Součástí řady perlové péče o vlasy vyráběné značkou Remington je kulma CI9532 E51 Curl Pearl Pro. Jde o kulmu určenou k tvorbě spíše větších loken, které dodají účesu krásný, ale zároveň i přirozený vzhled. Manipulace s kulmou je snadná, proto můžete lokny tvarovat jakkoliv.

Kulma je vybavena mnoha zajímavými funkcemi a je vyrobena z materiálu, který má na vlasy příznivý vliv. Co jistě oceníte, je zámek teploty pro její nechtěnou změnu. Teplotu totiž můžete nastavit od 130 do 210°C, a to na digitálním LCD displeji. Aby se nestalo, že při manipulaci s kulmou teplotu nechtěně přehodíte, můžete ji před použitím kulmy zamknout.

Materiál povrchu kulmy je vyroben z jemné keramiky, s příměsí pravých perel. Ty napomáhají dokonalému rozložení teplot po celé pracovní ploše kulmy. Průměr kulmy je 32 mm, proto, jak již bylo naznačeno, vytváří poměrně velké lokny a přirozeně vypadající vlny. Použitelná je tedy hlavně pro dlouhé vlasy, které jsou alespoň pod lopatky. Kratší vlasy kolem ní omotáte stěží dvakrát, a tak vlny nebudou ani vidět.

Kulma se dokáže nahřát velmi rychle – během 30 vteřin. A disponuje také bezpečnostním vypnutím při nepoužívání – jakmile ji nepoužíváte 60 minut, vypne se zcela sama. Takže přemýšlení cestou do školy či do práce, jestli kulma zůstala zapnutá nebo ne, vás už nebude trápit.

Kulma má velmi dlouhý a otočný přívodní kabel, celé 3 metry. Napětí pro kulmu je využitelné celosvětově (120 – 240 V), takže pokud cestujete, nemusíte kupovat adaptéry do jednotlivých sítí. Stejně jako všechny vysokoteplotní výrobky je nutno ji nejdříve vypálit, tedy nechat ji na chvíli v provozu na nejvyšší teplotu a naprázdno.

Kulma je vybavena také chladným koncem pro jednodušší manipulaci. Ke kulmě dostanete také ochrannou rukavici a žáruvzdorné pouzdro, abyste mohla kulmu sbalit a vzít s sebou ihned po použití. Kulma díky použitému materiálu poměrně rychle chladne.

Kulma je díky jednoduché manipulaci vhodná i pro ženy začátečnice (těm doporučím nejdříve s kulmou manipulovat v dlouhém rukávu, než si na práci s kulmou zvyknou). Natočené vlny vydrží poměrně dlouho, ale nesmíte se bát nechat vlasy na kulmě třeba i deset vteřin. Digitální hlídání teploty zajistí, že vlasy nebudou poškozeny. Při kratším natočení vlny držet nebudou. Je vhodné použít dodatečnou fixaci účesu, zejména pro nebarvené, tudíž nepoškozené a pružnější vlasy.