Kuchyňský robot, to je vcelku drahá záležitost, od známých značek se pořizují za více než deset tisíc. Ale pokud chcete mít kuchyňského robota za přijatelnou cenu do tří tisíc korun, naštěstí je také kam sáhnout. A i zde jsou k dispozici stroje s výkonnými motory o síle 1200 W (k mání je i motor s výkonem 800 W nebo 550 W). Jedním z příkladů levného, ale přesto výkonného robota je Kuchyňský robot Klarstein Bella Rossa. Pojďme se podívat, čím se může pochlubit.

Silný motor si poradí

Nejzákladnějším prvkem kuchyňského robota je vždy motor. A jak jsme již předestřeli, tento má výkon 1200 W, cožopravdu není málo. Je to dost na všechny kuchyňské úkony, kterými ho zaúkolujete. Kuchyňský robot Klarstein Bella Rossa vás přitom odmění poměrně tichým chodem, ale také designovým zpracováním, které ocení každá kuchařinka, která si zakládá i na vzhledu své kuchyně.

Co je ve výbavě?

Robot dostal do vínku základní výbavu v podobě hnětacího háku, šlehací metly a háku na těsto. nechybí samozřejmě ani mísa, dokonce s víkem, ve kterém je otvor pro snadné přisypávání nebo přilévání během zpracovávání surovin. Víko nádoby je integrované, takže se nemusíte trápit s nasazováním nebo sundáváním nástavců tak, aby se vešly do otvoru. Tady výrobce vyřešil vše za vás, víko se zvedá zároveň s ramenem a s nástavci.

Velká nerezová mísa má objem 5,2 litru. A zpracovat tu můžete až 2 kg těsta. To vše při šesti rychlostech, které si postupně navolíte otočným knoflíkem, takže přecházení mezi rychlostmi je plynulé. To šetří součástky motoru a zajišťuje jeho delší výdrž.

Zvládne i těsto na chléb!

I těsto na chléb, které je tuhé a těžko se zpracovává, je pro kuchyňský robot Klarstein Bella Rossa zcela bez problému. Nástavce jsou pevné a motor má silný výkon, takže je těsto zpracováno bez hrudek, zato s dokonalými předpoklady ke kynutí. A to i když pečete z kvásku. Jen pozor, u chleba a dalších tuhých těst je nutné volit méně těsta, aby se součísti robota příliš nepřetížily. A druhý pozor, chlebové těsto zvládne jen motor s výkonem 1200 W (roboty jsou v prodeji i s motorem s 800 W a s 550 W).

Aby byla manipulace s nástavci robota snadná, má rameno aretovací polohu, ve které zůstává držet na místě, abyste mohli bez problému vyměnit ten nástavec, který právě potřebujete. Každé těsto chce být zpracováváno v jiné rychlosti, tady je jich na výběr hned šest.

Samozřejmostí je planetární způsob míchání, kdy se podaří lépe obsáhnout celý objem nádoby a setřít ze stěn i usazené zbytky suroviny. Díky tomu je těsto i krém bez hrudek a sníh je dokonale vyšlehaný.

Potěší akceptovatelnými rozměry

Robot váží jen příjemných 8 kg, což ve srovnání s dražší konkurencí opravdu není mnoho. Díky hmotnosti stále ještě zůstává stabilním přístrojem, ovšem manipulace s ním je poměrně snadná. I celkové rozměry jsou sympatické (š x v x h): 39 cm x 36 cm x 23 cm.

Co může být trochu nemilým překvapením, jsou plastové části robota, které na první pohled budí dojem, že toho stroj mnoho nevydrží. Zejména tělo má plastové opláštění, ale samotné součásti jsou kovové. Nicméně i tak uživatelé poznamenávají, že při vyšším zatížení, zejména dlouhodobějším, je robot už nesvůj a zátěž nezvládá.

Čištění robota a jeho součástí je snadné, vše může do myčky. Motor je schopen si udržet vysoké otáčky dlouhodobě, takže i šlehání těsta na piškot nebo šlehání sněhu bude snadné.

Robota ale nejde nijak rozšířit o další nástavce, počítat s ním musíte jen na hnětení, mísení a šlehání.

Při výběru dejte pozor na sílu motor, bv nabídce je více variant!

Velké pozor na konec, robot je dodáván v různých konfiguracích, které se liší sílou motoru. Proto si vždy dobře rozmyslete, jak silný motor chcete a jakou sílu motoru uvádí prodejce. Slabší motory jsou v menších modelech, které jsou však, bohužel, někdy ve srovnávačích cen zboží zaměňovány. I my pro srovnání uvádíme v tipech dva různé roboty, aby bylo zřetelné, jaké jsou mezi nimi rozdíly.