Speciální kulma Orava K-231 je speciálně uzpůsobená pro dlouhé vlasy. V krátké době dokáže z vašich dlouhých vlasů vykouzlit perfektní vlny, které díky napařování během natáčení vydrží i několik dní (záleží vždy na kvalitě vlasů). Její již zmiňovaná funkce napařování dodá vlasům a loknám na nich svěží a hydratovaný vzhled.

Kulma se pohybuje automaticky a umožnuje díky nastavení vytvarování loken ve třech směrech- k tváři, od tváře nebo automatické vystředění směru. Díky širokému výběru nastavení směru je kulma opravdu všestrannou pomocnicí s loknami. Jde o kulmu klešťovou, do které jen nasadíte pramínek vlasů, a se zbytkem už si kulma poradí zcela sama.

Její práce je poměrně rychlá, zejména ve srovnání s levnějšími výrobky. Kulmy s podobnými vlastnostmi od jiných výrobců jsou mnohem dražší, v tomto případě se jedná o rozumný kompromis mezi cenou, kvalitou a odvedenou službou výrobku.

Dále lze na kulmě Orava K-231 nastavit 3 úrovně časovače kulmování pro volné, pružné a dlouhotrvající lokny a 3 také stupně regulace teploty, konkrétně 190 °C, 210 °C a 230 °C. S ergonomickou rukojetí padne dobře do ruky, i do drobnější, a snadno se s ní manipuluje.

Malou nevýhodou je její hmotnost něco přes půl kila, takže z manipulace s ní brzy bolí ruce i záda. Ale to můžete brát jako posilovnu – po několikerém použití už vám to ani nepřijde.

Kulma má kontrolku provozu a nahřátí, díky tomu budete vždy spolehlivě informováni o jejím stavu – kdy je připravena k použití. Konec kulmování oznámí jednoduché pípnutí. Bojíte se, že by se do ní vlasy zamotaly? Výrobce počítal s bezpečností – vybavil kulmu ochrannými prvky proti zachycení vlasů při rotaci.

Kulma je vyrobena tak, aby se po 20 minutách nečinnosti přepnula do pohotovostního režimu. A pokud ji ani pak nebudete používat, celkem 60 minut, tak se sama vypne. Takže když ji náhodou zapomenete po použití vypnout, do hodiny máte vystaráno.

Příkon kulmy je 30 W. Ten je opravdu nizoučký, takže provoz kulmy vás nijak nezatíží při následném placení spotřeby elektřiny. Kulma nedisponuje tvorbou iontů, ani by je nemělo co k vašim vlasům dofouknout. Jde čistě o kulmu, ale s možností napařování.