Chcete svou kuchyni vybavit spolehlivou multifunkční mikrovlnnou troubou, která nestojí majlant, je retro a navíc ve výrazné barvě? Zkuste se podívat na německý produkt s názvem Klarstein Caroline mikrovlnná trouba retro červená. Má vás čím překvapit.

Malá, ale multifunkční

Jednak je to trouba multifunkční, a to i při své malé velikosti, jednak jí ke spotřebě stačí 700 W, takže nejde o extrémního žrouta energie. Dokáže zajistit nejen ohřev, ale i vaření a grilování. Při grilování je používán příkon 1 000 W, aby samotné grilování mělo smysl a dokázalo vykouzlit křupavá grilovaná jídla. Maximální příkon je 1 050 W.

A jak že je Klarstein Caroline mikrovlnná trouba velká? Velikostní parametry jsou následující: rozměry (š x v x h): 43,5 cm x 26 cm x 36 cm. Abyste si dokázali představit, kolik prostoru je vevnitř trouby, tak se sem vejde 20 litrů, vnitřní rozměry jsou následující (š x v x h): 32 cm x 20 cm x 31 cm.

Jen metr kabelu…

Hmotnost Klarstein Caroline mikrovlnné trouby je 11 kg. Ale síťový kabel měří jen cirka jeden metr, takže možná bude potřeba dokoupit prodlužovačku. Talíř mikrovlnné trouby má v průměru 25,5 cm a je vyroben ze skla. Součástí balení je i grilovací rošt, protože běžné vybavení mikrovlnné trouby by grilovačku asi nezvládlo úplně ve zdraví.

Konstrukce, kterou má Klarstein Caroline mikrovlnná trouba retro červená, je z ušlechtilé oceli, a to i v interiéru. Co se ovládání týká, výrobce sem osadil QuickSelect technologii, jinými slovy 5 výkonnostních úrovní, k nim 3 kombinované programy pro gril a mikrovlnnou troubu. Takže kompletní ovládání se děje pouze pomocí 2 regulátorů. Nic složitého, nic přetechnizovaného, žádné digitální šílenství, kterého se mnozí lidé děsí.

Umí i rozmrazit, dokonce podle hmotnosti

Pokud chcete v Klarstein Caroline mikrovlnné troubě rozmrazovat, máte zde k dispozici škálu hmotnosti pro určení správných časů rozmrazování. Co se výkonů mikrovllné trouby týká, jsou v mikrovlnění k  dispozici tyto: low (pomalé rozmrazování), medium low (běžné rozmrazování), medium (pomalý ohřev), medium high (běžný ohřev), high (rychlý ohřev).

Tři stupně kombinovaného výkonu

Pak je možnost nastavit Klarstein Caroline mikrovlnnou troubu na tři stupně kombinovaného výkonu, kdy k mikrovlnění pomáhá ještě i výkon grilu, takže konečný výsledek je mnohem rychlejší. No a zbývá zmínit, že je zde nastavení i na samotné grilování.

Pro práci mikrovlnné trouby na jedno „natažení“ je 35 minut výkonu. To je nejdelší doba, jak dlouho bude mikrovlnná trouba pracovat na jednorázové nastavení.. A právě vedle minut na časovači jsou uvedeny hmotnosti rozmrazovaného jídla, takže není nutno přemýšlet, jak dlouho nechávat rozmrazovat například půl kila masa.

Co na ni uživatelé?

Mnozí uživatelé ocení retro design, který skvěle padne zejména do kuchyní s venkovským designem, ať už je to kuchyně na chalupě, na chatě nebo i retro kuchyně v bytě.