Pokud hledáte volně stojící kombinovanou ledničku s mrazákem, která bude mít levný provoz, prohlédněte se mimo jiné i tento model. Jistě stojí za zvážení. Je totiž v energetické třídě A+++ a její spotřeba za rok nepřesáhne 150 kWh. K tomu nabízí klasické funkce dobré ledničky i mrazničky. Bohužel ale nenajdete vychytávky v podobě No Frost nebo nulové zóny.

Jedno kompresorová lednice Bosch KGE 36AI42 má tichý provoz, jen 38 decibelů. Její rozměry jsou 186 cm na výšku, 60 cm na šířku a lednice je hluboká 65 cm.

Dalo by se říci, že jde o základní model, se základním vybavením, ale s velmi levným provozem. Vhodná bude pro běžnou domácnost žijící v blízkosti obchodů s potravinami, která nemá, díky své poloze, zvýšené nároky na extra dlouhou výdrž skladovaných potravin. Domácnost může často nakupovat, a proto jí stačí lednice s běžným chlazením.

Od lednice Bosch KGE 36AI42 čekejte běžné služby, na které jsme byli zvyklí už před cca 10 – 15 lety. To znamená klasické chlazení s nejnižší teplotou v dolních šuplících, běžné vybavení vnitřku lednice. Žádná nulová zóna, žádná antibakteriální ochrana, žádný displej a jen mechanické nastavení intenzity chlazení.

Na druhou stranu tu, na rozdíl od starších modelů, přibyla signalizace dlouho otevřených dvířek jak do lednice, tak do mrazáku. Lednice samotná je také vybavená funkcí super chlazení, kdy po větším nákupu intenzivněji chladí vnitřní prostor. To stejné čekejte i u mrazáku. Navíc čekejte i funkci holiday, která bude udržovat o něco vyšší teploty, než po zbytek roku. V lednici necháte jen trvanlivé potraviny a ty se během vašeho pobytu pryč nezkazí. Lednice Bosch KGE 36AI42 ale uspoří spoustu elektřiny.

Budete ale mít práci s odmrazováním. Mrazák sice umí low frost, tedy velmi pomalou tvorbu námrazy, ale nezvládne no frost, kdy se námraza netvoří vůbec. Podle recenzí uživatelů stačí mrazák odmrazit dvakrát do roka. Pokud jej používáte intenzivněji, například často ukládáte a berete pečivo, rozmrazujte každé 3 – 4 měsíce. Lednice se omrazuje sama, pomocí odtávání a odtoku kapaliny ze zadní stěny.

Pokud si pořídíte tuto lednici, budete mít k dispozici dohromady 304 litrů chladícího prostoru, z čehož 215 bude v lednici a zbývajících 89 v mrazáku. V lednici jistě oceníte flexi polici, která se může z poloviny složit, takže do lednice bez problémů umístíte i vyšší nádoby.

Lednice Bosch KGE 36AI42 je vhodná pro klimatické třídy SN – T, tedy od +10 stupňů, až po +43 stupňů celsia. Hodit se jistě bude i dobrá povrchová úprava lednice, kdy nerezová barva je pokryta povrchem AntiFingerPrint, který zabraňuje vzniku otisků prstů.

Otevírání lednice i mrazáku bude snadné i tehdy, když budete mít plné ruce. Jsou totiž osazeny vertikálními madly, což je pro naše ruce to nejpřirozenější a také nejflexibilnější. Osvětlená je pouze lednice, šuplíky z mrazáku totiž můžete pohodlně vysunout na denní světlo. Světlo v lednici je LED, tedy podporuje nízkou spotřebu při používání tohoto spotřebiče.

Vevnitř lednice najdete vybavení, které je dekorované nerez doplňky, což jí dává punc mnohem dražšího výrobku. Lednice je také vybavená vnitřním ventilátorem, díky čemu je chlazení dynamičtější. I filtr si našel v lednici své místo, takže zápach z různých kombinací uložených potravin nehrozí.

V lednici Bosch KGE 36AI42 najdete čtyři police, z nichž dvě jsou výškově nastavitelné. Také jsou ve spodní části dva boxy, jeden optimalizovaný pro maso a ryby, druhý pro ovoce a zeleninu. Přihrádka určená pro ovoce a zeleninu je zcela dole a je vybavená regulací vlhkosti – uchová tedy ovoce a zeleninu opravdu čerstvé, vadnutí už vás nebude trápit.

Používat jistě budete i držák na lahve, vybavení pro mléčné výrobky ve dveřích, další dvě přihrádky ve dveřích, z nichž jedna je flexibilní. Držák na vejce je již evergreenem. Využijete ale i flexibilní vnitřní přihrádku DividerBox v dolním CrisperBoxu určeném pro ovoce a zeleninu.

Mrazák zamrazí 14 kg potravina za 24 hodin. Pokud by se lednice pokazila, mráz vydrží po 35 hodin. Zajímavý jistě je variabilní mrazicí prostor VarioZone , kdy se jedná o vyjímatelné poličky z bezpečnostního skla pro extra prostor k mrazení. Mrazicí boxy v mrazáku jsou transparentní, jeden z nich je opravdu velký. Také se podle toho jmenuje: BigBox. A vhod přijde i kalendář zmrazených potravin, který je součástí dodávky, stejně jako miska na led.

Lednice Bosch KGE 36AI42 má vepředu výškově nastavitelné nožičky, vzadu je osazena kolečky. Dveře můžete otevírat, na kterou stranu budete potřebovat, jsou přemontovatelné.