Nepřehlédnutelným zástupcem větších mikrovlnných trub s režimem vestavby je mikrovlnná trouba Bosch HMT75M654. Je určena pro vestavbu do skříňky o šířce 60 cm, takže se rozhodně nejedná o žádného drobečka, co se vnějšího obalu týká.

Vevnitř čekejte objem 20 litrů a průměr otočného talíře 25,5 cm. Vnitřní prostor je nerezový, což jistě bude vyhovovat spíše milovníkům starších designů mikrovlnek. I přes to, že se jedná o nerez, jej lze však poměrně dobře čistit.

Trouba je designově velmi dobře zvládnutá, na což jsme celkově u Bosch produktů zvyklí. Černá mikrovlnka s nerez orámováním nahoře i dole vypadá v kuchyňské lince velmi luxusně, a to i přes to, že jde pouze o základní model se základními funkcemi. Mikrovlnka Bosch HMT75M654 postrádá jakoukoliv rukojeť, otevírat ji musíte tlačítkem.

Díky bezrámečkovému provedení zapadne tato mikrovlnná trouba do každého interiéru a dobře se také kombinuje s ostatními spotřebiči. Vzhledem ke způsobu integrace do kuchyňského nábytku bude i čištění snadné.

Dvířka mikrovlnné trouby Bosch HMT75M654 se otevírají do strany, přičemž závěs dvířek je umístěn vlevo. Dvířka jsou osazena průhledným sklem a vybavena filtrem mikrovlnného záření.

Mikrovlnná trouba je nastavena na 5 úrovní výkonu, od 90 W až po 800 W. Nejnižší použijete klasicky na rozmrazování, ten nejvyšší na ohřev nebo dokonce vaření. Nádoby na vaření nebo ohřev si ale musíte pořídit k této mikrovlnce, nejsou součástí balení.

Trouba vám nabídne 7 automatických programů, z toho tři na vaření a čtyři na rozmrazování. Uvařit můžete pomocí automatického programu rýži, brambory či zeleninu. Rozmrazování lze nastavit na mleté maso, případně kousky masa, dále na kuře – resp. části kuřete. A také na chléb.

Mikrovlnka je vybavena váhovou automatikou, takže si v rámci automatického programu sama určí, jak dlouho bude nutné rozmrazovat právě ten balíček, který jste do ní před chvilkou vložili. Tuto funkci výrobce nazval jako AutoPilot.

Až mikrovlnku Bosch HMT75M654 zapojíte, na displeji bude svítit denní čas. Po spuštění mikrovlnné trouby se na displeji objeví zbývající doba přípravy pokrmu. Pokud ohříváte nebo vaříte opakovaně na stejnou intenzitu a po stejnou dobu, můžete si jeden program uložit do paměti a pak jej jen vyvolat.

Ovládání mikrovlnné trouby Bosch HMT75M654 je intuitivní, K dispozici máte několik tlačítek automatických programů a také zápustné otočné kolečko k volbě času.

Mikrovlnnou troubu je možno instalovat i do horní skříňky, vybavena je totiž připojovacím kabelem se zástrčkou o celkové délce 1,3 metru. Pokud tedy hledáte vestavnou mikrovlnku pouze se základními funkcemi, tato varianta je jistě ke zvážení.