V některých domácnostech chybí prostor k sušení prádla, ať již ten vnitřní nebo venkovní. Chytrým řešením je pořízení sušičky prádla, která sušení zvládne vyřešit tuto situaci, přitom nezabere tolik místa, co sušák na prádlo. Sušičky by měly být schopné vysušit prádlo tak, aby bylo samozřejmě suché, ale také bez chlupů, minimálně pomačkané. Mělo by hezky vonět (pokud použijeme speciální přípravky pro sušičku).

Energetická třída sušičky Beko DPY 8506 GXB1 je A+++, což znamená, že v úspoře energie je opravdu dobrá. Ano, když prádlo pověsíte, není nutno dodat žádnou elektrickou energii. Zde je však nutné vnímat výhodu v podobě uspoření času věšením prádla a rychlejším usušením. Vyžehlené prádlo však ze sušičky nevyndáte, tak dokonalé tyto přístroje ještě nejsou.

Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 sice má program pro minimální zmačkání prádla během sušení, i tak ale nečekejte zázraky. V čem je však velká výhoda sušičky, je úspora času sušením v sušičce. Zatímco v bytě sušíme prádlo celou noc, venku i několik hodin, sušička je díky kondenzačnímu mechanismu schopná vysušit prádlo do dvou hodin. Mnohdy však i dříve. A kdo není citlivý na nějakou to pomačkaninu, může prádlo ze sušičky prostě jen poskládat a rovnou uložit do skříně.

Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 je velkým pomocníkem všem, kdo doma chovají chlupatého mazlíčka. Dokáže totiž odstranit chlupy z textilií. A vše, co bylo z prádla během sušení odstraněno, snadno vyjmete z filtrů a vyhodíte. Jen je nutné si být vědomí faktu, že v sušičce se prádlo vždy zničí o něco dříve, než kdybyste jej jen vyprali a volně rozvěsili k sušení.

Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 pojme 8 kg prádla, takže vaše vyprané prádlo rozhodně nemusíte rozdělovat na několik dávek k sušení. Co vyndáte z pračky, můžete hned šoupnout do sušičky. Sušička je navíc i osvětlená zevnitř, abyste měli přehled, co v bubnu je a hlavně v jakém stavu prádlo je.

Programování je snadné díky přehlednému displeji. Vidíte zejména délku programu a také typ oděvů či textilu, pro který se daný program hodí. Co uživatelům však u této sušičky hodně schází, to je přehled teplot, které sušička nastavuje pro jednotlivé programy. Z počátku se tedy může stát, že se vám oblečení srazí, než vychytáte ten správný program.

Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 vyvíjí při provozu hluk okolo 65 dB. To není zrovna málo (rozhodně je hlasitější než třeba myčka nádobí). Takže jedli máte možnost umístit sušičku mimo obytný prostor (na chodbu, do koupelny), kdy ji od sebe můžete oddělit zavřením dveří, určitě to udělejte. Noční provoz sušičky bude snesitelný právě tehdy, když bude za zavřenými dveřmi.

Na sušení prádla si počkáte okolo dvou až tří hodin, jak už jsme zmínili. Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 vás na konci programu upozorní, že dosušila. Uživatelé ale zmiňují, že signál je zvukově celkem slabý, přestože si jej nastavili na nejvyšší úroveň hlasitosti.

Naprogramovat můžete i zrychlené programy, kdy se 2 kg prádla usuší za 35 minut. A 4 kg prádla za 100 minut. Některé programy nabídnou možnost si prádlo hned po dosušení obléci. Anebo jej uložit rovnou do šatny či skříně. Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 umí i osvěžit prádlo, které dlouho leželo ve skříni, a už je to na něm podle čichu znát. V tomto případě zvolíte program refresh.

Sušení můžete dokonce i přerušit v určité fázi, kterou si přejete. Takže nastavíte stupeň vlhkosti prádla, který chcete po skončení programu mít. To je výhodné například pro žehlení ubrusů a povlečení, díky čemuž bude proces žehlení mnohem snazší a rychlejší – právě proto, že prádlo bude ještě mírně vlhké. Systém nese označení FlexySense a jistě si na něj rychle zvyknete.

Ptáte se, kam s vodou, co se vysuší z prádla? Kondenzát, tedy tahle voda, se vylévá z nádobky, kam se kondenzuje. Někteří uživatelé zmiňují, že vylití není možné zcela dokonale. I proto oceníte možnost napojit sušičku na odpad, kterým všechny kondenzovaná voda pohodlně odteče pryč.

Flexibilní je možnost nastavení otevírání dvířek, která si můžete přemontovat na opačnou stranu. Za to však zaplatíte daň v podobě ne zrovna dokonalého utěsnění, takže dvířka a nejbližší části budou od prachu z sušičky.

Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 má inovativní tepelné čerpadlo, které dokáže zajistit sušení při nízké spotřebě energie, ale umí i zachovat svěží barvy prádla o hodně déle. Pomůžete mu v tom používáním speciálních oživovacích přípravků pro sušení prádla.

Výrobce myslel i na pány, kdy do souboru programů dodal i program na rychlosušení košil, po jehož skončení si můžete košili ihned obléci a jít. Sušení probíhá při nízké teplotě, takže se košile jen tak nezničí. Pak je tu i program na sušení džín, který je dokáže také poměrně rychle dostat do stavu nositelnosti.

Sušička je volně stojící a s klasickými rozměry, na které jsme zvyklí u pračky (š x v x h): 60 cm x 85 cm x 61 cm. A váží přes 50 kilo, což však spotřebitele až tolik zajímat nemusí. Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 má S-shape boční stěny pro zvýšení stability, což už samozřejmě zajímavou informací je. Sušení se dá odložit, a to dokonce až o 24 hodin. A ochrana před dětmi je samozřejmostí. Sušička vás upozorní, když bude tank na vodu plný nebo když bude filtr na sbírání žmolků a chlupů z prádla už příliš zanesený.

Kondenzační sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 se dá samozřejmě postavit na pračku. V tom případě je však nutné použít mezikus, který se dokupuje zvlášť a který je uveden v návodu k pračce nebo na stránkách prodejce. A když jsme u návodu, je nutné dodat, že uživatelé této myčky vnímají návod jako nedostatečně podrobný. Proto je nutné se z počátku připravit na to, že budete trošku tápat, než se se sušičkou naučíte.