Rodina kuchyňských robotů značky Kenwood se rozrostla o výkonný model, kterým je Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium. Má příkon moc hezkých 1 700 W a také super velkou pracovní mísu s objemem 6,7 l. Jedná se o poměrně velký přístroj, jehož využití je spíše ve větších domácnostech. Do kuchyně, kde se vaří pro dva, by plné využití rozhodně neměl. Ale jestli máte děti a vaříte domácí jídla s tím, že chcete mít domácí i ten základ, tedy například těstoviny, rozhodně stojí za to se u tohoto modelu pozastavit a prozkoumat ho podrobněji.

1 700 W rozhodně není málo

Kuchyňské roboty potřebují dostatek síly k tomu, aby dokázaly umíchat to, co naše babičky tak trpělivě míchávaly v rukou. I proto je kuchyňský robot  Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium vybaven výkonným motorem, který nabídne služby svých 1 700 W, ale přitom patří spíše k lehčím strojům, při tomto výkonu má jen 10,4 kg hmotnosti.

Velká nádoba, ale ne moc velký přístroj

Kuchyňský robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium má sice opravdu velkou nádobu na hnětení a šlehání, ale k největším na trhu rozhodně nepatří. Ohodnoťte podle jeho rozměrů sami. Jeho velikost je (v x š x h): 356 mm x 380 mm x 285 mm.

Zvládá hnětení, sekání, mixování i šlehání

Kuchyňský robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium toho zvládne opravdu hodně. Není činnost, které by se zalekl. Je schopen zvládnout hnětení, sekání, mixování i šlehání, ale také drcení ledu, mletí masa, drcení čokolády, oříšků nebo mletí máku (drcení máku s cukrem). Podle toho vypadá i příslušenství robota, kde najdete spoustu doplňkových dílů, se kterými budete schopni zvládnout snad vše, co si zamanete. Nechybí ani nástavec na plnění párků a klobás či na tvarování různých těstovin.

Posviťte si na pracovní mísu!

Kuchyňský robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium nabídne osvětlení pracovní mísy, takže i pokud jej budete mít v koutku kuchyňské linky, kde už není osvětlení zrovna ideální nebo kam nedosáhne světlo z okna, můžete se spolehnout na osvětlení od samotného robota.

Záruka na motor 10 let

Výrobce dává na motor robota záruku rovných deset let, takže si je opravdu jistý, že motor je velmi kvalitní a odolný. Na svých 1 700 w má nastaveno 6 rychlostních stupňů. Ovládá se také mixovací část. Ve výbavě je totiž jak samotný skleněný mixer odolný proti teplu, tak také food procesor s objemem 1,2 l, se šesti sekacími noži, ve kterém je možné jak drtit led, tak krouhat zeleninu – na šesti různých nástavcích.

Nezapomeňme ani na již zmíněnou nerezovou mísu s objemem 6,7 l a zejména s víkem proti stříkání a také pro snazší uchování jejího obsahu bez osychání. Skvělé je, že pokud vám takto velká mísa nevyhovuje vždy, můžete dokoupit menší a připravovat v ní i menší objemy.

Ostatní příslušenství také nezklame

Kuchyňský robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium nabídne bohaté vybavení, mezi které se počítá šlehací metla, dále tzv. K-metla, která efektivně míchá, ale také se velmi snadno udržuje. Nutno dodat, že mnoha uživateli kýžená míchací tyčinka k mixeru v tomto modelu chybí.

Pak je tu další metla, tentokrát flexi metla a ještě metla pro jemné promísení, odolný hnětací hák i na tuhá těsta, 1,6 l skleněný a žáruvzdorný mixér z borosilikátového skla, k tomu také mlýnek na maso se třemi mlecími disky, abyste měli maso namleté přesně na tu jemnost, jakou potřebujete, dále je zde 1,2 l food processor se sekacími noži a 6 disky.

Nezarmoutí ani svým vzhledem

Kuchyňský robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium patří k těm přístrojům, které budou na vaší lince i pro potěchu oka, nejen pro vykonání své práce. Vzhledem k jeho velikosti bude totiž nutné vyhradit mu na lince trvalé místo, protože vyndávání ze skříňky a jeho vracení do ní při každém použití je v podstatě nemožné.

Robot má naštěstí velmi pěkný design, díky kterému jej nebudete chtít schovávat. Ovládání je jak designově pěkně provedené, tak hlavně intuitivní. K dispozici je i pulzní funkce, která přivede stroj do maximální rychlosti v podstatě ihned.

K mání je další příslušenství

Kuchyňský robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium můžete rozšířit i o další příslušenství, jakým jsou například nástavec na vyvalování nudlového těsta, nástavec na tvarování či krájení nudlí a další. S robotem v kuchyni zvládnete opravdu snadnou domácí přípravu snad všeho, počínaje pečivem, přes těstoviny nebo uzeniny, mletá masa, smoothie, omáčky, koktejly, krémy a mnoho dalšího. Nebude nic, před čím byste se museli zastavit se slovy, že na to v kuchyni nemáte vybavení.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé jsou s robotem Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium obecně spokojeni, jen by někteří uvítali více možností individuálního nastavení výběru příslušenství, kdy například další velikost krouhače je tím, co v nabídce chybí. Uživatelé velmi oceňují silný motor a jeho poměrně tichý chod. Jako nevýhodu vnímají jeho cenu, která je výrazně vyšší než u základních modelů od konkurence.

Pro koupi ale mluvilo celokovové provedení. Uživatelé si pochvalují i osvětlení pracovní mísy. Zajímavostí je například smoothie nástavec, ze kterého se dá přímo pít, což je velmi pohodlné, pokud připravujete smoothie jen pro rodinu. Někteří uživatelé jsou zklamáni z toho, že chybí míchací tyčinka k mixeru. Nepotěšily je ani plastové krytky výstupů, ale ve velké míře jde zejména o zvyk.

Velké potěšení vyjadřují uživatelé nad tím, že se robot Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium snadno čistí a že jeho příslušenství je vhodné i pro mytí v myčce.