Jedna z dražších sušek prádla, která však i přes svou vyšší cenu nenabídne odvod kondenzátu přímo do odpadu, navíc je chlazena propanem, takže ji nelze instalovat kamkoliv, kde jsou plynové spotřebiče. Navíc je podle uživatelů dost špatně viditelný displej, který je poměrně zastaralý. Má tento model i další negativa? A dokáže nabídnout něco dobrého? Má smysl do něj investovat tak vysokou částku, nebo se raději poohlédnout v levnější, a přesto stejně výkonných kategoriích sušiček?

Malinko nižší hlučnost

Kondenzační sušička prádla Bosch WTW87467CS se od těch levnějších liší o něco nižší hlučností. Dosahuje 94 dB, přičemž o polovinu levnější sušičky dosahují 95 dB. Značka Bosch se chlubí speiálním odhlučněním, ovšem rozdíl o jeden decibel? To snad ani nestojí za řeč! Ale není to jediný rozdíl od levnějších modelů.

Sušička patří do energetické třídy A+++ a pohodlnost jejího používání tkví například v samočištění kondenzátoru. Proces je sice hlučnější, ale i tak ho sušička zvládne sama – a uživatel se tím nemusí nijak zdržovat. Díky tomu se sušička udržuje „ve skvělé formě“, snižuje se pravděpodobnost poruchy, zadření apod. V podstatě po celou dobu životnosti se tak daří udržet stejný výkon sušičky, nedochází k jeho snižování jako u modelů jiných značek a bez funkce Self Cleaning kondenzátoru. Navíc je i tyristor pasivně chlazen, jak poznamenává jeden z uživatelů, takže se dá očekávat delší výdrž.

Do odpadu s kondenzátem? Tady to nejde

O to víc ovšem zaráží fakt, že se sušičky Bosch WTW87467CS nelze kondenzát odvádět rovnou do odpadu odpadní hadicí, ale musí jej ručně vylévat uživatel. Navíc je proces vylévání nepohodlný, navíc voda vždycky v přihrádce na kondenzát zůstane, vždy alespoň nějaká.

Ještě se ale vraťme k hlučnosti, sušička má bohužel tak nešikovně navržená dvířka, resp. pant otevírání, že je nelze otevřít a ani zavřít tiše. Takže tichý provoz pak zcela ztrácí smysl, když manipulací s dvířky nakonec své spící miminko probudíte…

Šetrný buben dovolí sušit i jemné věci háklivé na opotřebení, otěr

Kondenzační sušička prádla Bosch WTW87467CS má speciálně navržený šetrný buben, který je hladký, a tak minimalizuje tření všeho, co do něj vložíte. Překvapující je, že i při vysoké ceně tu nenajdeme páru, a tedy ani programy pro alergiky.

Velikostní parametry jsou akorát pro středně velkou rodinu

Kondenzační sušička prádla Bosch WTW87467CS pojme 7 kg prádla, což stačí pro rodinu o čtyřech i pěti členech. Sušičku lze nainstalovat kamkoliv, kde máte elektřinu, odvod do odpadu u ní vůbec není možný, jak už jsme zmínili. Ale pozor, kvůli propanu, který funguje jako chlazení, se nesmí dávat sušička do kuchyní, které vaří na plynu, ale ani do koupelen, kde se ohřívá voda, či se topí plynem. Pokud máte všechny spotřebiče pouze na elektřinu, je to v pořádku. Ale jakmile máte doma plyn, pozor na ni.

Jde o volně stojící sušičku klasické velikosti, jejích rozměry jsou následující (v x š x h): 84,2 cm x 59,8 cm x 59,9 cm. Na to, že je jen sedmikilová, je hloubka poměrně velká. I hmotnost je vyšší, konkrétně 53,8 kg. V základní výbavě nechybí dětský zámek nebo vnitřní osvětlení bubnu. Ale pozor, chybí manuální ovládání osvětlení. I tuto sušičku lze snadno nasadit na pračku.

I zde najdete tepelné čerpadlo

Samotné chlazení je velmi efektivní díky tepelnému čerpadlu. Nejkratší program nabídne sušení během 40 minut (konkurence umí i 30). Standardní délka běžného programu je 135 minut, takže něco přes dvě hodiny, s plnou náplní bubnu.

