí do bytu. Minisystém LG CM4360 patří k tomu nejzákladnějšímu, co na značkovém trhu potkáte. Ale i tak se vyplatí o něm uvažovat, protože nabídne za rozumnou cenu poměrně hodně muziky. A to doslova a do písmene.

S čím můžete u tohoto minisystému počítat? S udiosystémem o výkonu až 230 W, dálkovým ovládáním jak ovladačem, tak pomocí Bluetooth, s možností streamování, přehráváním z CD nebo USB a se schopností načíst více zvukových formátů, konkrétně WMA, nebo mp3, využijete k tomu integrovaný kontejner pro metadata ID3 tag.

S tak výkonným zesilovačem rozhodně zvuk poslouchané hudby nezapadne ani na hlučnější párty nebo rodinné oslavě. Jen si dejte pozor, kde je budete pořádat…

Minisystém LG CM4360 zvládne spárování až se třemi chytrými zařízeními současně. Takže nemusíte pořád dokola párovat mobily každého z vás, většina rodiny prostě bude uložena v paměti. A ten zbytek použije USB. To je vybaveno vstupem AUX, takže písničky, které jsou na něm uloženy, budou hned k dispozici pro přehrávání. Dálkové ovládání můžete mít to, které je originálně přiloženo. Ale jestli máte telefon s infraportem, můžete minisystém LG CM4360 ovládat i oním telefonem. Stačí mít věž vybranou v aplikaci dálkových ovládání ve vašem telefonu.

Minisystém LG CM4360 je vynikajícím nástrojem i pro poslech rádia. Má totiž digitální tuner, který automaticky naladí a zapamatuje si až 50 stanic. Navíc využijete i RDS tuner, který vás neustále informuje o právě puštěné stanici a vysílaném programu.

Další z vychytávek jsou samozřejmě hodiny, ale hlavně budík. Tedy buzeni pomocí té hudby, kterou jste si přednastavili. Takže rána mohou být o hodně příjemnější, než jen pípání otravného budíku. Ale pozor, abyste si oblíbenou muziku zbytečně nezprotivili jen proto, že pro vás začne znamenat povinnost ranního vstávání do práce… Podobné je to i večer, můžete také usínat při muzice, protože věž je vybavena časovačem vypnutí. Stačí tedy nastavit a jde se spát. Nastavit si můžete i intenzitu osvětlení displeje, takže při usínání vás displej věže rozhodně obtěžovat nebude.

Minisystém LG CM4360 není vybaven žádnými audiovstupy. Takže k ní nepřipojíte ani mikrofon pro karaoke nebo drátová sluchátka. Ale s těmi bezdrátovými, co fungují na Bluetooth, jistě poslouchat můžete. Jen je potřeba mít ve sluchátkách dobitou baterii, protože na drát je sem prostě nepřipojíte.  Věži chybí i Wi-Fi připojení, opravdu jde o základní model za základní cenu. Ale to neubírá na kvalitě zvuku a míře ozvučení i velkých domácností.

Leda v příliš rozlehlých bytech systém moc nevyužijete, řešení multiroom tady totiž k dispozici není. Nepočítejte ani se subwooferem. Na rozdíl od pokročilejších modelů nečekejte ani možnost kopírování z jednoho USB na druhé, na to si budete zatím muset vystačit se svým PC anebo si koupit jiný model. Z minisystému LG CM4360 nelze ani nabíjet telefon nebo tablet. USB vstupy jsou tu dva, jeden USB a jeden micro USB.

Podle ohlasů uživatelů je zvuk z reproduktorů více plastový, než by očekávali. Zde však záleží na poslouchaném žánru. Minisystém LG CM4360 sice má ekvalizéry, konkrétně Pop, Classic, Jazz, Rock, Bass, Foot Ball, Standard, ale i tak je vhodné si ho pořídit, když posloucháte nenáročnou elektronickou hudbu, která snese každý reproduktor. Pro náročnější žánry, tedy rock nebo klasiku, pokud je budete chtít mít opravdu dokonale reprodukované, bude potřeba sáhnout do jiné cenové kategorie. A pravděpodobně i k jiné značce.

I přes větší rozměry je ale minisystém poměrně lehký. Celý váží asi 6,7 kg, přičemž hlavní jednotka má hmotnost 2,5 kg a jednotlivé reproduktory po 2,1 kg. Takže když budete organizovat párty třeba i v pronajaté společenské místnosti, můžete vzít minisystém LG CM4360 pohodlně s sebou.