Jeden ze zástupců klasického modelu food procesoru – malá motorová jednotka a všechny nástavce nasazovány na jedno místo, nad motorovou jednotku. Na první pohled je to dost omezující způsob navržení robota, ale nenechte se zmýlit, tato jednoduchá konstrikce dovoluje celých 28 funkcí.

Robot tedy nezvládne šlehání a klasické mletí masa (maso pouze seká), jinak je vše vnořeno do funkcí tohoto v podstatě drobečka. A drobečkem opravdu je, na lince mnoho místa nezabere. Ovšem pozor, coby drobeček je určen i pro drobné domácnosti, tedy pro single lidi nebo pro manželské páry, prostě maximálně pro dva. Pro větší rodinu je kapacita jeho nádoby opravdu dost nedostatečná.

Základní nádoba má objem pouze 2 litry, nádoba mixéru pouhý 1,75 litru. Na motorovou jednotku se dá nasadit ještě i sekáček na led a ořechy (mlýnek), také na mák (ten se musí sekat s krupicovým cukrem, aby začal lepit. Pak se naseká /namele/ dokonale).

Nádoba mixéru je, dle zkušeností uživatelů, dost úzká, a tak mixování trvá nepřiměřeně dlouho – je pro robota náročné promíchat celý obsah nádoby, pokud tento je třeba i nepatrně hustší. Mixér se musí vypínat a zasahovat do něj stěrkou. Obě nádoby mají plastový kryt s plnícím otvorem.

Nižšímu objemu nádoby a také celkově menší velikosti a stoje a víceméně plastovému provedení však odpovídá i cena robota, která se pohybuje okolo dvou tisíc.

Přehled ostatních funkcí je opravdu pestrý. Robot zvládne mixování, krouhání na různé jemnosti, namele mák, kávu i ořechy, nastrouhá na bramboráky. Zvládne uhníst malý objem těsta, seká, drtí.

Dobrá zpráva pro lidi s menším technickým nadáním – příslušenství je označeno i barevně, takže opravdu nehrozí, že byste jej podle návodu na použití nepoznali a nasadili něco zcela jiného, co zrovna nepotřebujete.

K robotu je také box na uložení příslušenství, to ocení zejména lidé, kteří mají rádi ve věcech pořádek a hlavně nechtějí pořezat při každém hmátnutí pro nástavec do nějaké improvizované krabice. Struhadla jsou totiž opravdu ostrá a při neopatrné manipulaci se může stát, že se o ně pořežete.

Motor robota má příkon 750 W, což na zpracování objemu, který je k dispozici, bohatě stačí. Motor lze pustit ve dvou rychlostech. Zde by mohl výrobce přidat ještě jednu, pomalejší rychlost na přípravu pomazánek. Ingredience pro pomazánky se i při nastavené nižší rychlosti rozprsknou po nádobě, jejich opětovné vmíchání je možné pouze po zásahu stěrkou.

Zásah stěrkou bývá nutný i při hnětení těsta, které se naopak snadno lepí na střed nádoby. Možná by pomohl ještě jeden stupeň otáček – nižší, samozřejmě.

Na planetární systém míchání je nutno u tohoto robota nutno zapomenout. Je konstruován zcela jinak než roboty s výklopným ramenem. Na druhou stranu má tu výhodu, že na jedno místo lze připojit tři různé mísy pro tři různé druhy činností, a tím výrazně zmenšit velikost přístroje. Znovu opakuji, že robot není určen pro větší domácnosti. Vše se v něm připravuje po malých porcích, na hnětení těst také příliš vhodný není.

Motor má také pulsní spínač. Ten určen především pro mixér, ale také pro sekání zeleniny a masa. Na krouhačích lze nastrouhat cokoliv na jakkoliv velké části. Nad struhadly sice zůstávají zbytky nenastrouhané zeleniny, ale i ty lze zpracovat – v sekáčku. Jediné, co se jeho uživatelům hromadně neosvědčilo, je příprava hranolek, jak bramborových, tak z jiné zeleniny. Lze však připravit zeleninové lupínky (tolárky) ve dvou základních rozměrech, což může hranolky v kuchyni dobře nahradit.

Robot je vybaven přísavkami, takže po kuchyňské lince jistě klouzat nebude. Příslušenství lze mýt v myčce, což je nespornou výhodou. Vzhledem k tomu, že myčka silně tupí kovové hrany, byste ale nože a struhadla do myčky ve vlastním zájmu dávat neměli. Pouze nádobu, víko a středový držák na nástavce.

Připravit se musíte také na to, že hlučnost robota je poměrně velká. Pokud chcete robota používat brzy ráno například na přípravu ovoce nebo na odšťavnění, nebude to možné, pokud nemáte kuchyň vyloženě zvukově izolovanou.

Robot je vybaven detekcí víka a nádoby, proto se rozhodně nemusíte bát, že by se vám spustil třeba dřív, než stihnete nádobu zavřít.