Mezi vestavěnými lednicemi si nelze nevšimnout modelu od AEG, s označením SKZ 81800C0. Jde o lednice úzkou, vysokou, ale poměrně lehkou. A navíc s velkým objemem, protože v této skříňce najdete pouze lednici. Nejedná se tedy o kombinaci s mrazákem, jak by první pohled mohl napovídat.

Pokud tedy máte mrazák již vyřešen a pokud potřebujete lednici vestavnou, věnujte lednice AEG SKZ 81800C0 pozornost. Nabídne vám mnoho zajímavých funkcí v celkovém úložném prostoru 275 litrů, což na lednici jistě není málo a uspokojí to i potřeby velké rodiny.

Lednice je vyrobena pro klimatické třídy SN,N,T, i ST, takže to, že ji vestavíte do linky, jí nijak neuškodí. Jen se alespoň jednou za rok věnujte očistě chladící mřížky, která má na dobrý a hlavně ekonomický chod lednice velký vliv.

Lednice AEG SKZ 81800C0 má rozměry 177 cm na výšku, 56 cm na šířku a 54,9 cm do hloubky. Na to, jak je velká, váží překvapivě jen 60 kg. Dveře můžete namontovat na tu stranu, na kterou potřebujete, změna ale není možná u záruky – výrobce rozšířenou záruku neumožňuje, tedy spokojit se musíte s klasickými 24 měsíci.

Lednice je vybavena displejem, ke kterému se ale, z logiky vestavění do kuchyňské linky, můžete dostat až po té, co lednici otevřete. Displej je dotykový, takže nastavení požadovaných hodnot je opravdu velmi snadné. Poskytuje nejen přehled o nastavené teplotě, ale také o právě probíhajících funkcích.

A když do lednice budete nahlížet příliš dlouho, dá vám najevo svou nevoli pomocí varovného signálu, že je vhodné ji už konečně zavřít. Signál je nejen zvukový, ale i světelný, což je dobrá zpráva pro lidi s poruchami sluchu. Lednice disponuje automatickým odmrazováním, takže s tímhle vám práci ušetří.

Pokud domů přinesete velký nákup, zapněte funkci superchlazení, zde s názvem Coolmatic, kdy lednice na několik hodin výrazně sníží teplotu a tím zajistí, že všechny nově vložené potraviny se opravdu rychle a opravdu důkladně prochladí, aby vydržely déle čerstvé. Po dosažení správné teploty u všech uložených potravin se funkce automaticky sama vypne.

Lednice se může pochlubit velmi tichým provozem o pouhých 37 decibelech. Úsporná je nejen hlučnost, ale i osvětlení lednice, a to pomocí LED žárovky. Provoz lednice je také úsporný, patří do kategorie A++ (tady je energetická náročnost o 21 % nižší než u spotřebičů ve třídě A+).

Lednice AEG SKZ 81800C0 disponuje 75 litrovým prostorem pro chlazení při velmi nízkých teplotách (tzv. chladná chill zóna). Jde o tři výsuvné, ale uzavřené šuplíky v dolní části lednice. Díky tomu, že jsou zcela uzavřené, je udržení nízké teploty v nich jednak úspornější a jednak úspěšnější. Z potravin ani tolik neuniká vlhkost, proto téměř nevadnou, velmi dlouho zůstávají čerstvé a zelenina je svěží. Ale pozor, neumisťujte se to ovoce a zeleninu, kterým chladno vůbec nedělá dobře. I tato část lednice je odmrazovaná automaticky.

Vnitřní prostor lednice je rozvržen docela prakticky. Pokud občas potřebujete uskladnit t i větší věci, jistě oceníte polici flexi shelf, která může být napůl složená tak, aby se bez problémů vytvořil prostor právě pro větší nádoby. Součástí příslušenství je i oddělovač lahví nebo dva držáky na vejce.

Na dveřích lednice najdete vyhrazený prostor pro máslo. Ve dveřích lednice je teplota o něco vyšší, proto se vám máslo bude hned po vyndání lépe roztírat. A přitom vydrží dlouho čerstvé. Při současných astronomických cenách másla to jistě oceníte.

Dvířka lednice se vždy tichounce a lehce zavřou. Pokud by se přece jen stalo, že dvířka zůstanou mírně nedovřená, i na to vás lednice upozorní signálem.

Uživatelé jsou s tímto modelem lednice obecně spokojení, chválí si zejména velký prostor vyhrazený pro chill zónu, která je vybavena i víkem, aby čerstvost potravin byla udržena po maximální možnou dobu. Některé uživatelky doporučují, abyste se nebáli nákupů zlevněných potravin před uplynutím doby minimální trvanlivosti nebo data spotřeby. Pokud je hned po nákupu vložíte do chill zóny, vydrží spolehlivě o mnohem déle, než výrobce uvádí na obalu.