Sušička prádla je zajímavým pomocníkem do domu, ale hlavně do bytu. A to pomocníkem, který ušetří čas, trochu žehlení, ale hlavně prostor, který byste jinak museli vyhradit sušáku na prádlo. Odpadnou starosti o to, jestli prádlo stihne uschnout, než jej budete potřebovat nebo než začne pršet. Moderní sušičky zvládají i velké dávky prádla, tak i když jste čtyř a vícečlenná rodina, sušička obslouží všechno vaše prádlo.

Kondenzační sušička prádla AEG AbsoluteCare T7DBG47W zvládne najednou 7 kilo prádla. Ale nemusíte ji plnit vždycky až po okraj. Má totiž speciální funkci ProSense, která umí upravit délku sušení podle množství vloženého prádla. Tím se také mění spotřeba energie.

Je tu však ještě jedna vychytávka, kterou ocení zejména rodiny, kde se více ocení rychlejší sušení než vyšší úspora energie. Kondenzační sušička prádla AEG AbsoluteCare T7DBG47W totiž sice spotřebuje více energie než mnoho jejích kolegyň – patří do energetické třídy A++ (konkurenční sušičky zvládnou sušit při A+++ spotřebě energie). Ale za tenhle mínusový parametr vám AEG sušička nabídne mnohem kratší čas sušení.

Její sušící programy jsou prostě kratší a účinnější, přitom ale sušička umí sušit i při nižších teplotách, aby se vaše prádlo zbytečně neničilo. K tomu si připočtěte ještě extrémně účinný filtrační systém pojmenovaný ÖKOFlow. Ten zajistí, že vše, co na vaše oblečení nepatří, se na něj nevrátí. Můžete proto mít jistotu, že oblečení pro miminko nebo pro silného alergika bude na 100 procent bezpečné.

Kondenzační sušička prádla AEG AbsoluteCare T7DBG47W je přístrojem, jehož kvalitou si je výrobce zcela jist. A proto nabízí pětiletou záruku, což je nutné ocenit. Na motor a čerpadlo je záruka dokonce deset let. Obsluha sušičky je snadná díky panelu s textem. Jen se musíte smířit s tím, že programy zůstanou v angličtině. Displej je středně velký LCD.

Stanovit si tu můžete úroveň usušení, abyste například mohli dobře žehlit džíny nebo ložní prádlo. Ze sušících programů je na výběr například bavlna, syntetika, mix, vlna, hedvábí, snadné žehlení, ložní prádlo, přikrývka nebo sportovní oblečení. Ale tím to nekončí programů je k dispozici ještě více.

Kondenzační sušička prádla AEG AbsoluteCare T7DBG47W umí zjistit, s jakou vlhkostí jste prádlo do bubnu vložili. Tedy nakolik jste jej v pračce předtím vyždímali. A i podle toho předem naplánuje délku sušení.

Buben má i zpětný chod, aby nedošlo k zamotání oděvů do sebe. Samozřejmostí pak je odložený start anebo možnost připojení na odpad. Ale tady pozor: pro připojení sušičky na odpad je nutné dokoupit přes autorizovaný servis sadu pro připojení na odpad. Sada není součástí běžné dodávky.

Kondenzační sušička prádla AEG AbsoluteCare T7DBG47W patří k hlučnějším. Takže je nutné jí doma vyčlenit prostor například v koupelně nebo na dveřmi izolované chodbě. Její velikostní parametry jsou standardní, konkrétně (š x v x h): 60 cm x 85 cm x 60 cm – ale pozor, dvířka přesahují dopředu, před sušičku, takže celkově je hloubka téměř 67 cm.

Kondenzační sušička prádla AEG AbsoluteCare T7DBG47W nabídne celkově o dost nižší hmotnost než její konkurentky, a to 48 kilo. Má 4 nastavitelné nožky, díky nimž ji můžete nainstalovat do vodováhy. A co jistě oceníte z oblasti funkcí, jsou indikátory fáze sušení. Ty vám prozradí, jak daleko sušička se sušením této dávky prádla je. A jak dlouho ještě bude trvat, než bude vaše prádlo připraveno pro účel, který jste zvolili (na žehlení, na poskládání rovnou do skříně, na oblečení rovnou na sebe – tehdy se prádlo před dokončením sušení i zchladí.

Zopakujme ještě, že sušičku ocení zejména ti, kdo upřednostní rychlejší sušení před šetřením elektrickou energií.