Malá lednice do malé domácnosti, s mrazicím boxem. Přestože jde o lednici poměrně malou (její výška je jen 125 cm, šířka 55 cm a hloubka 62 cm), je vevnitř uspořádaná tak, že se do ní vejde opravdu hodně. Pokud nevyžadujete větší mrazák, protože bydlíte v blízkosti obchodů anebo máte mrazák samostatný, bude tato lednice rozhodně dostačující. A to dokonce i pro čtyřčlennou rodinu.

A navíc patří lednice Electrolux dlouhodobě k těm nejspolehlivějším na trhu, takže snad výrobce v započatém trendu pokračuje a výjimkou nebude ani tento kousek. Pokud byste při nákupu nechtěli riskovat, jde v některých obchodech za poplatek prodloužit záruku.

Lednice je totiž uspořádána dle funkce SpacePlus, takže nabízí opravdu maximální kapacitu. To si může výrobce dovolit díky výborné izolaci, pro kterou potřebuje mnohem méně místa, než tomu bylo u klasických systémů. A i díky dobré izolaci je lednice energeticky úsporná, najdete ji v kategorii A+.

Vnitřní objem lednice je 214 litrů, mrazicí box má pak dalších 18 litrů. Lednice je automaticky odmrazovaná, takže s tímto rozhodně práci mít nebudete. V mrazáku ale inventuru a odmrazení občas udělat budete muset, mrazák se odmrazuje jen manuálně.

Mrazák plně zamrazí 2 kg potravin za 24 hodin. Akumulační doba lednice je 11 hodin. Lednice vyhovuje našim, tedy normálním klimatickým podmínkám (klimatická třída je SN-N-ST).

Lednice je rozložená tak, že osahuje 4 police, které si nastavíte do různých výšek. Police jsou skleněné a s obrubou na přední i zadní straně. Všechny 4 police jsou v plné šířce. Sklo na police je použito z kategorie těch bezpečnostních. Všechny police se dobře vyndávají i zandávají, takže až budete chtít lednici vymýt, přístup do ní si zajistíte rychle i pohodlně.

Vybavením lednice je i velký šuplík ve spodní části, kde je teplota nejnižší. Díky tomu tu můžete dobře skladovat zeleninu i maso. Ani s uložením okurek hadovek nebo třeba póru či jarní cibulky rozhodně nebude problém. Na šířku se do zásuvky jistě vejdou. Osvětlení lednice je již samozřejmostí.

Vybavením lednice jsou police ve dveřích, kam se k uskladnění hodí potraviny menší a méně náročné na chaldno. Takže máslo či třeba dochucovadla do polévek nebo různé trvanlivé omáčky a hořčice můžete umístit sem. Mléko, kefíry, jogurty, to vše zvládne být uloženo ve dveřích, včetně vajec v přiloženém stojánku na 6 vajíček. Stojánek nejenže zabrání tomu, aby se vám vajíčka kutálela po lednici, ale také zajistí, že budou déle čerstvá. Jak? Tím, že k nim pustí vzduch ze všech stran. Vajíčka jsou živou hmotou, která musí dýchat.

Pro mrazicí box není problém dosáhnout teploty -18 stupňů, při které je zajištěno bezpečné skladování potravin až po dobu jednoho roku. Při skladování delším se potraviny sice nezkazí, ale postupně naberou mrazákové pach a nepříjemně vymrznou. Proto se vyplatí si o věcech v mrazáku vést evidenci. I když při této velikosti mrazáku vám na to jistě bude stačit jen hlava.

Lednice Electrolux ERF 2404 FOW je velmi tichá. Při provozu hlučí jen 40 decibely, takže o ní v podstatě nebudete ani vědět. Dveře se mohou otevírat na tu stranu, kterou ve vaší domácnosti potřebujete. Z výroby jsou umístěny vpravo. K dobrému umístění lednice na podlahu místnosti slouží dvě nastavitelné nožky v přední části.

Ovládání teploty je mechanické, takže nelze digitálně nastavit přesnou požadovanou teplotu. Nastavíte jen intenzitu chlazení, kterou si upravujete dle momentálních požadavků. Lednici také chybí mezi spotřebiteli velmi oblíbená nulová zóna, odpovídá to však relativně nízké ceně výrobku.

Pokud by vám lednice, i přesto, že je poměrně nízká, nepasovala výškově do vyhrazeného prostoru, můžete z ní odmontovat horní víko. Někteří uživatelé si stěžují, že lednice spíná poměrně často, takže málo izoluje. Otázkou zůstává, zda jde o systémovou záležitost nebo jen výjimky. Výrobce deklaruje výborné izolační vlastnosti.