Kuchyňský robot, který zvládne i velké zatížení, to je ETA Gratus MAX 0028 90061. Má totiž výkonný motor, konkrétně o 1200 W. K tomu je zde samozřejmě stabilizátor, který udržuje otáčky stabilní, ať je potřeba jakkoliv malý nebo velký výkon.

A to víceméně mluví samo za sebe. K informaci o výkonu pak přičtěme ještě širokou nabídku nástavců a rozšíření, takže ve výsledku máme všestranného pomocníka, který se nezalekne žádného úkolu v kuchyni. A vy se budete jen dívat, jak dělá těžkou nebo zdlouhavou práci za vás. Některé nástavce jsou součástí balení, jiné je nutné dokoupit, pokud po nich toužíte, například ty na výrobu domácích nudlí a kolínek. Pojďme se na robota podívat blíže.

Dobrou zprávou je, že vysoké otáčky udrží motor robota ETA Gratus MAX 0028 90061 i při vyšším zatížení, kdy ho zaúkolujete výrobou tužšího těsta nebo mletím většího množství masa, které obsahuje více blan. Těsto bude bez hrudek a maso se nechá dokonale pomlít. Díky gumovým nožkám drží robot na místě, i když dělá těžkou práci.

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 nabídne základní výbavu pro vše, co potřebujete k dennímu vaření. V balení je hnětací hák, šlehací a flexi metla, mísící metla, k tomu skleněný mixér s velkým objemem, konkrétně 1,4 l. Pak je tu i nerezová mísa na práci v ní, která má objem 5,5 litrů. Je k ní průhledný kryt, díky němuž máte dokonalý přehled o dění uvnitř. A díky malému otvoru můžete do mísy přidávat suroviny i během hnětení nebo míchání, aniž byste si zaneřádili linku třeba moukou nebo cukrem.

Rozhodně se nemusíte bát, že byste v tak velké míse neumíchali malé množství těsta nebo šlehačky. Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 má totiž výškově nastavitelné nástavce tak, abyste mohli optimálně pracovat i s malým množstvím surovin.

Pak jsou tu ještě nástavce na strouhání, krájení a krouhání, na kterých zpracujete sýry i zeleninu, oříšky, čokoládu, prostě vše, co potřebujete rozdrobit na menší kousky. Maso namelete na přibaleném masomlýnku, který je dalším nástavcem tohoto modelu. Nabídne čtyři různé hrubosti mletí, takže si hravě vykouzlíte i domácí vinnou klobásu nebo párky. Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 totiž nabídne rovnou i plnění. Na druhou stranu zvládnete i sekaný řízek, ve kterém můžete maso ponechat v méně jemném stupni pomletí.

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 má celokovové provedení, k dispozici 8 stupňů výkonu, k tomu i pulzní spínač, který krátkodobě zajistí maximální výkon. Celokovové provedení zajistí dlouho výdrž přístroje. A chytře navržené omyvatelné díly nástavců můžete snadno vložit do myčky a nechat umýt. S ničím není nutné se umývat ručně, jen pozor na šnek masomlýnku.

Pokud by se přístroj přece jen přetížil, je zde tepelná pojistka, která ho odstaví od činnosti, a vám tak ušetří nepříjemné přepálení motoru. Vaše maso, koktejly, smoothie, těsta, zelenina nebo omáčky a šlehačka vždy budou dělány s jistotou, že Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 je prostě zvládne. Navíc máte v nabídce širokou škálu dalších nástavců, které se postarají o všechny kuchyňské způsoby zpracování surovin.

Míchání je samozřejmě planetární, což je propracovanější systém, který zajistí, že vše, co jste do mísy dali, se dostane k promíchání a vše bude zapracování do výsledného produktu. Šlehací nástavec má prodlouženou část, což znamená, že suroviny budou zachyceny i v případě, kdy se nalepí na stěny mísy. Navíc je tu plynulá regulace otáček, což zajistí ještě vyšší efektivitu míchání a také bezpečnost provozu.

Když už jsme u bezpečnosti, je vhodné zmínit, že kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 má i speciální pojistky proti spuštění v případech, kdy byste jej nesprávně sestavili nebo nedonasadili díly tak, jak mají správně být. Montáž je však jednoduchá a rychlá, abyste byli i ve spěchu v pohodlí, nemuseli ve stresu přemýšlet nad tím, jakže se vlastně tohle má nasadit. Vše je intuitivní, v návodu podrobně vysvětlené.

Hlavní pojistkou je pojistka ramene, kterou je nutné vypnout, abyste mohli ramenem otočit a na robota nasadit cokoliv, co právě potřebujete využít. A můžete se opravdu rozšoupnout, protože veškeré příslušenství pak jen naházíte do myčky. Když je rameno vyklopeno, robot se nespustí, ani kdybyste ho nechtěně zapnuli. Manipulace s ramenem i nástavci je snadná, výrobce sem dal aretační polohu, takže vám rameno nebude při výměně nástavců nikam utíkat.

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 je špičkovým výrobkem a ETA to ví. I proto poskytuje prodloužení záruky motoru na deset let, když se se svým robotem zaregistrujete. Speciální vychytávkou je těsnící přítlačná deska mlýnku na maso, která zamezuje vytékání masové šťávy do vnitřních částí výkyvného ramene vašeho robota.

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 je všestranný, Nabízí tyto činnosti: šlehání, mísení, hnětení, mixování, strouhání (krouhání, krájení), mletí masa, plnění uzenin, tvorba masových produktů, protláčení strojového cukroví.

V příslušenství najdete následující nástavce a metly: velkokapacitní nerezová mísa o objemu 5,5 l, včetně průhledného krytu (v závislosti na typu až 2,5 kg těsta), skleněný mixér 1,4 l (nepohlcuje pachy a barvy mixovaných potravin), hnětací hák, šlehací metla, mísící metla, flexi metla (na krémy a lehká těsta), mlýnek na maso o průměru 62 mm (4 velikosti mlecích destiček, nástavec výrobu uzenin, nástavec na výrobu Kebbe, tvořítko na cukroví, pěchovadlo, násypka, uvolňovací klíč), nástavec na strouhání (se 3 diskovými struhadly) + převodovka pro zajištění optimálních otáček.

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 však má i další dokoupitelné nástavce, které by vás mohly zaujmout. Jmenujme třeba kráječe na nudle, tvořítka na 5 typů těstovin, nástavec na válení těsta, citrusovač, lis na ovoce a zeleninu, nástavec na tvorbu kostiček, zmrzlinovač, mlýnek na obiloviny a jiné.

Pokud máte na lince dost místa, může robot zůstat na ní (což je nejlepší varianta). Zabere následující prostor, protože má tyto rozměry (v x š x h): 35 cm x 39 cm x 28,5 cm. Je to macek, protože váží téměř 14 kg. Ale i díky své hmotnosti je velmi stabilní.