Designově velmi povedený model od Ety, který snoubí elegantní bílou s příjemnými růžovo stříbrnými prvky. Nejvíce u něj však oceníte velké množství nástavců a více možností nastavení teplot nebo rychlosti proudění vzduchu. K dispozici je i cestovní verze. Za cenu, za kterou se kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) ETA Fenité 5322 prodává, se na rpvní pohled jedná o velmi dobrou koupi. Tak se pojďme na přístroj podívat podrobněji. A shrneme i postřehy uživatelek, které si tento model už pořídily.

Středně velký příkon

Kulmofén ETA Fenité 5322 je výkonným kulmofénem s příkonem 1 000 W, což pro běžné potřeby koncové spotřebitelky zcela dostačuje. Nastavit se zde dají tři teploty teplého vzduchu a ještě vzduch studený pro fixaci vytvořeného účesu. Pak můžete nastavit i tři úrovně foukání vzduchu, abyste mohli z foukání, respektive vysoušení, plynuje přejít ke konečnému tvarování pramenů svých vlasů.

K zafixování pak slouží jednak již zmíněný vzduch studený, jednak i ionizace, která dodá pramenům vlasů ty správné vlastnosti. Už žádná statická elektřina a rozlétané vlasy okolo obličeje, ale pěkně poslušné kadeře, a to i bez příliš velkých nánosů tužidla nebo následně laku na vlasy. Navíc ionizace pomáhá udržovat vlasy hydratované a dlouhodobě chráněné.

Bohaté příslušenství

Kulmofén ETA Fenité 5322 nabídne již zmíněných šest nástavců, což opravdu není málo, jde v podstatě o jednu z nejbohatších výbav teplovzdušného ondulačního kartáče na českém trhu. Těmito nástavci jsou koncentrátor, kartáč se zásuvnými hroty průměr 30 mm, ondulační nástavec s průměrem 21 mm, kulatý kartáč s průměrem 33 mm, kulatý kartáč se smíšenými hroty a s průměrem 31 mm, pak ještě plochý kartáč. Z tohoto seznamu je znát, že díky kulmofénu můžete vytvořit opravdu jakýkoliv účes na jakkoliv dlouhých vlasech.

Koncentrátor bude fungovat jako velmi rychlý fén, pokud nebudete chtít vlasy natáčet, ale opravdu jen prosušit. Výkon kulmofénu je podle postřehů uživatelek dostatečný pro jejich potřeby.

Snadné nasazování nástavců

Nástavce se nasazují velmi snadno, a to pouhým zacvaknutím na tělo samotného přístroje. I údržba a čištění kulmofénu jsou snadné, vše se dá rozebrat a dokonale vyčistit. Chybět možná bude silnější nástavec na velké vzdušné lokny, ale postřehů uživatelek je možné je vytvořit i s nástavci menšími.

Kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) ETA Fenité 5322 má světelnou signalizaci provozu, takže poznáte, co je právě nastaveno a i na dálku uvidíte, že jste jej nechali v síti, pokud zapomenete ze zásuvky vytáhnout. Napájecí kabel má délku 180 cm a je samozřejmě otočný, aby se dalo s kulmofénem snadno a dobře manipulovat.

Není to zrovna prcek, říkají uživatelky

Designe kulmofén ETA Fenité 5322 je ergonomický, ale některé uživatelky zmiňují, že je dost mohutný do ruky, držadlo má cvelký průměr. Vzhledem k tomu, že v rukojeti není umístěn motorek na otáčení kartáče, jako je tomu u dražších modelů, je spíše s podivem, proč je rukojeť tak velká. Konkrétní rozměry jsou následující (v x š x h): 5,5 cm x 6 cm x 32 cm. Celková hmotnost kulmofénu je cirka 0,9 kg, což patří mezi vyšší hmotnosti mezi podobnými produkty.

Cestovní verzí zmíněnou v úvodu recenze nemyslí výrobce nic jiného než to, že je v balení i praktické cestovní pouzdro, v němž můžete kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) ETA Fenité 5322 snadno převážet, aniž by se vám po kufru nebo tašce rozutekly jeho součásti. Součástí kulmofénu je i pojistka proti přehřátí, takže se nemusíte obávat problému, pokud byste zapomněli kulmofén před odchodem do práce vyndat ze zásuvky. Může chybět očko na zavěšení, pokud jste doposud byli zvyklí odkládat kulmofén právě pověšením.

Nástavce nerotují, to musíte zvládnout sami

Kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) ETA Fenité 5322 není rotačním kartáčem, takže s ním musíte točit sami manuálně. To je však zohledněno nižší cenou přístroje. Na konci každého nástavce je ochranný plastový kryt, abyste se o horké nástavce nepopálili.