Levný, ale funkční

Pokud hledáte funkční kulmofén, který nebude stát majlant, ale přitom vám dobře poslouží, zkuste se podívat na kulmofén Braun SatinHair 5 AS530 / ASS1000. Jde o model, který lze použít za sucha (napařuje) i za vlhka (vysouší), má poměrně malé kulmovací nástavce, takže se hodí i na krátké vlasy. Jde do něj uložit osobní nastavení. Jen se neotáčí sám a musíte s ním točit vy, což samozřejmě trochu ubírá na jeho atraktivnosti. To je však zohledněno cenou.

Kulmofén Braun SatinHair 5 AS530 / ASS1000 nabídne i nástavec pro zvětšení objemu vlasů, pokud nechcete „jen“ kulmovat a vlnit, ale také navýšit objem, případně pokud vás lokny dneska až tak neberou, ale chcete se zaměřit na objem vašeho účesu.

Dva kartáče pro různě dlouhé vlasy

Velký nástavec má průměr 36 mm a ten malý jen 18 mm. To jsou průměry určené spíše pro krátké a středně dlouhé vlasy. Uživatelky s dlouhými vlasy však uvádějí, že i tento průměr jim pro úpravy dlouhých vlasů vyhovuje. Naopak uživatelky s kratšími vlasy tento kulmofén nedoporučují, protože fouká příliš silně na to, aby se kratší vlasy v nástavci udržely. Vlasy se pak navíc zkroutí na opačnou stranu, než bylo zamýšleno.

Vlhké vlasy je možné sušit proudem teplého vzduchu, přičemž díky rovnoměrnému rozptylu proudění vzduchu se nemusíte obávat přesušení vlasů v některých místech. Navíc hladké hroty kartáčů drží vlasy tak, aby nevyklouzávaly a abyste vy vytvořili přesně takový účes, jaký chcete mít. A to bez poškození vlasových cibulek.

Napařování? Napařování! Ale podle uživatelek by mohlo být intenzivnější

Na suché vlasy můžete hned ráno použít napařování, právě proto, abyste je nemuseli denně mýt. Je zde zabudovaná speciální funkce páry, která dodá vlhkost a také upraví pramen vlasů do tvaru, který vyžadujete. Stačí stisknout tlačítko a začne se generovat teplá, jemná pára. Ty vytvaruje vaše vlasy.

A díky funkce ochlazení vám kulmofén Braun SatinHair 5 AS530 / ASS1000 pomůže s rychlou fixací vytvořeného účesu. Ale i zde je nutno dodat, že funkce není tak dokonalá, jak se výrobce tváří. Napařování je velmi slabé, delší a tvrdší vlasy vůbec neovlivní, jemné vlasy pouze minimálně. A také ochlazení není nijak záasadní, navíc se podle uživatelek, velmi těžko přepíná do režimu chladného vzduchu, je nutné stlačit obroučku okolo kulmy.

Středně velký příkon

Rozměry samotného kartáče jsou robustnější, ale to je dáno velkým příkonem 1 000 W a také technologií uvnitř kulmofénu Braun SatinHair 5 AS530 / ASS1000. Velikost (v x š x h) jsou následující: 9 cm x 9 cm x 29 cm. Hmotnost je však jen okolo 600 g, což je značně nižší než u konkurenčních výkonných kulmofénů. Na druhou stranu nutno zmínit, že některé uživatelky tento produkt právě pro jeho velikost vrátily. Nebyly schopné s ním dobře manipulovat.

Přívodní kabel je dlouhý 2 m, což by pro podmínky běžných koupelen nebo ložnic mělo stačit. Výhodou je mřížka v zadní části ergonomicky tvarované rukojeti. Díky tomu se nenasají ostatní vlasy do přístroje. Ale mřížka je sundavací, takže snadno můžete vnitřní prostor vyčistit, a to i s mřížkou samotnou.

Konce nástavců jsou opatřeny plastovými kolíky nebo zakončeními, chcete-li. Ta jsou vždy studená, a ta se ani o rozehřátý kulmofén Braun SatinHair 5 AS530 / ASS1000 nepopálíte i při seberychlejší manipulaci. Zabudovaná technologie „Satin ion“ – napomáhá proti elektrizování vlasů a zvyšuje lesk a zdravý vzhled vlasů. Bodliny navíc mají hladké zakončení, aby došlo jen k minimálnímu narušení vlasů při úpravě.

Co chápat po pojmem “osobní nastavení”?

Osobní nastavení je jednou z perliček kulmofénu (teplovzdušný ondulační kartáč) Braun SatinHair 5 AS530 / ASS1000. O co jde? O skutečnost, že máte k dispozici nikoliv klasické dvě rychlosti a dvě teploty, ale tady jsou stupně nastavení tři. No, samozřejmě žádný zázrak, ale výrobce to potřeboval obalit velkou návnadou. Nicméně, i jedna rychlost navíc se počítá.

Dost nepohodlný je fakt, že je nutné kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Braun SatinHair 5 AS530 / ASS1000 vyndávat ze zásuvky. Takže kdo je zvyklý jej mít stále v zásuvce a připraven k okamžitému použití a hlavně kdo je zvyklý se nestarat o to, zda jej ze zásuvky vytáhl nebo ne, pro toho se bude jednat o velkou nevýhodu a zdroj nejistoty a starostí.  Málo využitelný je také pro cestování, je opravdu velký a neskladný, navíc nemá duální napětí, aby bylo možné s ním cestovat i do zemí, kde je elektřina založena na nižší voltáži.

Zejména dlouhovlásky jsou spokojené

Za výhodu lze jistě považovat design a také například očko, za které se dá kulmofén (teplovzdušný ondulační kartáč) Braun SatinHair 5 AS530 / ASS1000 pověsit, aby byl kdykoliv snadno přístupný a dobře uskladnitelný. Majitelky dlouhých vlasů si chválí nástavce, které skvěle vytvarují prameny vlasů. A to i v případě, kdy nejste zkušenou kadeřnicí a s tvarováním účesu teprve začínáte.