Pokud potřebujete nejen mikrovlnit, ale i grilovat, a přitom si potrpíte na zajímavé designové kousky, popřemýšlejte o mikrovlnné troubě Candy EGO EGO-G 25D CS. V tomto modelu se totiž pojí mnoho muziky za poměrně málo peněz.

Je o mikrovlnnou troubu střední velikosti. Díky tomu, že její vnitřní objem je 25 litrů a průměr otočného talíře 27 cm, lze v ní grilovat poměrně pohodlně. Vnější rozměry jsou 284 x 511 x 395 mm. Pro troubu si na pokličce tedy vyhraďte poměrně dost místa.

Vnitřek mikrovlnky je s nezvyklým povrchem, je smaltovaný. Smalt dobře odolává i vysokým teplotám. Nelze však říci, že by se jednalo o snadno čistitelný povrch nebo dokonce o antibakteriální vnitřní prostor.

Integrovaný quartz gril je opatřen samočistící funkcí. Grilovací rosšt je samozřejmou součástí příslušenství dodávaného s touto mikrovlnnou troubou.

Nechybí ani dětská pojistka, aby se nestalo, že dítko, případně senior, spustí mikrovlnku v době, kdy je zcela prázdná. Anebo aby si v mikrovlnce nešli ohřívat pokrm na takové podložce, která do mikrovlnné trouby nepatří.

Jak už jsme naznačili, mikrovlnná trouba Candy EGO EGO-G 25D CS je obdařena velmi příjemným a neobvyklým designem. Rohy jsou zaobleny a využita je kombinace černé barvy a nerezu. Displej je LEDkový. V době, kdy mikrovlnku nepoužíváte, ukazuje digitální hodiny. Jakmile začnete nastavovat nebo ji spustíte, na displeji se objeví číslo programu i zbývající čas. Časovač lze nastavit až na 95 minut, proto ani vaření není pro tuto mikrovlnku sebemenším problémem.

Nastavit můžete šest automatických programů vaření, pět různých úrovní výkonu, přičemž grilovat budete na 1000 wattech. Mikrovlnné záření je využitelné nejvíce na 900 W, rozmrazování však probíhá na nejnižší úrovni výkonu.

Jestliže si budete přát jídlo pouze rozmrazit, můžete si vybrat ze dvou hledisek, podle kterých si mikrovlnku nastavíte. Mikrovlnné troubě Candy EGO EGO-G 25D CS sdělíte, zda má rozmrazovat podle váhy, tedy vyberete funkci Defrost dle váhy. Anebo tuto funkci můžete vybrat dle času, který chcete samotnému rozmrazování dopřát.

Uživatelé mikrovlnné troubě Candy EGO EGO-G 25D CS vytýkají horší ovladatelnost tlačítek, kdy je nutno tato tlačítka hodně stisknout, aby reagovala. Systém ovládání je však snadno pochopitelný, není třeba se ho nijak dlouho učit.

Mikrovlnka je relativně tichá, jistě vás nebude při provozu během dne příliš rušit, ale pokud ji budete používat třeba brzy ráno, kdy ostatní členové rodiny ještě spí, raději se poohlédněte po něčem tišším. Anebo za sebou v kuchyni důsledně zavírejte dveře, pokud tam nějaké máte.

Mikrovlnku můžete koupit v různých barevných provedeních, za zmínku jistě stojí třeba tmavě oranžová, případně svěží zelená.  Velmi luxusním dojmem pak jistě zapůsobí varianta vyvedená v nerezu.