Mikrosystém pro náročnější, to je Philips BTD7170. Umí toho opravdu požehnaně, přehraje kde co, nastavit si můžete spousty parametrů, spojí se i přes NFC anebo pomocí něj můžete přehrávat filmy či vaše videa v televizi, mikrosystém Philips BTD7170 vám k tomu poskytne perfektní zvukový zážitek.

S televizí můžete totiž mikrosystém Philips BTD7170 propojit pomocí HDMI. Má však i USB vstup a již dříve zmiňované NFC. Bluetooth také samozřejmě nechybí. A2DP, podporuje Aptx kód c.

Zesilovač má výkon 150 W, takže o velký zvukový zážitek bude postaráno. Díky velikosti a konstrukci reprobeden je zvuk velmi přirozený. Navíc využijete mikrosystém i jako elegantní doplněk interiéru.

Mikrosystém Philips BTD7170 je vybaven bassreflexovými dvoupásmovými reproduktory, a to se na přirozenosti zvuku prostě pozná. Takže přestože jde o mikro soustavu, která se vejde téměř všude, poskytne velký zážitek. S přehledem totiž ozvučí celý byt, aniž by ztrácel na čistotě nebo dynamice.

Optická mechanika zvládne přehrát nejen obligátní cédéčka, ale i DVD, zahrnující SVCD (Super Video CD, MP3-CD, CD(RW) a Picture CD. Pokud budete sledovat vaše videa, užijete si originální zvuk nahrávky. Jestliže se budete dívat jen na fotografie, můžete si na pozadí zároveň pustit vaši oblíbenou hudbu.

Díky HDMI připojení k televizi si můžete užít i nekomprimovaný digitální signál HDMI, zaručující křišťálově čistý obraz. To bude ještě umocněno funkcí Progressive Scan, jejímž úkolem je odstraňovat řádkovou strukturu převažující na televizních obrazovkách.

Zvuk si můžete přitom regulovat podle sebe, budete moci upravovat vysoké a nízké tóny. Anebo necháte frekvenční rozsah zvuků upravit digitálním nastavením zvuku DSC. To totiž dokáže optimalizovat frekvenční rozsah dle toho, jaký žánr aktuálně posloucháte. A na jaké žánry je naprogramován? Na Rock, Pop, Jazz anebo Classic. Nejde o ručně nastavitelný ekvalizér, ale o automatiku, kterou nelze upravit manuálně. Mikrosystém vás samozřejmě může také ráno probudit. Přesně v tom stylu, který si předem nastavíte.

Když si budete chtít dopřát rádio, můžete nechat automaticky naladit a uložit 20 stanic. Mikrosystém Philips BTD7170 má samozřejmě také funkci RDS, díky které vás tuner informuje o názvu stanice i aktuálně vysílaném programu, názvu písně, interpretovi atd.

zdroj hudby může tedy být na CD, DVD, ale i na flash disku, který strčíte do USB slotu. Mikrosystém dokáže USB flash disky poměrně rychle přečíst, takže i když je máte plné hudby v mp3, není pro něj přednost se jimi rychle prolistovat a nastavit si právě ten výběr, který zrovna chcete poslouchat. Jen je potřeba mít zapnutou i televizi, Mikrosystém Philips BTD7170 totiž nemá tak velký displej, aby dokázal zobrazit listování v knihovně hudby. Ta se proto zobrazuje v připojené televizi.

Z mikrosystému nemusíte mít strach si pouštět ani lechtivé filmy, i když máte děti. Protože i kdybyste DVD s filmem v přehrávači zapomněli, dítě si je během dne nepustí (v době, na kterou je naprogramovaný dětský režim). Jde o funkci rodičovského zámku pro materiál nevhodný pro dětské diváky.

K mikrosystému lze samozřejmě připojit i drátová sluchátka nebo také sluchátka bezdrátová, s Bluetooth technologií. Využít ale lze i karaoke nastavení, pokud byste chtěli doma nebo na večírku s přáteli trávit čas nazpíváním písniček ve vlastním podání. K tomu je určen také konektor mikrofonu.

Mikrosystém Philips BTD7170 je poměrně kompaktní záležitostí. Hloubka hlavní jednotky je 240 mm, výška hlavní jednotky je 145 mm a šířka hlavní jednotky je 230 mm. Výška reproduktorů je 261 mm, šířka 173 mm a hloubka reproduktorů je 241 mm. Hmotnost celého systému je okolo 10 kg.

V balení kromě přehrávače (hlavní jednotky) a dvou reproduktorů najdete i kabely (napájení a kompozitní video) a nutné manuály. Také dálkový ovladač. Basový reproduktor nabídne vinutí s 5,25″. Jde o dvoupásmový, kuželový výškový reproduktor.

Z celkových parametrů je tedy znát, že jde o výrobek pro náročnější posluchače, kteří sice v bytě nemají dost místa pro mini systém nebo plnohodnotnou soustavu, ale i tak si chtějí užít dobrou muziku, dobrý zvuk při sledování filmů anebo snadný poslech rádia či streamování hudby z mobilu.

Uživatelé si stěžují na nepovedené dálkové ovládání, kdy některá tlačítka jsou nevhodně umístěná, navíc jsou velmi malá. Je to sice otázkou vkusu a velikosti prstů, ale výrobce se asi snažil minimalizovat ovladač, aby byl stejně mikro, jako celý systém.