Průměrný robot za průměrnou cenu. Tak by se dala označit ETA 003390010 Mezo Galaxy. Je to robot poměrně pevný, výkonný, spousta dílů je kovových (zejména převodová kola), takže jejich příliš brzké rozpadání a lámání nehrozí. V té výbavě, která je nabízena v rámci tohoto modelu, je robot dostačující pro průměrnou rodinu s průměrnými nároky ve vaření a pečení.

Robot dobře míchá, hněte i šlehá. Je vybaven planetárním systémem míchání, mísa robota je kovová a má ucha, což u ostatních robotů není zcela samozřejmostí. Má plynulou regulaci výkonu, ale chybí mu pulsní spínač – což vzhledem k nemožnosti připojit mixer vlastně ani nechybí.

Stabilita robota je zajištěna gumovými nožičkami a přísavkami, zabránit rozstřiku surovin či jejich rozprášení lze pomocí průhledného víka s plnícím otvorem.

Robot je vybaven třemi nástavci – hákem na hnětení tuhých těst, metlou na šlehání a univerzálním nástavcem na běžné mísení méně tuhých těst a dalších surovin. Ochrana proti přetížení je také součástí výbavy tohoto modelu.

Rameno robota lze zvednout a díky tomu pohodlně měnit nástavce, vyndávat a zase nasazovat mísu na své místo. Opravdu velkou výhodou jsou ucha na míse, která znatelně pomáhají v manipulaci. Mísa má objem 4,5 litru, což pro běžnou rodinu absolutně stačí.

Ovládání robota je mechanické, jeho příkon dosahuje 700 W a je rozdělen do sedmi rychlostí. Disponuje stabilizátorem otáček, což znamená, že i při vyšším zatížení bude jeho výkon takový, jaký požadujeme.

Obsluha robota je jednoduchá, dobře pochopitelná a manipulaci s ním zvládnou i starší děti. A to zejména díky pojistce, která zabraňuje nechtěnému spuštění v poloze zdviženého ramene. Polohu lze zaaretovat, proto se nestane, že by rameno během výměny nástavců nebo manipulace s mísou samo spadlo.

Napájecí kabel je dlouhý 1,2 metru a celý může být uložen v těle robota. Celý robot váží okolo čtyř kilogramů a je poměrně skladný. Na lince mnoho místa nezabere a není ani problém jej uklízet dovnitř kuchyňské linky.

Tím však končí výčet toho, co robot má. Nic víc v nabídce tohoto modelu není. Je určen opravdu pouze pro základní činnosti v kuchyni, pro lidi, kterým stačí právě jen šlehání, hnětení a míchání.

Ale Eta má širokou nabídku příslušenství, které lze dokoupit, samozřejmě za odpovídající peníz. Speciální nabídkou je mlýnek na mák. Lze dokoupit mlýnek na maso, tvořítka na těstoviny, kráječe kostiček, struhadla, lisy atp. Jediné, co k tomuto robotu připojit nelze, je mixér či sekáček na ořechy a led. Pokud chcete širší vybavení robota, zjistěte si, co se vyplatí víc – zda základní robot a dokoupit si požadované příslušenství, nebo robot se širokou nabídkou příslušenství jako jeho součásti.

Zkušenosti s robotem jsou vesměs pozitivní, zejména s hnětením těst kynutých i těst na vánoční cukroví. Poradí si s natolik tuhými těsty, jako je žitný chléb nebo těsto na dekorativní perníčky (těsto o něco tužší než v případě běžných perníčků).

Překvapit možná může hlučnost, která je o něco vyšší, než by se u 700 W motoru očekávalo. Ale dá se na ni zvyknout. Opravdu oceňované jsou jednoduchost obsluhy, stabilita výkonu a také kovové  provedení důležitých součástí robota.