Univerzální laserová tiskárna Samsung SL-C430W (SS230C) vyniká podporou řady mobilních zařízení, takže tisk na ní kdykoliv a odkudkoliv bude snadný. Je schopná tisknout z telefonů s operačními systémy iOS, Android, dále Microsoft Windows a také ze zařízení Amazon Kindle. Její instalace je velmi snadná, intuitivní. Ovládání díky aplikacím také.

Dokonce ani nebudete muset být připojeni na Wi-Fi neb spotřebovávat data, laserová tiskárna Samsung SL-C430W totiž má i NFC technologii, díky které přenesete dokumenty nebo obrátky k tisku pouhým přiblížením se svým telefonem k tiskárně.

Laserová tiskárna Samsung SL-C430W je navržena tak, aby zajistila dlouhodobou úsporu nákladů. Toner má totiž výtěžnost i 1 500 stránek, což zaručuje poměrně nízké náklady na laserový tisk. Navíc je tiskárna vybavena tlačítkem ekologického tisku, který se aktivuje jeho jedním stlačením. Díky tomu se snadno přechází do režimu Eco.

K eco režimu si ještě připočtěte technologii Samsung Easy Eco Driver. O co jde? Je to technologie, která odstraňuje obrázky a text. Ale samozřejmě je nevymaže. Jen je převede z bitmapy na skicu. Díky tomu se při tisku opět velmi šetří.

Pokud vám záleží na dokonalém vykreslení obrázků i písma, je laserová tiskárna Samsung SL-C430W také dobrou volbou i pro vás. Má v sobě totiž technologii ReCP (Rendering Engine for Clean Page), jejímž tvůrcem je samozřejmě Samsung. Ta, jak jsme už naznačili, zajišťuje kvalitní výstup, tedy výstup s dokonale vykreslenými obrázky a zejména ostrým textem.

Další technologie, kterou je laserová tiskárna Samsung SL-C430W též osazena, je technologie Smart CMS (Smart Color Management System). Ta pro změnu zvyšuje kvalitu mobilního tisku. Jak? Tím, že automaticky upraví obrázky tak, že zlepší ostrost a odstraní bílá místa. Přestože tiskárna nevyniká nijak extrémně vysokým rozlišením, jsou výsledky tisku díky zmíněným technologiím opravdu dobré.

Laserová tiskárna Samsung SL-C430W si může dovolit všechny pokročilé funkce díky 800 MHz procesoru. Ten je základem všeho. A zaručuje rychlejší výsledky i u laserové tiskárny v natolik přijatelné cenové hladině, jakou má právě tento model.

Tiskárna je samozřejmě barevná, to jste zatím asi nestačili zmínit. Maximální rozlišení, které laserová tiskárna Samsung SL-C430W nabídne, je 2400 x 600 DPI. Měsíčně ji můžete zatížit až 20 tisíci stránkami. Tiskárna má 4 samostatné tonery, takže vždy můžete vyměnit jen ten, který právě došel. A to oceníte nejen proto, že tonery jsou poměrně drahé. Ale jejich výměna je snadná, jsou totiž uloženy v malých šuplících.

Rychlost tisku je 18 stránek za minutu – samozřejmě v případě tisku černobílého. Když chcete tisknout barevně, musíte se spokojit se 4 stránkami za minutu. První potisknutý papír vyjede za 14sekund v černobílé variantě. A v barevné variantě dostanete první potisknutý papír za 26 sekund.

Větším zklamáním laserové tiskárny Samsung SL-C430W je snad jen absence automatického oboustranného tisku. Tisknut oboustranně se sice dá, ale pouze manuálně, což samozřejmě snižuje pohodlí oboustranného tisku. Zásobník na papír pojme 150 listů běžného kancelářského papíru, výstupní držák zachytí 50 listů.

Když jsme u nedostatků tiskárny, je nutné ještě zmínit, že podporuje pouze starší operační systémy, konkrétně Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP, Mac OS X 10.10 / 10.9 / 10.8 / 10.7 / 10.6. Ale také Linux, což nebývá u hobby tiskáren až tolik běžné.

Maximální velikost papíru, na který může laserová tiskárna Samsung SL-C430W potisknout, je A4. Tiskárna zvládne i fotografický papír. Podle specifikace od výrobce pojme tiskárna bankovní papír, čtvrtky, lesklý papír, etikety, obyčejný papír, recyklovaný papír, tlustý papír a také tenký papír. Poměrně wágní podání.

Upřesněme si tedy, co těmi pojmy výrobce myslel: váha papíru se může pohybovat od 60 do 220 g/m2. Nejužší formát může mít 76 mm. A ten nejkratší 152,4 mm. Maximální tisknutelné rozměry jsou 216 mm na šířku a 355,6 mm na délku.

Laserová tiskárna Samsung SL-C430W má jednak připojení na Wi-Fi, jednak i LAN konektor, díky kterému ji připojíte na internet přes kabel. Dále tu najdete rozhraní USB 2.0 a technologii NFC, kterou jsme již zmiňovali.

Co se týká podpory tisku přímo z mobilu, je laserová tiskárna Samsung SL-C430W vybavena těmito aplikacemi: Samsung Mobile Print, Samsung Cloud Print, Google PrintTM (Android jiný než Samsung), Airprint (Apple).

Hlučnost tiskárny není nijak výrazná, pouze 48 dB. V úsporném pohotovostním režimu vezme tiskárna 1,3 W. Ale při tisku potřebuje až neuvěřitelně mnoho: 290 W. Laserové tiskárny jsou obecně většími zařízeními, což dokazuje i laserová tiskárna Samsung SL-C430W. Váží 10 kg. A její rozměry jsou tyto (š x h x v): 38,2 cm x 30,9 cm x 21,1 cm.

Při zacházení s tiskárnou je nutné mít na paměti, že je citlivá na polohu papíru – neumí si jej sama srovnat, takže vám nahlásí, že v tiskárně není papír. Pokud si nebudete moci stáhnout instalaci z internetu, můžete využít přiloženého instalačního DVD.

Tiskárna je pouze tiskárnou. Nečekejte tedy skener nebo kopírku.