Jestliže se poohlížíte po domácím pomocníkovi, který vám šetrně vysuší prádlo na minimu prostoru, můžete se spolehnout na sušičku prádla od značky Bosh. Je totiž vybavena měkčeným bubnem a speciálně šetrnými programy pro sušení. Ty nesou označení SensitiveDrying. K tomu připočtěte načechrávací cyklus, a o výsledku sušení touto sušičkou máte jasno.

Kondenzační sušička prádla Bosch WTW87467CS zvládne svou práci s minimem energie, takže patří do skupiny A+++. Pojme 7 kilo prádla najednou. Příjemným bonusem je samočistící kondenzátor, takže se u tohoto přístroje rozhodně nemusíte obávat plísní z vlhkého prostředí. Kondenzátor se automaticky vyčistí sám během fáze sušení. Čištění kondenzátoru je hlučnější než zbytek sušícího programu.

Jen pozor, není zde možnost odvodu kondenzátu do odpadu, proto vždy budete muset vyprazdňovat zásobník ručně. A další pozor, zásobník se hůře vylévá, voda v něm zůstává vždy, i když v minimálním množství. Takže plísně mohou hrozit zde, je proto nutné občas zásobník ošetřit protiplísňovou úpravou.

Jestliže máte i pračku od stejné značky, můžete si pořídit propojovací díl a oba spotřebiče postavit na sebe tak, že to bude zcela bezpečné. Díky tomuto věžovému způsobu uložení spotřebičů ušetříte ještě mnohem více místa. A sušák u vás už nebude zabírat půl ložnice nebo cenné místo v hale či na chodbě.

Samozřejmou součástí výbavy kondenzační sušičky prádla Bosch WTW87467CS je odložený start, díky kterému si zajistíte, že sušení bude hotovo právě v době, kdy vy budete potřebovat. A pozor, ještě 120 minut po skončení sušení pokračuje cyklus načechrávání. Takže ani když se zdržíte v práci, nepřijedete k sice suchému, ale pomačkanému prádlu. A to zachrání spoustu nepříjemných chvilek strávených u žehlicího prkna. Jakmile k sušičce dorazíte, jejím vypnutím okamžitě skončíte načechrávací cyklus.

Na velkém LCD displeji vždy uvidíte zbytkový čas, který ještě zbývá do dokončení aktuálního sušicího programu. Ale můžete si nastavit i zvukový signál pro skončení sušení, takže se vám sušička ozve, když má hotovo. Jen se připravte na to, že displej se hůře čte, hlavně v místech, kde je více přirozeného světla.

Kondenzační sušička prádla Bosch WTW87467CS je vybavena senzory AutoDry, které připraví prádlo podle vašeho přání. Rozpoznají totiž vlhkost, jaká v prádle ještě zbývá. A jak mohou prádlo nachystat? Na složení do skříně, na žehlení nebo třeba rovnou na obléknutí.

Co se programů týká, jsou v nabídce v podstatě všechny, které jsou v běžné domácnosti potřeba. Tedy bavlna, fitness oblečení, snadno udržovatelný textil, ručníky, halenky a košile, vlna na krátký program, peří, suché do skříně, suché k žehlení a ještě několik dalších. Programy také můžete navolit jako teplé nebo studené. Zajímavý je jistě i program Super 40, který suší při nízkých teplotách, tedy opravdu velmi jemně.

Perfektní vychytávkou je vnitřní LED osvětlení bubnu. Díky tomu perfektně vidíte, co se v sušičce děje. Vidíte i stav sušeného prádla. Provedení anti-Vibration zaručuje jednu z nejnižších hlučností mezi sušičkami dostupnými na našem trhu, a to 64 dB. I tak ale bude kondenzační sušičce prádla Bosch WTW87467CS slušet prostor, který můžete zavřít, a to zejména, když budete chtít pouštět sušičku přes noc.

Že bude vysušené prádlo také anti alergenní, to vám zaručí nejen výrobce, ale i testující laboratoře. Ty udělily kondenzační sušičce prádla Bosch WTW87467CS pečetí kvality ECARF, která ji potvrzuje její perfektní výkon. A tím ji předurčuje k sušení prádla pro osoby s citlivou pokožkou nebo alergiky.

Sušička pozná množství vloženého prádla, takže se nemusíte bát využívat i polovičního plnění. Počítat můžete i s mechanickou dětskou pojistkou proti otevření dvířek. Není však možné otočit zámek dveří dle svého přání. Je napevno umístěn vpravo. Sušička má běžné rozměry pračky Bosch, aby na ni byla snadno stohovatelná. Konktrétně jde o tyto velikostní parametry (V x Š x H): 84.2 cm x 59.8 cm x 59.9 cm. Hmotnost sušičky je o něco vyšší, než je standard, konkrétně 54 kg.