Pokud jste náročnějším uživatelem mikrovlnné trouby, tedy nepřejete si pouze základní ohřev nastavitelný otočným kolečkem, ale chcete v mikrovlnce i vařit z čerstvých surovin, je dobrou volbou mikrovlnná trouba Samsung MS23F301TAS/EO. Ta je totiž navržená právě pro klasické vaření, ale s minimem tuků. Je naprogramovaná na 20 programů, které můžete k vaření s minimalizací tuků využít.

Připravovat můžete nejen zeleninu a přílohy, ale i běžné maso, ryby či třeba luštěniny. Nemusíte se ani bát, že si mikrovlnku některým z pokrmů nelibě zavoníte a později v ní nepůjde připravit pokrm zcela jiný. Mikrovlnná trouba Samsung MS23F301TAS/EO je totiž vybavena funkcí odstranění pachu. Ta funguje tak, že při otevření dvířek se na moment spustí ventilátor (pouze ventilátor, ne ohřev) a pachy vyfoukne ven.

Správný průběh vaření zajišťuje trojitá distribuce mikrovln. Jde o to, že vlny procházejí třemi otvory ve vnitřním prostoru trouby. Tím výrobce dosáhl širšího pokrytí vlnami, jejich přesnější distribuce a rovnoměrnějšího rozložení tepla. Díky tomu i perfektního uvaření pokrmů.

Ale není nutno se omezovat pouze na předprogramované akce. K běžnému ohřevu anebo i k vařené podle vašich představ je v mikrovlnné troubě Samsung MS23F301TAS/EO k dispozici 6 stupňů výkonu (max.800 W) a dávkování času po 30 vteřinách, ve vyšších časech po minutách. I během ohřevu lze přidávat čas, mačkáním tlačítka start, které přidá vždy 30 vteřin. Ubírat čas ale bohužel nejde. Pokud chcete ohřev kratší, musíte mikrovlnku vypnout a čas nastavit znovu, rovnou ten kratší.

Čas lze ale nastavit i kolečkem. Takže pokud chcete vařit delší dobu, nemusíte strávit u mikrovlnky věčnost mačkáním knoflíku START po 30 vteřinách nebo po minutě.

Mikrovlnka se však dokáže i naučit, jak ji nejčastěji používáte. Stačí jí zadat do paměti 2 vaše oblíbené výkony a časy a pak je jen vyvolat a zapnout. A po skončení můžete nechat mikrovlnku větrat. Osvětlení se totiž po pěti minutách vypne.

Co vás ale možná bude iritovat, je zvukový signál po dokončení programu. Jakmile mikrovlnka dokončí svou práci, poměrně silně několikrát zapíská. Během dne to až tolik nevadí, ale pokud ji budete používat třeba ráno, kdy ostatní ještě spí, nebudete z toho zvuku moc nadšení. Tedy spíše ostatní členové domácnosti. A pokud si potravinu z mikrovlnky nevyzvednete, časem zapíská znovu, aby vás upozornila, že jste zapomněli.

Stejně obtěžujícím způsobem se může projevit i svícení hodin, které jsou hozeny do modré barvy. Pokud tedy bydlíte v garsonce nebo v bytě s kuchyňským koutem a spíte v podstatě ve stejné místnosti, kde vaříte, nebo máte kuchyni propojenou s obývacím pokojem, může vás osvětlení displeje ve formě digitálních hodin také velmi rušit. Lze vyřešit ve stand-by  režimu ťuknutím na tlačítko Stop. Přitom stand-by režim (pohotovostní) je napájen zatím nejnižším příkonem v historii mikrovlnek.

Na druhou stranu je ale mikrovlnka dovedená do dokonalosti po stránce designu. Mikrovlnná trouba Samsung MS23F301TAS/EO kombinuje černou, stříbrnou a nerez. Přední část je z černého skla, které je v době, kdy mikrovlnu nepoužíváte, v podstatě neprůhledné (pokud si do mikrovlnky něco položíte, třeba hrníček s čajem pro pozdější ohřev, bez otevření dvířek to neuvidíte). Černé sklo je vsazené do pláště a má vzor z tenkých linek. Dvířka jsou doplněná výraznou rukojetí (ta je ovšem z plastu), křišťálově modrým LED displejem s hodinami a detailním stříbrným otočným ovladačem.

Vnitřek trouby je nejen vzhledově vydařený, ale i velmi funkční. Jde o keramický povrch, který je navíc antibakteriální, odolný proti poškrábání a časem dokonce nemění barvu. Navíc se snadno čistí – jako každá keramika. Z dalších praktických detailů možná oceníte dětskou pojistku.

Mikrovlnná trouba Samsung MS23F301TAS/EO patří k těm menším, její objem je 23 litrů a vnější rozměry 49x38x28 cm (š x v x h). Vejde se tedy i na užší kuchyňskou poličku nebo do šikovně přichystané niky. Ale pozor, přívodní kabel je poměrně krátký, je nutno s tím dopředu počítat.

Vnitřní prostor myčky je dostatečně velký k tomu, abyste jej mohli využít jak k ohřevu, tak k vaření v menších nádobách. Talíř mikrovlnky je široký 28 cm. Jistě oceníte i to že se dvířka otevírají snadno, takže vám mikrovlnka při manipulaci rozhodně nebude po poličce cestovat. A nehrozí, že byste si ji časem strhli dolů.

Pokud jste zvyklí si večer nebo brzy ráno moc nerozsvěcovat, budete možná mít problém s rozeznáním tlačítek. Jsou černá, na černém podkladu, liší se jen jinou mírou lesku. Časem se ale jistě naučíte je nahmátnout, jsou rozmístěna dostatečně prostorně.

Vzhledem k tomu, že je mikrovlnka určená jen k ohřevu a vaření, nemá nijak vysoký výkon (800 W). Tím ale šetří i spotřebovanou energii.