Tato sušička přichází s hybridní technologií sušení. Je totiž vybavena duálním invertorovým čerpadlem. A zvládne až 8 kilo prádla. Dobrou zprávou je, že na motor poskytuje výrobce desetiletou záruku. Takže je nad čím přemýšlet.

Sušička je poměrně velkou pomocnicí do domácností, kde je buď málo místa na sušení prádla v interiéru, nebo není čas pověsit prádlo ven dotčeně brzy na to, aby uschlo. Kdo má balkon či zastřešenou terasu, asi sušičku moc nevyužije, ostatní však ano. Sušička šetří čas a práci se žehlením některých méně náročných kousků oblečení.

Na druhou stranu vezme sušička energii a místo v koupelně nebo prádelně. Její pořízení je vždy otázkou priorit. Perfektní variantou je sušička do domácnosti, kde jsou alergici, protože dokáže z prádla odstranit spoustu alergenů, které jinak mohou dráždit kůži.

Kondenzační sušička prádla LG RC82EU2AV4W má spotřebu v energetické třídě A+++, takže její spotřebu na účtech za elektřinu až tolik nepocítíte. Navíc se dá pohodlně programovat přímo z mobilu, takže nastavení nočního provozu a čerpání výhodnější noční elektřiny je velmi snadné.

Ano, Kondenzační sušička prádla LG RC82EU2AV4W vám dá možnost ovládat ji z mobilu. Takže sušičku jen naplníte, zavřete a probudíte. Pak si vezmete mobil a naprogramujete vše, co bude potřeba.

Napojení funguje přes Wi-Fi, takže můžete odjet do práce – a teprve tam se nastavením programu na sušičce zabývat (to tedy není efektivní pro zaměstnavatele, ale tak to můžete sfouknout během pracovní pauzy…). V telefonu budete potřebovat aplikaci LG Smart ThinQ, kterou si zdarma stáhnete z Google Play nebo z App Store. A tady budou postupně přidávány další programy, nadstavba nad základními 14 programy, které jsou s sušičce hned od výroby.

Při programování kondenzační sušičky prádla LG RC82EU2AV4W je z čeho vybírat. Celkově totiž máte k dispozici 14 programů, kde nechybí Bavlna, Smíšené prádlo, Syntetika, Pokrývky, Ručníky, Pro alergiky, Rychlý 30, Sportovní oblečení, Vlna, Jemné prádlo, Sušení na sušáku, Studený vzduch, Teplý vzduch; + Načíst program z aplikace (přes Wi-Fi).

Pak tu máte ještě 13 přídavných možností k jednotlivým programům. jmenujme Odložený start, Oblíbený, Nemačkavý, Světlo bubnu, Běžná rychlost otáčení bubnu (Více času), Rychlé otáčení bubnu (Méně času), Zvuková signalizace on/off, Wi-Fi: Dálkový start, (stažení programu + Smart Diagnosis), Dětská pojistka.

A pak ještě tři možnosti sušení, kdy si volíte sušení, po kterém budete buď žehlit nebo dávat prádlo přímo do skříně anebo si prádlo rovnou obléknete. Pro tuto možnost je nutné zvolit sušení „extra“. A aby toho nebylo málo, máte na výběr ještě mezi úsporou času, kdy se spotřebuje pro sušení více energie, anebo úsporou energie, kdy pro sušení budete zase potřebovat více času.

Kondenzační sušička prádla LG RC82EU2AV4W je o něco větší, než jsme zvyklí u běžných modelů. Její velikostní parametry jsou následující (š x v x h): 60 cm x 85 cm x 69 cm. Je až os osm centimetrů hlubší než jiné sušičky. A také než jiné pračky. Nainstalovat se sice dá na jinou pračku LG, ale pokud máte doma pračku jiné značky, asi kondenzační sušičku prádla LG RC82EU2AV4W nahoru nepostavíte. Sušička váží 56 kilo, což je také o něco více, než nabízejí konkurenční modely.

Sušičky je možné napojit na odpad, což velmi oceníte i proto, že nabízí automatické čištění kondenzátoru, a to až 3x během jednoho sušícího cyklu. obavy, že by v nádržce na kondenzát začaly růst plísně, můžete nechat stranou. Tady se to nestane.

Navíc má Kondenzační sušička prádla LG RC82EU2AV4W i všechny potřebné senzory, konkrétně dva teplotní, jeden na vlhkost, jeden na vlhkost, jeden na otevřené dveře, jeden na výšku vodní hladiny, a ještě jeden na zanesení filtru nečistotami. Sušička nabídne otevírání dveří do kteréhokoliv směru.

Co se týká hlučnosti, je o něco vyšší, než je v tomu třeba v případě myčky. Takže jestli můžete sušičku zavřít do koupelny nebo na chodbu, bude to jedině dobře, hlavně pro případy, kdy pojede sušička přes noc. Jistě oceníte i design, kterým jsou velké bílé spotřebiče od LG typické.

Co se ohlasů jiných spotřebitelů týká, tak upozorňují na to, že jim v přehlídce programů chybí peří a džíny (ale najdete je v aplikaci v mobilu). Do aplikace budete muset nahlédnout i pro přiřazení programů k štítkům na oblečení nebo pro přehled teplot.