Lednice od Samsungu vám padne do oka hned. Tedy pokud jste milovníky nerezového designu. A nerušených, zaoblených tvarů a kontur. Lednice totiž nemá žádné madlo, otevírá se pomocí prohlubně na dveřích lednice i mrazáku. Díky nerezovému provedení a dovedení designu do nerušené dokonalosti bude lednice v každé kuchyni působit jako velmi luxusní záležitost.

S nadčasovými prvky štíhlých a přímých linií se nemusíte bát, že návštěva po několika letech pozná, že máte v kuchyni model z roku 2017. Výrobce dává desetiletou záruku na invertorový motor. A již dnes je jisté, že ani po deseti letech nebude tato lednice vypadat ve vaší kuchyni jako něco, co již dávno vyšlo z módy a stylu. Pokud se lednice pokazí, vnitřní prostor vydrží stejně chladný po 20 hodin.

Zanořená madla jsou velmi elegantní záležitostí, ale jsou momenty, kdy je budete spíše proklínat. Zejména tehdy, když budete v rukou držet něco, co potřebujete dát do lednice či mrazáku. Klasické madlo pohodlně obtočíte prstem a dveře otevřete. U tohoto typu madla to moc nepůjde. Jednak se díky umístění uprostřed dveří musí víz zabrat a jednak vytočená ruky do nutného úhlu nedovoluje v ní zrovna i něco mít.

Lednice Samsung RB3000 RB33J3215SS/EF je dobře vymyšlená nejen zvenčí, ale i zevnitř. Začněme tím, že vnitřek lednice je pokryt antibakteriální úpravou.

Prostor je ve spodní části vybaven dvěma zásuvkami, z nichž ta horní je zcela otevíratelná zásuvka na ovoce a zeleninu. V tomto místě panuje optimální chlad k dlouhodobějšímu uskladnění ovoce a zeleniny při zachování maxima z jejich svěžesti, vůně i chutě. Jen se po vyndání z lednice nechejte nějakou dobu ohřát.

Nejspodnější zásuvkou je zásuvka na maso, v tzv. nulové (fresh) zóně, kde maso můžete uchovávat i několik dní bez toho, abyste se museli obávat, že by se zkazilo nebo chytilo nepříjemný zápach. Navíc, pokud ho nebudete moci dostatečně brzy zpracovat, do mrazáku to máte jen o patro níž.

Dále jsou tu police z tvrzeného skla. Zde je nutno ale vytnout, že si je nebudete moci nastavit do poloh k obrazu svému, Lze vždy nastavit jen do jedné polohy tak, jak je navrhnu výrobce. Police se velmi dobře udržují čisté, jejich omytí není náročné. Není třeba drhnout a police lze vyndat celé.

K dispozici budete mít i speciální přihrádku na mléčné výrobky, a to ve dveřích ledničky. A také drátěnou poličku na nápoje. Tahle přihrádka pojme lahve s mlékem či džusem a až dvě řady plechovek a lahví s nápoji. Samozřejmostí je i přihrádka na vejce, která je díky většímu přístupu vzduchu udrží déle čerstvá.

Chladnička a dokonce i mraznička jsou beznámrazové. Funguje to tak, že uložené produkty jsou chlazeny a mraženy pomocí ochlazeného cirkulujícího vzduchu, který je automatikou kontrolován a udržován. Vzdušná vlhkost je z prostoru odváděna ven, takže se potraviny nepokrývají jinovatkou, rosou ani námrazou. K tomu je vyžadováno použití efektivních kompresorů a také speciální elektronika. Takto vybavené lednice, včetně této, jsou velmi komfortní a zejména energeticky úsporné.

Dokonalé chlazení lednice Samsung RB3000 RB33J3215SS/EF je zajištěno funkcí MultiFlow, pomocí níž je chladný vzduch vháněn do každé police zvlášť. Tím se daří dosáhnout stálé teploty uvnitř lednice, ale i uvnitř mrazáku.

Mrazák pojme 98 litrů, lednice 230 litrů. Mrazák má tři plně výsuvné zásuvky a za 24 hodin zamrazí 13 kilogramů potravin, funkce rychlého mrazení je v současných mrazácích již samozřejmostí. Jeho součástí je i miska na led. Lednice je vysoká 185 cm, široká 59,5 cm a hluboká téměř 67 cm. Pokud ji budete tahat do patra, pronesete se sedmdesáti kilogramy. Klimatické zóny, do kterých je lednice určena, jsou všechny, tedy i ty chladnější Od + 10 stupňů, až do +43 stupňů celsia. Lednice patří do klimatických tříd SN, T, ST.

Nastavení teploty lednice i mrazáku je digitální. Displej ukazuje nastavenu teplotu (ne aktuální v lednici či mrazáku).

Provoz lednice je velmi tichý, jen 40 decibelů. Běžný chod domácnosti tento spotřebič rozhodně narušovat nebude. A také nijak neohrozí zálohy na elektrickou energii, jedná se o spotřebič v energetické třídě A++. Na jeden rok provozu jí bude stačit energie za přibližně devět stovek (v cenách roku 2017).

Pokud necháte lednici příliš dlouho otevřenou, ozve se varovný signál, který vás vyzve k jejímu zavření. To oceníte zejména tehdy, když máte doma postupně se osamostatňující děti, které si sice již samy namažou svačinu, ale na dovření lednice rády zapomínají. Dveře jsou nastaveny vpravo, ale kdykoliv je můžete namontovat na levou stranu.