Ne každý chce mít v kuchyni nebo na chalupě velkou, digitální, kombinovanou a také komplikovanou mikrovlnnou troubu, ve které se dá, vedle ohřívání a rozmrazování, také péct v horkovzduchu a grilovat. Někomu stačí jen obyčejná a jednoduchá mikrovlnná trouba, která pouze rychle ohřívá, protože ostatní kuchyňské spotřebiče, jako jsou sporák a horkovzdušná trouba, prostě už má.

Základní model

Pokud patříte do této skupiny lidí, můžete do hledáčku základních modelů mikrovlnných trub přidat i tuto, což je mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK. Jde o opravdu základní kus, za základní cenu, zato v elegantním černém designu a se stříbrnými prvky v ovládání, což jí dodává opravdový šmrnc.

Zatímco zvenčí je mikrovlnná trouba v provedení černého laku, vevnitř je v laku bílém. A je to záměr, protože mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK zhasne ihned poté, co ohřeje jídlo (nebo rozmrazí) a vy otevřete dvířka.

Nesvítí při otevřených dvířkách

To je vynikající zpráva pro všechny, kdo nechávají mikrovlnku po ohřívání vyvětrat, takže si svítící interiér při otevřených dvířkách nepřejí. Velká část mikrovlnek přitom svítí, kdykoliv dvířka jen otevřete podobně jako lednice). Tato je dovedena do dokonalosti tím, že vás nechá ji zdarma vyvětrat (aniž byste platili elektřinu za světlo).

Ohřev je maximálně na 700 W výkonu, což znamená, že mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK ohřívá potraviny poměrně pomalu, rozhodně pomaleji než kusy, co umějí použít i 1 000 a více W. Na druhou stranu v ní jídlo při ohřevu jen tak nespálíte, je bezpečnější pro použití většími dětmi.

Manuální ovládání

Ovládání je manuální, pomocí dvou nastavení. Takže velmi snadné. Na horním otočném knoflíku se nastavuje intenzita ohřevu (nebo rozmrazení), kdežto na knoflíku spodním pak doba, jak dlouho má být mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK v provozu. Maximum je 30 minut. Minimum několik vteřin.

Ale z důvodu manuálního nastavení není možné stanovit dobu ohřevu přesně dlouhou, bude tedy nutné dostat do ruky trochu cvik. Displej s časovými údaji samozřejmě k dispozici není. Co se úrovní výkonu týká, je jich tu nastaveno pět, přitom první dvě slouží k rozmrazování (pomalejšímu nebo rychlejšímu). Po skončení ohřevu zazní zvuková signalizace v podobě cinknutí, abyste věděli, že si můžete své jídlo vzít nebo že máte jí zkontrolovat proces rozmrazování.

Hladké knoflíky ztěžují nastavování

U ovládání někteří uživatelé této mikrovlnky zmiňují jako minusovou stránku fakt, že knoflíky ovládání jsou zcela hladké. Jenže při vaření míváme vlhké, někdy i mastné, což je pak pro nastavení času ohřevu nebo rozmrazení trochu komplikace, se kterou je nutné počítat předem.

Design je doveden do minimalistické dokonalosti tím, že mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK nemá madlo pro otevírání dvířek. Ta se otevírají jen zmáčknutím spodního tlačítka, které dveře odjistí a nechá otevřít. Dvířka mají levé otevírání a změnit to samozřejmě nelze.

Opravdu malé rozměry

Pojďme si ukázat, že jde o malou a minimalistickou mikrovlnku. Mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK totiž má tyto rozměry (v x š x h): 26 cm × 45 cm × 34cm. Objem vnitřního prostoru je 17 l a průměr talíře, který je součástí balení, naměříte na 24,5 cm. Celý přístroj váží cirka 10,5 kg.

Co třeba chata?

Mikrovlnná trouba SENCOR SMW 1817BK černá je volně stojícím spotřebičem, potřebuje pouze připojení do elektřiny. I díky tomu je vhodná na chatu, chalupu nebo do jiných rekreačních prostor, případně do karavanu. Jen pozor, jde o základní model, proto počítejte s vyšší hlučností. Tento spotřebič vám nenabídne ani například displej s hodinami, otázkou je, zda to vůbec něčemu vadí.