Kulmofény jsou produkty, které se v péči o vlasy stávají čím dál oblíbenějšími. To platí také pro Kulmofén Rowenta CF 9320 D0, který se stává opakovaně finalistou soutěže o produkt roku. Můžete s ním snadno a rychle vytvořit profesionální účes, jako byste právě přišla od kadeřníka.

Kulmofén Rowenta CF 9320 D0 je osazen speciálními štětinami, které zabraňují zamotávání vlasů a díky tomu umožňují dokonalou úprava pro všechny délky, hustoty i typy vlasů. Kulmofén totiž disponuje dvěma nástavci – jeden má průměr 3 cm a druhý 5 cm. Díky tomu s ním lze vysušit a upravit vlasy jakékoliv délky. Výrobce navíc dodává ochranný kryt pro oba výměnné kartáče, takže se vám nebudou nikde válet a nijak je neušpiníte či nezanesete prachem a jinými částicemi.

Nástavce jsou vybaveny keramickým povrchem s turmalínem, což ještě zesiluje účinek iontů.

Díky kulmofénu vlasy nejen vysušíte, ale i nazvednete a dodáte jim nadýchaný vzhled a lesk. Lesku a vyšší stabilitě účesu napomáhají ionty, které kulmofén během činnosti produkuje. Ionty zajistí, že vlasy jsou hladké, nepoletují, neelektrizují a jednodušeji se upravují.

Na co však nesmíte zapomenout, je po dosažení očekávaného tvaru profouknout pramen vlasů studeným vzduchem, aby se účes zafixoval. S tímto kulmofénem je to možné kdykoliv, protože disponuje proudem studeného vzduchu.

Ale pozor, tady to výrobce nedořešil do detailu – kulmofénu trvá poměrně dlouho, než se proud vzduchu ochladí. Jiné kulmofény to zvládnou mnohem rychleji. Nastavení teploty studeného vzduchu je poměrně vysoké – tedy i po zapnutí studeného vzduchu jako prvního (když jste předtím kulmofén nepoužívali), je studený vzduch spíše vlažný než studený.

Kulmofén automaticky natáčí prameny vlasů, takže práce s ním je snadná. Kulmofén Rowenta CF 9320 D0 působí na první pohled robustním dojmem, ale toho není třeba se bát. Je poměrně lehký a opravdu dobře ovladatelný. Navíc můžete volit mezi dvěma směry otáčení – právě proto, abyste dosáhli symetrického vzhledu účesu. Chybí pouze regulace rychlosti otáčení, ta je jen jedna.

Všechna tlačítka jsou na dosah palce pro snadnou manipulaci při přepínání teploty. Rukojeť se dobře drží, neklouže, dobře padne do ruky.

Výhodou je jistě i to, že rukojeť se od nástavce nijak nezahřívá. Proto i během používání zůstává držení kulmofénu pohodlné a není potřeba si pálit ruce.

Na kulmofénu lze nastavit dva stupně teploty, plus výše zmiňovaný studený vzduch. Některými uživatelkami je však rozmezí teplot hodnoceno jako příliš široké, tedy teplější vzduch je příliš teplý, a ten chladnější zase už příliš chladný. Příkon přístroje je 1000 W. Přestože je na mnoha fotografiích prezentován bez přívodní šňůry, je potřeba počítat s tím, že má kabel a funguje pouze při zapojení do elektřiny.

Cena kulmofénu je odpovídající tomu, co nabízí. Nepatří mezi nejlevnější, ale také poskytne jinou službu, než ty nejobyčejnější modely. Kulmofén zvládne vytvořit kadeře, vlny i objemový účes. Je dobrou volbou i pro ty uživatelky, které svým vlasům věnují hodně času a péče právě proto, aby dosáhly kýženého vzhledu.

Na závěr jedno upozornění ze zkušeností uživatelek: někdy se stane, že se vlasy namotají do spodní části kulmy a pak se musejí odstřihnout. Je proto nutné si dávat pozor právě na to, aby se vlasy do této části kulmy nedostaly.