Braun nabízí na trhu mimo jiné i food procesory, tedy roboty bez planetárního systému hnětení těsta, které využívají skutečnosti, že na jedno místo lze pak nasadit hned několik různých nástavců (při použití středové osy). To vede k obrovské výhodě robota – je menší a také levnější.

Jeho využití je určeno zejména menší domácnosti nebo tam, kde jsou lidé dokonce single, ale ani tak se nechtějí stravovat ve fastfoodech anebo si kupovat polotovary. V tomto robotu lze připravit menší i střední množství potravin nebo vstupních surovin pro následnou přípravu pokrmů.

Funkce, které robot zvládne, jsou hnětení; krájení; mixér; sekání; strouhání a dokonce i šlehání. Hlavní nádoba má objem 2 litry a ovládání robota je mechanické.

Zde však najdete jedno z velkých plus tohoto modelu. A tím je 15 rychlostí motoru. Firma Braun si dává záležet na kvalitě a využitelnosti svých výrobků, proto i zde poskytla zákazníkům velký komfort – výběr z 15 rychlostí pro přípravu různých druhů pokrmů a surovin. Jinak budete dělat pomazánku, jinak sekat maso či zeleninu. A hlavně: rychlost si dopředu nastavíte, pak teprve zapnete motor. Takže se k dané rychlosti nemusíte dopracovávat po stupíncích, ale máte ji rovnou od začátku.

K 15 rychlostem si ještě připočtěte pulsní spínač, a to vše za necelé 2 tisíce korun – jde opravdu o všestranného robota do každé menší domácnosti. Jeho pořízení rodinný rozpočet nijak výrazně nezatíží, při pořízení na splátky je to opravdu brnkačka.

Robot je velmi tichý (tedy aspoň ve srovnání s jinými roboty jiných značek), lze jej tedy používat i na ranní lisování citrusů a přípravu zdravějších snídaní. Příkon motoru je 600 W, což není moc, ale vzhledem k menšímu objemu nádoby je příkon dostačující.

Motor je vybaven elektronickou přepěťovou ochranou a robot má bezpečnostní pojistku – nespustí se, dokud není mísa dobře nasazená na těle robota a dokud není víko správně přiklopeno.

Oficiálním označením robota je food procesor – tedy stroj určený primárně pro krouhání, krájení a strouhání. Ale má v sobě i klasické funkce kuchyňského robota – míchání, hnětení a šlehání. Funkce robota jsou v nižší kvalitě, než u robota, který je primárně určen pro hnětení, šlehání a míchání, ale s tím se při výběru stroje musí počítat.

Uživatelé jsou spokojení zejména s jednoduchostí čištění a také s tím, že povrch se chová většinou nepřilnavě. Obsluha je jednoduchá, žádné složité systémy ani kličky. Tročku pokulhává design, který budí dojem třicet let starého stroje, navíc ten zelený ovládací knoflík také dost bije do očí, ale to je u přístroje ta poslední věc, na které by záleželo.

Nevýhodou je skutečnost, že většina nástavců má plastové části, proto je celkem očekávatelné, že mohou snadno prasknout. Krouhací nože (disky) jsou však nerezové a velmi ostré. Do myčky je raději nedávejte, ať se nevhodně mířeným proudem vody neztupí.

Braun FP 3010 je opravdu skladný, když bude uložen na lince, mnoho místa nezabere a bude opravdu po ruce. V jeho výbavě naleznete nůž na sekání a mixování, nástavec na hnětení těsta, šlehací nástavec, disky na jemné strouhání, disky na hrubé strouhání, disky na krájení a také disk na sýr.

Díky nižšímu příkonu je food procesor energeticky úsporný, motor je vybaven elektronickou přepěťovou ochranou. Další výhodou je i nízká hmotnost, která je pouze okolo tří kilogramů. Manipulaci se strojem tedy bez problému zvládnou i starší lidé.