Pokukujete po něčem levném, co umí přijímat radio signál, ale také přehrávat mp3 hudbu z flash disku anebo i z SD karty, ale zároveň po něčem, co byste mohli brávat s sebou ven nebo třeba na chatu, do kutilské dílny? Všechny tyto parametry splňuje kapesní radiopřijímač kombinovaný Sencor SRD 215 B. Bez připojení do elektřiny dokáže hrát až deset hodin. Když ho napíchnete do elektrické sítě, bude doba jeho provozu neomezená. Radiopřijímač je poháněn lithiovou baterií

Je poměrně malé, takže se dobře bere s sebou. Jen pozor na teleskopickou anténu, abyste ji při neopatrném vkládání či vyndávání z batohu neulomili. Velikostní parametry kapesního radiopřijímače Sencor SRD 215 B jsou následující – rozměry: (š x v x h): 11 cm x 7,1 cm x 2,9 cm. A zároveň je velmi lehký, váží jen čtvrt kila. Proto je opravdu snadné ho přibalit kamkoliv.

Jak už jsme zmínili, můžete rádio využít nejen k chytání FM signálu a poslechu některé z mnoha rádio stanic. Kapesní radiopřijímač Sencor SRD 215 B je totiž kombinovaný, takže zvládne i přehrát hudbu ve formátu mp3, kterou mu dodáte buď na flash disku anebo na micro SD kartě (ale maximálně do kapacity 8 GB). Takže plní i roli přenosného reproduktoru, jen za mnohem nižší cenu.

Na radio přijímači Sencor SRD 215 B nechybí ani velmi žádaný AUX vstup, abyste mohli přehrávat zvuk i z jiných zdrojů. A v neposlední řadě je nutné zmínit audio konektor 3,5 jack, který je určen pro zapojení sluchátek v době, kdy nechcete poslechem rušit své okolí. Je tu pak ještě nezbytný vstup pro nabíjení. V tomto případě výrobce zvolil variantu mini USB vstupu.

Jako nevýhodu můžeme považovat pouze jeden reproduktor, určený k produkování výšek. Ale nutno uznat, že reproduktor je poměrně velký, takže dokáže vytvořit překvapivě dobrý zvuk.  Celkový výkon reproduktoru jsou 2 W. Jsou však zajištěny i basy, které svou intenzitou opravdu překvapí – zmiňuje to i mnoho uživatelů tohoto přijímače.

Snadné je i ovládání radiopřijímače Sencor SRD 215 B. Má totiž jednak velký LED displej s výraznými červenými znaky, jednak jsou veškeré ovládací prvky začleněny na přední straně a také velmi dobře označeny – velkými písmeny, která dokáže přečíst i starší osoba nebo ten, kdo na blízko hůř vidí, a zrovna si nenasadil brýle na čtení.

K ladění stanic slouží velký digitální tuner, s nímž se snadno otáčí díky ozubenému povrchu. FM rozsah tuneru je 88 až 108 MHz. Pamatovat je potřeba na to, že kapesní radiopřijímač Sencor SRD 215 B není voděodolný. Proto pokud jste s ním venku a dá se do deště, je potřeba jej před kapkami ochránit. Není vybaven ani žádnou formou buzení.

Velkým mínusem tohoto přístroje je absence vnitřní paměti – kdy si přístroj po vypnutí nepamatuje, kde zastavil naposledy přehrávanou skladbu. Když jde o krátké písně, nic se neděje. Pokud ale posloucháte mluvené slovo nahrané v jednom dlouhém záznamu, je to nepříjemné. Skladby totiž nejde přetáčet dopředu a dozadu, jedině přeskakovat na další nebo na předchozí.

V balení je pouza rádio, USB kabel a kabel jack – jack pro snadné připojení sluchátek, která jsou bezdrátová, ale došla jim baterie. Nečekejte však adaptér do sítě. Pokud budete nabíjet z PC, můžete využít možnosti editace. Anebo ho použít jako reproduktor k počítači nebo telefonu. Na trhu jsou sice i výkonnější reproduktory k tomuto účelu, ale ty jsou za několikanásobně vyšší cenu.