Kultivace zeminy je na zahradě nutná i několikrát do roka. Abychom se nemuseli ohánět rýčem, můžeme si vypomoci šikovným přístrojem, který díky silnému motoru a dobré konstrukci kypřících nožů zvládne všechny namáhavou práci s hlínou za nás. Jednak půdu dobře prokypří, protože dosáhne do hloubky až 26 cm, jednak do ní efektivně zapracuje kompost, hnůj nebo i třeba zelené hnojení.

Kultivátor zeminy Fieldmann FZK 6010-B je osazen čtyřtaktním benzínovým motorem o objemu 139 cm3. To je síla, která se porve i se středně těžkou půdou. Jen s hutnější a jílovitější půdou si už neporadí. Záběr kultivátoru je 36 cm do šířky. Dobže rozmělní hroudy a drny po orbě, na jaře uvede zeminu do stavu, který potřebujeme například pro snadnou výsadbu brambor.

Kultivátor zeminy Fieldmann FZK 6010-B má motor OHV s 2,5 kW výkonu. Celková hmotnost přístroje je příjemně ovladatelných 31 kg. Když připočteme rozumnou cenu, je Kultivátor zeminy Fieldmann FZK 6010-B jistě dobrou volbou všude tam, kde není v zemi příliš mnoho jílu.

Kultivační nože jsou osazeny ocelovým krytem, díky kterému nic nevylétává proti člověku obsluhujícímu tento přístroj. Aby požadovaná hloubka kultivace zůstávala stejná, je možné využít kontrolní kolečko, které je sklopné. Slouží i k transportu kultivátoru zeminy Fieldmann FZK 6010-B přes zahradu.

Kultivátor je vybaven ještě i zadním trnem, který v klidovém stavu stroje slouží jako podpěra. Během procesu kultivace ho využijete jako brzdu, která zpomalí pohyb kultivátoru vpřed. Tím vám dost usnadní práci.

Ovládání je podobné jako u motorové sekačky. Tedy klasické startování roztočením motoru. A spouštěcí madlo na jednom z řídítek, které ovládá chod kultivačních nožů. Řídítka nejsou sklopná, takže kultivátor zeminy Fieldmann FZK 6010-B je nutné skladovat na větším prostoru.

Jako o každý benzínový motor je nutné se dobře starat i o motor kultivátoru zeminy Fieldmann FZK 6010-B. Takže co se údržby týká, rozhodně je náročnější, než je tomu v případě kultivátorů elektrických.