Chcete se s nákupem kočárku pohybovat ve střední cenové kategorii, takže nespokojit se se základem za několik tisíc, ale ani se nedostat příliš nad 15 tisíc korun, a přitom pořídit spolehlivý a pohodlný kočárek, se kterým budete spokojeni nejen vy po stránce ovládání, ale zejména vaše dítě po stránce pohodlí a později i výhledu do okolí? Zaměřte svou pozornost například na značku Jané, která je dlouhodobě stabilní a spolehlivou značkou na našem trhu. Pojďme se podívat na detailní parametry kombinovaného kočárku 3 v 1 Jané Muum T80 Horizons.

Hluboká korbička pro dokonalé soukromí miminka, s možností přenášení

Hluboká korbička má dostatečnou výšku na to, abyste do ní mohli dítě dokonale zabalit i proti větší zimě, proti větru. Je totiž 31 cm vysoká, takže pod horní kryt se vejde jak huňatý fusak, tak také vyšší matrace i další deka. Horní kryt je navíc ušitý tak, aby miminku poskytl dokonalé soukromí, dokonce i ve dnech, kdy se do korbičky bude dobývat nízké zimní sluníčko.

Korbičku můžete přenášet, má k tomu určené madlo umístěné hned před sluneční clonou. Madlo se samozřejmě odnímatelné, abyste mohli miminko z kočárku pohodlně vyndat nebo jej do něj vložit. Nutno však poznamenat, že nejde o tolik pohodlné řešení, jako nabízejí modely s madlem integrovaným do sluneční clony – u nich není nutné přítomnost madla jakkoliv řešit, cokoliv montovat. U kombinovaného kočárku 3 v 1 Jané Muum T80 Horizons budete muset předem přemýšlet, zda bude madlo nutné a zda jej nasadit.

Sluneční clona je polohovatelná a může být přiklopena také poměrně nízko. Nosnost hluboké korbičky je až do 10 kg, což je dostačující. Její celkové rozměry jsou následující (d x š x h): 80 cm x 45 cm x 31 cm. Samotná hluboká korba váží 3,8 kg.

Sportovní korbička unese až 15 kg

Kombinovaný kočárek 3 v 1 Jané Muum T80 Horizons je určen pro děti až do tří let věku, a proto unese až 15 kg. Materiál sportovní korbičky je prodyšný, kočárek je vybaven i měkkou vložkou pro menší děti. Samozřejmá je polohovatelnost jak celého sedu, tak podložky pro nohy, aby dítě mohlo spát v rovné poloze.

Pětibodový bezpečnostní pás je polstrovaný, bezpečnost je doplněna ještě o madlo, na němž je potah na zip, takže se dá snadno sundat a vyprat. Madlo se přece jen ušpiní nejrychleji. Podložka pod nohy bohužel nemá ukončení pro podpěru nohou šlapek) větších dětí. Na jednu stranu je to ušetřená práce s čištěním od špinavé obuvi, na stranu druhou chybí většímu dítěti pohodlí opření nohou o podložku v sedu.

Sportovní korbička může být nasazena po směru jízdy, ale i proti němu. Sluneční clona bohužel nedosahuje nijak hluboko, takže ochránit dítě proti větru nebo slunci ze směru před dítětem příliš nelze. U jiných výrobců lze najít vyladěnější řešení, kdy je clona mnohem větší a může jít až před dítě. Rozměry sportovní korbičky obchody neuvádějí.

Jak to vypadá s autosedačkou?

Autosedačka, která je součástí kombinovaného kočárku 3 v 1 Jané Muum T80 Horizons, nabídne poměrně velké pohodlí i pro rodiče. Váží totiž jen 3,1 kg, což je skvělé hlavně pro maminky po porodu – autosedačka nepřidá tolik na hmotnosti, když v ní potřebujete dítě přenést třeba z auta k lékaři, což je nutné již v cirka 14 dnech věku dítěte.

Autosedačka patří mezi větší, i přes fakt, že je tak lehká. Určena je pro děti od 40 do 83 cm, váhové omezení dáno není. Její celkové rozměry jsou následující (v x š x d): 66 cm x 44 cm x 58 cm. Je samozřejmě s tříbodovým bezpečnostním pásem a konstruována tak, abyste v ní mohli dítě i pohoupat.

