Pořizování fotek a videí smartphonem není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Zejména tehdy, když chcete mít opravdu kvalitní fotky bez rozmazání a videa bez třesu. Sice si můžete pořídit stativ, ale využijete jej právě jen pro fotky. Na videa je mnohem lepší si koupit kapesní stabilizátor, který se dá se smartphonem propojit a který právě zajistí hladká a ostrá videa bez třesů.

S vestavěnou kamerou i displejem

Jedním z takových typů stabilizátorů je i kapesní stabilizátor DJI Osmo Pocket. Nepatří sice k nejlevnějším, ale podává dobré výkony. Navíc má vestavěnou kameru i displej, ve 4K rozlišení, trojosou stabilizaci. 4K videa lze natáčet v rozlišení 3 840 x 2 160 px, a to rychlostí 60 snímků za vteřinu.

Úhel záběru je však dosti malý, a to jen 80 stupňů. Baterie vydrží maximálně dvě hodiny čistého provozu. Jde o velmi malé zařízení, opravdu kapesní. Velikost je následující, rozměry (v x š x h): 122 mm x 37 mm x 28,6 mm. Váží však 116 g, což je mnohem více než běžné outdoorové kamery. Kapacita fotografie je maximálně 12 Mpx. Světelnost čočky je f/2.0.

Až 256 GB

Kapesní stabilizátor DJI Osmo Pocket má slot na paměťovou kartu s opravdu velkou kapacitou, a to až 256 GB. Stabilizátor se dá propojit s okolím pomocí Bluetooth nebo klasicky kabelem, protože v balení je adaptér na Apple Lightning i na UCb-C. V balení nechybí kryt nebo nabíjecí kabel.

Lze tedy propojit nejen se smartphony, ale i s dalším příslušenstvím komunikujícím přes Bluetooth či fungujících na USB-C kabel. Samotné ovládání, které kapesní stabilizátor DJI Osmo Pocket, je opravdu jednoduché. Jednak můžete využít tlačítka, jednak dotykový displej. A samozřejmě pak dálkové ovládání. Vše, co budete potřebovat, si nastavíte v několika málo krocích, a také jednou rukou.

ActiveTrack, Motionlapse a Panorama

V čem je kapesní stabilizátor DJI Osmo Pocket výhodný? Nabídne vám možnost pořídit záběry, které běžným smartphonem prostě neuděláte. S funkcemi, jako jsou například ActiveTrack, Motionlapse a Panorama, natočíte a nafotíte vše jako profesionál.

V mobilu pak na vás čeká možnost editace, a to s aplikací DJI Mimo. Je v ní spousta exkluzivních filtrů, hudebních stop a dalších drobností, které propůjčí vašim videím i fotkám ještě lepší vzhled a kvalitu. Manuálně si budete moci nastavit parametry kamery a změnit expozici. Co se formátů týká, budete pořizovat fotky v RAW a videa v D-Cinelike videos. Oba formáty jsou vhodným podkladem pro následující úpravy.

Potěší možnost použití voděodolného pouzdra, které je odolné až do 60 metrů. Kapesní stabilizátor DJI Osmo Pocket  je produkt, na který je poskytována profesionální technická podpora, autorizovaný záruční i pozáruční servis a součástí balení je plnohodnotný český návod k použití. A to je ve světě, kde vládne levná čínská elektronika bez doplňkových služeb, velkou výhodou.