Pokud potřebujete dostatečně silný kuchyňský robot, jistě se poohlížíte po modelech, kde je příkon cirka 1 500 W. Do skupiny silnějších robotů patří i kuchyňský robot Philco PHSM 9000 právě s tímto příkonem. Vzhledem k jeho ceně a šíři vybavení se dá říci, že nabízí zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. Jaké jsou zkušenosti uživatelů s tímto modelem a co vlastně nabízí? Pojďme se na kuchyňský robot Philco PHSM 9000 podívat podrobněji.

Robustní konstrukce i rozměry

Kuchyňský robot Philco PHSM 9000 rozhodně není žádným drobečkem. Jde o přístroj, který bude mít pevné místo na vaší kuchyňské lince, protože váží přes 11 kg, konkrétně 11,4 kg. Na to je nutné při výběru kuchyňského robota myslet – současné velké roboty rozhodně nejsou určeny pro vyndávání ze skříňky a vracení do ní.

Ani velikostní parametry nejsou z nejmenších, rozměry jsou následující (v x š x h): 495 mm x 270 mm x 552 mm. Kuchyňský robot Philco PHSM 9000 bude potřebovat na lince poměrně dost místa. Plus budete muset vymyslet prostor i pro jeho příslušenství, neboť tento model nabízí 8 v 1.

Nejprve převody

Při výběru robota je také vhodné soustředit na materiál vnitřních převodů. Pokud chcete trvanlivější přístroj, který vydrží i vyšší, pravidelnou a dlouhodobější zátěž, je nutné sáhnout po modelu, jehož materiál vnitřních převodů je tvořen kovem. Kuchyňský robot Philco PHSM 9000 je právě takovým modelem. Vše je robustní, převody kovové, takže samotný robot vydrží i vyšší zatěžování například mícháním těsta na nudle, na klasický český chléb nebo tvorbou klobás, k nimž také najdete v balení odpovídající příslušenství.

Dva motory v jednom robotu?

Ano, kuchyňský robot Philco PHSM 9000 má dva motory. Jde o unikátní systém 2 motorů, kdy jsou to samozřejmě dva různé motory a každý je pro své vlastnosti využíván k jinému účelu. Proto můžeme podle prohlášení výrobce mluvit o opravdu efektivní distribuci síly. Díky tomu se robot skvěle hodí právě na všechny typy tuhých těst, jako je těsto na cukroví nebo i to na nudle.

Díky efektivní distribuci síly je výsledný chod robota velmi tichý. Celokovové provedení s planetovým převodem a planetárním způsobem míchání pak ještě umocňuje dojem z robota, který se hned na první dobrou tváří jako opravdu spolehlivý a výkonný pomocník, jímž také ve skutečnosti, i podle zkušeností uživatelů, je.

Vraťme se k výbavě 8 v 1

Kuchyňský robot Philco PHSM 9000 nabídne velkou nerezovou mísu s objemem 5,5 litru, do které se vejde vše, co budete chtít dělat. Jak míchané těsto, šlehaný sníh, tak mleté maso, strouhaná zelenina apod. K robotu nechybí ani skleněná mixerová hlava s objemem 1,5 litru, ve které si snadno připravíte například smoothie, umixujete domácí rajčatový protlak, kečup nebo třeba skvělé koktejly a omáčky.

Nechybí ani výbava pro krouhání zeleniny – dokonce tři různé nástavce, dále šlehací metla na lehké krémy a sníh, plochá metla na jemnější těsta, hnětací hák na těsta tužší, pak tu najdete i mlýnek na maso (s nástavci pro plnění klobás a párků, tvořítkem na cukroví a též tu jsou stále oblíbenější nástavce na těstoviny, které jsou dokonce celkem ve čtyřech tvarech), kryt pro nerezovou mísu, abyste v ní mohli nechat v klidu kynout těsto nebo odpočinout namleté a nachucené maso tak, aby neosychaly. K pomletí masa má robot dokonce tři mlecí disky.

Gumové přísavky

Stabilitu robota zajistí jednak jeho vlastní hmotnost, jednak gumové přísavky, díky kterým se robot bude držet na stejném místě, i když bude míchat tuhé nudlové těsto. Rozhodně ho nebudete muset nahánět po kuchyni nebo během hnětení doufat, že z linky nespadne.

Kuchyňský robot Philco PHSM 9000 má na ovládání k dispozici osm rychlostí a k tomu ještě ovládání mixéru. Barevné provedení je v základu broušený hliník. Přetížení robota se rozhodně bát nemusíte, jak ostatně říkají i jeho uživatelé.

A co na něj uživatelé?

Kuchyňský robot Philco PHSM 9000 je robotem, se kterým jsou uživatelé hodně spokojeni. Líbí se jim zejména robustní konstrukce, kovové převody, spousta nástavců, mixér, dva výkonné motory, které se střídají v práci, možnost tvořit domácí těstoviny i uzeniny, k tomu celkem rozumná cena, která rozhodně není vystřelena zbytečně nahoru.

Osm rychlostí robota a jeho velký výkon z něj dělají skvělého pomocníka, který však musí mít své pevné místo na kuchyňské lince. Uživatelé by navíc přivítali snad jen nože na drcení ledu, které v základní výbavě mixéru nejsou.