Základní a volně stojící mikrovlnná trouba za základní cenu něco přes tisícovku. Ovšem s prodlouženou zárukou na tři roky a nadčasovým designem. Jednoduchý, bílý, s mordými doplňky. Design neurazí žádnou kuchyni ani na chalupě ani ve městě. Tedy samozřejmě, pokud netoužíte po nerezovém provedení.

Vnitřní objem mikrovlnné trouby Gallet FMOM 420W je 17 litrů, což je pro ohřívání běžných potravin umístěných v miskách nebo na talířích naprosto dostačující. Mikrovlnka samozřejmě zvládne i rozmrazování. Celkem vám nabídne pět stupňů výkonu, z toho dva jsou určeny právě k rozmrazování – v závislosti na hmotnosti potraviny, kterou se chystáte rozmrazit.

Zvenčí je trouba 44 cm široká, 26 cm vysoká a 34 cm hluboká. Nepotřebujete pro ni tedy nijak velké místo, stačí menší nika, polička anebo trocha místa na kuchyňské lince. Dvířka se otevírají pomocí madla, které na běžných fotkách pořízených výrobcem není dobře vidět. Ale vězte, že madlo tu je a že se chytá opravdu dobře.

Otočný talíř, kterým je trouba vybavena, je široký 25,5 cm. Příkon trouby je 1050 W a můžete se spolehnout na ohřívací výkon až 700 W (při nastavení na nejvyšší stupeň). To neposkytne při ohřívání žádné zázraky, na ohřátí potravin si prostě počkáte. Při ohřívání větších porcí o dost delší dobu, než u výkonnějších modelů, které ohřívají třeba na 1000 W. S tím je však nutno dopředu počítat, abyste po nákupu nebyli zklamaní. Mikrovlnka bude ohřívat spolehlivě, ale prostě pomaleji.

Nastavení výkonu i času je mechanické, kdy pomocí otočného kolečka trouba našeptáte vše, co od ní potřebujete. Jednak tedy výkon, kterým má potraviny hřát či rozmrazovat, jednak čas, jak dlouho má jet.

Při manipulaci s časovačem, kde můžete nastavit až 35 minut, je vhodnější požadovaný čas o kousek přetočit a pak vrátit na požadovanou hodnotu. Tím získáte jistotu, že požadavek na délku ohřevu byl dostatečně nastaven. Otočným kolečkem nastavujete i požadovaný výkon.

U mikrovlnné trouby Gallet FMOM 420W však nenajdete displej, gril, parní vaření, horký vzduch, hodiny a ani antibatkeriální vnitřní prostor. Jde opravdu o základní model vybavený jen těmi nejzákladnějšími funkcemi. Ty ke klasickému ohřevu a rozmrazování však bohatě dostačují, třeba i proto, že trouba je osazena systémem rovnoměrného šíření mikrovln.

Ostatní funkce pak zvládnou jiné domácí spotřebiče, které jsou na ně vybaveny většinou lépe, než kombinované mikrovlnné trouby.

Během provozu mikrovlnka vevnitř svítí, abyste o všem měli lepší přehled. A navíc není ani příliš hlučná.