Madlo autosedačky není integrované ve sluneční cloně, což oceníte v momentech, kdy ji chcete mít v jiné poloze, než madlo. Součástí je i vložka pro nejmenší a ochrana hlavy. Regulace pásů je plynulá a provádí se klasicky v jednom bodě, jak jsme zvyklí i u ostatních výrobců.

Podvozek do terénu moc není, ale ve městě nabídne pohodlí

Ještě jsme se nepodívali na podvozek, který je při výběru kočárku také důležitým parametrem, často v podstatě tím hlavním, podle kterého se rodiče rozhodují, jestli kočárek zařadit do užšího výběru, či nikoliv. Jak nadpis podkapitolky napovídá, kombinovaný kočárek 3 v 1 Jané Muum T80 Horizons nebí určen pro sportovně založené rodiny, které by chtěly s kočárkem trávit mnoho času na procházkách v přírodě, v parcích, v lese, zkrátka v nerovném terénu.

Kola jsou sice poměrně velká, mají vzadu průměr 29 cm a vepředu 19,5 cm, ale jsou jen z PU pěny. Proto nejsou tak pohodlná jako provedení s pneumatikami, ale zase je nepíchnete, i když najedete na střep nebo na jiný ostrý předmět, což je ve městě velmi pravděpodobné…

Důležité je při jízdě i odpružení, ale na tom u tohoto kočárku výrobce moc nezapracoval. Takže budete na hrubším povrchu dítětem třást. I proto je kočárek spíše do města, na rovnější chodníky, než kamkoliv jinam.

I konstrukce je lehká

Výhodou konstrukce podvozku kombinovaného kočárku 3 v 1 Jané Muum T80 Horizons je její nízká hmotnost, protože je vyrobena z hliníku. Celý podvozek váží pouze 6,6 kg. Přední kola jsou otočná, ale nabídnou i možnost aretace, abyste mohli lépe překonat případné nástrahy terénu. Nožní parkovací brzdy je u zadní nápravy podvozku a je pohodlně přístupná. Podvozku nechybí ani velký nákupní košík, který můžete sundat a vyprat, když se vám v něm něco vylije, vysype, nebo když jej zastříkáte při cestě mezi kalužemi.

Ještě se podívejme na rozměry podvozku ve složeném a rozloženém stavu, což je důležité hlavně pro rozhodování o budoucím převážení kočárku autem. Ve složeném stavu má následující rozměry (š x v x d): 60 cm x 34 cm x 75 cm. Pokud podvozek rozložíte, abyste na něj nasadili některou z korbiček, či autosedačku, bude mít následující rozměry (š x v x d): 60 cm x 78 – 108 cm x 98 cm. Výška je variabilní díky tomu, že lze polohovat madlo kočárku od výšky 78 cm do výšky 108 cm. I díky tomu může kočárek vozit také starší sourozenec nebo hodně vysoký tatínek.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé, kteří si Kombinovaný kočárek 3 v 1 Jané Muum T80 Horizons pořídili jako kočárek do města, jsou s ním velmi spokojení. Nabídne miminku maximální soukromí, velikost korbičky je pro první měsíce miminka dostačující, hlouba je také dost velká na to, aby se dalo miminko řádně podložit i přikrýt před chladem. V letních měsících má miminko v hluboké korbičce kočárku dost místa pro pohyb.

Sportovní korbička se dá nasadit v obou směrech jízdy, nabídne madlo se snímatelným pratelným potahem a klasický pětibodový bezpečnostní pás. Jen sluneční clona mohla být větší, resp. posouvatelná více před dítě.

Kočárku citelně chybí odpružení, jak sami uživatelé uvádějí. Ve městě to příliš nevadí, ale nerovné terény s ním vyhledávat nelze. Pohodlné je skládání do auta, podvozek je lehký a ve složeném stavu má přijatelné rozměry. Brzda kočárku drží dobře a je snadno dostupná. Uživatelé jsou spokojeni i s přebalovací taškou, která je velká a pevná, dobře přehledná.