Značka Remington je velkým hráčem na poli vlasových elektrických spotřebičů. Nenechá se zahanbit ani v kategorii kulmofénů, kde nabízí například kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Remington AS7051 Volume and Curl. Je vybaven čtyřmi nástavci a dvěma rychlostmi a teplotami foukání, ve srovnání s podobnými přístroji jiných značek je však poměrně drahý. Ale zato víte, že kupujete ověřenou značku známou kvalitou svých produktů.

Specialitou, kterou nabídne kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Remington AS705 Volume and Curl1, je speciální povrch nástavce. Jedná se o povrch se 4 násobnou ochranou, kterou je antistatický účinek, keramika, turmalín pro ionizaci, dále ještě ochrana hladkého skluzu.

Středně velký příkon

Příkon, kterým byl vybaven Kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Remington AS7051 Volume and Curl, je tradičních 1 000 W, což je ověřeno jako výkon dostatečný. Jenom škoda, že s tímto výkonem lze nastavit pouze dvě teploty foukání (plusstudený vzduch pro fixaci loken a účesu) a také pouze dvě rychlosti foukání, přestože je kulmofén vybaven i koncentrátorem, kde se vyžaduje vyšší rychlost foukání, nicméně u úzkého nástavce pro krátké vlasy bude příliš vysoká rychlost spíše na škodu.

Více stupňů rychlosti by výrobku jistě prospělo. A když už jsme u těch rychlostí, je nutné poznamenat, že přepínač stupně rychlostí foukání je dost nešťastně umístěn tam, kde se běžně na rukojeť sahá při použití kulmofénu. A vzhledem k tomu, že kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Remington AS7051 Volume and Curl má tento přepínač nastaven velmi citlivě, přepnete rychlost nechtěně i několikrát během kulmování / fénování.

Pozor na přehřívání těla nástavce

Co je velmi nepříjemné, je fakt, že tělo nástavce se během provozu nahřeje na velmi vysokou teplotu. Jde o poznatek několika uživatelek, takže jistě není v úvaze náhodná vada výrobku. Několik uživatelek už si o kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Remington AS7051 Volume and Curl popálilo ruce nebo obličej, právě o jeho tělo, nikoliv o nástavce. Teplý vzduch navíc neprochází středem nástavce, ale od rukojeti, což chce po uživateli trošku cviku, by se s tím naučil pracovat.

Běžnou součástí kulmofénů jsou ionizace a studený vzduch pro fixaci účesu. Podle uživatelek není u tohoto modelu ani jedna z vlastností řešena vyloženě dobře. Některým uživatelkám totiž vlasy elektrizují i poté, co prošly ionizací. U jiných produktů také poznatky příliš často nenajdeme. A nastavení foukání studeného vzduchu také nefunguje nijak efektivně. Vzduch je spíše vlažný, a tak fixace účesu nepřipadá příliš v úvahu.

Vzhledem k vyššímu výkonu není divu, že je kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Remington AS7051 Volume and Curl hlučnější. Některé uživatelky považují vyšší teplotu foukání za příliš vysokou. A bohužel chybí pojistka proti přehřívání.

Kartáč nerotuje, to musíte zvládnout sami

Nejedná se o rotační kartáč, a tak je každý nástavec vybaven ochranným plastovým krytem na druhé straně, kde jej můžete snadno uchopit do prstů. Ale vzhledem k velmi vysoké teplotě těla kulmofénu si možná zvyknete na ochranu rukou formou jemných rukaviček.

Oceníte ale možná 30 mm kartáč se zatahovacími štětinami, který lze použít jako klasickou kulmu. V balení je ještě 21 mm termální kartáč se smíšenými štětinami, koncentrátor, 50 mm kartáč pro tvorbu objemu. Žáruvzdorné pouzdro je vhodnou výbavou modelu, který se snadno přehřívá. A najdete ho i tu, takže i pokud cestujete, můžete dát kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Remington AS7051 Volume and Curl ihned po použití do obalu a třeba se odhlásit z pokoje.

Rukojeť přrkvapí velikostí

Kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Remington AS7051 Volume and Curl nepatří mezi největší produkty svého druhu, ale i tak je jeho rukojeť celkem větší, posuďte sami. Jeho velikostní parametry totiž jsou (v x š x h): 20,6 cm × 5,7 cm × 5,2 cm. Hmotnost je však přijatelná, a to je 650 g. Pokud jste zvyklí zavěšovat kulmofén, oceníte integrované poutko určené právě k zavěšení. Dlouhodobé ponechání v zásuvce je však u tohoto modelu přímo nežádoucí.