Jedním z levných zástupců skupiny kulmofénů je Braun AS 110. Lze ho pořídit v cenové relaci okolo pěti set, což je v podstatě polovina ceny za běžné kulmofény. Podle slov výrobce se jedná o ondulační kartáč, se kterým lze vytvořit měkké a přirozeně vypadající lokny, zatočené konečky nebo velký objem vašeho účesu. Je však vhodný zejména pro krátké vlasy. Pokud si chcete koupit tento kulmofén pro vlasy dlouhé, tak je musíte mít méně husté, aby fungoval tak, jak vyžadujete.

Stejně jako ostatní kulmofény slouží jednak k sušení a jednak ke tvarování vlasů bez toho, aby je zbytečně poškozoval, jako se to děje u některých obyčejných železných kulem. Další výhodou fénu je jeho nízká, opravdu nízká hmotnost. Takže jej zvládnou používat i starší ženy.

Kulmofén Braun AS 110 je vybaven dvěma stupni nastavení teploty a dvěma stupni nastavení rychlosti proudění vzduchu, které díky tomu můžete přizpůsobit čistě svým potřebám.

Kulmofén Braun AS 110 disponuje speciální uvolňovací funkcí, díky které se vlasy nezamotají, každý pramen vlasů se snadno a hladce uvolní. Díky tomu je kulmofén vhodný nejen ke tvarování vlasů mokrých, ale i těch suchých, kdy potřebujete vlasy prostě jen doupravit.

Kulmofén Braun AS 110 s ohledem na svou cenu disponuje pouze jedním nástavcem. Ten má průměr 1,8 cm. Už z toho je patrné, že je výrobek určen zejména kratším vlasům.

Přívodní kabel je dlouhá 2 metry, což k pohodlné úpravě vlasů v koupelně před zrcadlem bohatě stačí. Nikam dál do interiéru se s tím však nedostanete. Příkon kulmofénu je pouhých 200 W, což je dostačující pro běžné dosušení a doupravení vlasů. Výhodou nízkého příkonu je také nízká hlučnost kulmofénu při provozu.

Na samotné vysoušení je 200 W ale málo – v tomto případě je vhodné vysušit vlasy klasickým fénem do polosucha, pak teprve začít používat kulmofén. Na samotné sušení tento kulmofén stačí jen u kratších a ne příliš hustých vlasů. Pokud s ním sušíte vlasy delší, kulmofén se příliš zahřeje. Začne pálit do ruky a také se vypne. Pak poměrně dlouho trvá, než jej můžete znovu zapnout.

Kulmofén je vybaven ochranou proti přehřátí a také očkem na zavěšení na stěnu, takže nemusí zabírat místo v poličce. Rukojeť kulmofénu není příliš silná, je tedy dobrý pro manipulaci. Chybí mu však možnost foukání studeného vzduchu, což znemožňuje závěrečnou fixaci účesu, respektive prodlužuje dobu úpravy vlasů o čas, kdy se čeká na přirozené vychladnutí kulmofénu.

Kulmofén není příliš vhodný pro cestování – je sice lehounký, ale není možné jej rozebrat na dva kratší díly, aby byl v zavazadle lépe skladovatelný.