Prádlo je podle postřehů uživatelů dobře vysušení a hlavně není zmačkané, takže žehlení opravdu ve velké míře odpadá. Speciálně tvarované unašeče totiž prádlo během sušení jemně načechrávají, a tím snižují množství záhybů.

Sensitive Drying slibuje vysokou míru šetrnosti

Systém Sensitive Drying nabízí maximální šetrnost k vašemu prádlu. Navíc se prádlo po skončení programu kondenzační sušičky prádla Bosch WTW87467CS automaticky rozprostře, takže se do vašeho příchodu nijak významně nepomačká. Navíc jsou zde senzory, které stále měří teplotu a zbytkovou vlhkost, aby přizpůsobily celý sušicí proces aktuálnímu stavu.

Tím ho samozřejmě chrání před příliš vysokými teplotami, před přesušením a také před sražením, což je velmi důležité. I jemné prádlo už můžete dávat do sušičky, pokud pořídíte tento, če jemu v parametrech podobný model.

Ovládání v češtině a jednoduchým otočným voličem

Klasický otočný volič, to je to nejjednodušší možné ovládání, které sušičkám sluší. U každého programu se pak na displeji objeví hlavní údaje, abyste ihned viděli, co od něj můžete čekat. Jen pozor, displej je podle uživatelů hůře viditelný, a tak je fajn sušičku přistínit nebo nainstalovat tak, kde není přímé světlo třeba od okna.

Na rozdíl od levnější konkurence je tu k mání jen 9 sušicích programů. Nechybí mezi nimi peří, outdoor, vlna, bavlna apod. Sušení jde nastavit klasicky na ramínko, intenzivní anebo k žehlení.

Program peří? Zajímavá nabídka, pochybná realizace

Kondenzační sušička prádla Bosch WTW87467C má mimo jiné i program s názvem peří. Ten je dle svého názvu určen pro sušení jak polštářů, tak třeba i péřových bund. Ale zkušenosti uživatelů s tímto programem nejsou nijak oslňující, spíše si majitelé této sušičky stěžují, že polštáře jsou nedosušené, takže je stejně nutné je na slunci ještě přesušit.

Sušička samozřejmě má chytrý systém řízení sušení, kdy podle stavu a velikosti náplně přizpůsobí sušicí program. Takže může být hotová i poměrně rychle, přestože je originální nastavení programu mnohem delší.

Pro zapomnětlivce nebo nedočkavce se nabízí možnost pauzy. Kdykoliv

Kondenzační sušička prádla Bosch WTW87467C se může zastavit, a to opravdu kdykoliv. Je tu nabídka pauzy, aby uživatel mohl dodat, co chce dosušit, případně odebrat, co už nutně potřebuje. Samozřejmostí je odložený start.

Občas něco uvízne mezi filtrem a plnícím otvorem sušičky, ale i tak se to usuší, jen je tento kousek potom pomačkaný. Celkově prádlo po sušení voní a je příjemné na omak, jak jsme ze sušiček zvyklí. Čištění filtru není nijak složité, jen je škoda, že filtry nemají panty, ale jen platové jednolité díly, dá se očekávat brzké opotřebení, případně prasknutí.

A co na ni uživatelé?

Uživatelé jsou se sušičkou prádla Bosch WTW87467C vcelku spokojení. Nelze ji sice označit za výrobek s výborným poměrem mezi cenou a výkonem, ale vyšší cena i přes to zaručuje relativně dobrou kvalitu sušení. Velkou pozornost věnoval výrobce designu bubnu, ale i uživatelskému pohodlí, třeba se samočisticím kondenzátorem. Ale pozor, vodu si ze sušičky musíte vynášet sami, navíc to nikdy nejde úplně.

Některým uživatelům zkomplikovalo chladivo možnosti využití sušičky a museli sáhnout po jiné, jiní uživatelé jsou nespokojení například s programem peří. Zarazila je i nemožnost vypnutí zvuku tlačítek. Zvuk ukončení programu dle zkušeností uživatelů vypnout lze.