Rádi si užíváte masáže nohou na pedikúře? A něco podobného by se vám hodilo i doma? V tomhle případě je tu snadná pomoc, protože si můžete vybrat některý z modelů masážních vaniček pro chodidla. Za nejlepší z nich bývá označovaná masážní vanička pro masáž chodidel Beurer FB 50. logicky patří i k těm dražším, takže se pojďme podívat, co za cirka dva až tři tisíce korun dokáže nabídnout.

Zmínit musíme zejména kvalitní zpracování, dlouhou výdrž, ale i bohatou výbavu, díky čemuž se masážní vanička pro masáž chodidel Beurer FB 50 postará o dokonalou relaxaci nohou, uleví od bolestí, případných křečí. Nabídne dokonce i bublinkovou lázeň a samozřejmě průběžný ohřev vody, aby chodidla nebyla za chviličku v chladu.

Samotný ohřev vody lze nastavit do pěti stupňů intenzity, od 35 stupňů celsia až do 48 stupňů. K tomu připočtěte ještě magnetoterapii pomocí šesti integrovaných magnetů. Nechybí ani terapie infračervenými paprsky, která s větší intenzitou pomáhá při bolesti ve svalech, chodidlech. Umí zmírnit i bolesti revmatické.

Smyslem masáže pomocí masážní vaničky pro masáž chodidel Beurer FB 50 je stimulace prokrvení, podpora regenerace buněk, revitalizace a regenerace nohou, uvolnění napjatých svalů. Masáž je jak vibrační, tak bublinková. Válečkovou masáž nohou ale můžete zrušit, pokud by na vás byla příliš hr. Válečková masáž nohou totiž patří k odnímatelnému příslušenství.

Masážní vaničku pro masáž chodidel Beurer FB 50 lze ale použít i pro suché masáže. Přehled v programech a nastaveních zajistí LCD displej. Zobrazí veškeré potřebné informace. Vanička ke svému provozu potřebuje být připojena do elektřiny. A aby kabel v době, kdy vaničku nepoužíváte, nepřekážel, je vanička vybavena navíječem kabelu (podobně jako třeba vysavač).

Masáží a relaxací však určení masážní vaničky pro masáž chodidel Beurer FB 50 nekončí. Je totiž vybavena celkem třemi vyměnitelnými nástavci pro péči o nohy. Těmi jsou nástavec masážní, vedle něj kartáč a pak ještě odstraňovač zrohovatělé kůže.

Ta největší noha, která se do vaničky vejde, může mít délku 33 cm. K tomu jsou uzpůsobeny i celkové rozměry vaničky (v x š x h): 50 cm × 39 cm × 22 cm. Přední okraj vaničky slouží jako kryt proti vystřikování vody ven, ale uživatelé si častěji stěžují na přestříknutí vody, takže je s tím potřeba předem počítat.

Vanička má gumové nožky, aby během provozu neměla tendence cestovat po místnosti. S čím je ještě nutné počítat, je vyšší hluk vydávaný přístrojem při perličkové masáži. Takže si ji naplánujte vždy v době, kdy nebudete rušit ostatní obyvatele domu či bytu – zejména když u masáže třeba ještě sledujete televizi.

Programy masážní vaničky pro masáž chodidel Beurer FB 50 jsou nastaveny i s ohledem na čas, který můžete přizpůsobit svým potřebám. Masážní nástavce jsou vybaveny schopností spustit se a zastavit pomocí tlaku chodidel. Takže obsluha je opravdu velmi snadná.

Problém trochu nastane při vylévání vaničky, protože z ní nevede žádný směrový odtok vody. Je proto lepší vylévat ji do sprchového koutu nebo do velké vany. pokud bude lít do umyvadla nebo toalety, často se může stávat, že vodu rozlijete.