Dalším z řady křesel, na které jsme se tu zaměřili, že kancelářské křeslo Tempo Kondela Stant. To vyniká svou výškou, kdy je designované i pro lidi vyšších postav. Opěrku hlavy má v natolik vysoké poloze, že si v křesle opře hlavu každý, aniž by se musel po křesle posouvat dolů. To dost usnadňuje práci u počítače i v době, kdy potřebujete tělo trochu povolit a uvolnit.

Opěradlo zad i opěrka hlavy jsou tvarovány tak, aby bylo příjemné v křesle sedět. Křeslo je potaženo látkou a textilní kůží v modré a v černé barvě. Křeslo si můžete samozřejmě výškově nastavit, a to dokonce až v rozsahu 11 cm. Nastavování výšky je snadné a plynulé, pomocí vzduchového pístu. Do jedenácti centimetrového rozsahu nastavení výšky se v sedě vejde opravdu každá postava. Jen škoda, že nosnost křesla je pouze 100 kg, protože u mužů vyšších postav lze očekávat mnohdy i váhu o kousek nad stovku.

Křeslo Tempo Kondela Stant má plastové područky, ale a kovovou podstavu s kolečky. Područky bohužel výškově nastavitelné nejsou. Provedení područek je v minimalistickém stylu, takže se zcela pohodlnou podporou pro vaše ruce tady počítat nemůžete. V kombinaci s velmi pohodlným sedákem a opěrkou hlavy je to dost nevyvážený kontrast, který je bohužel pouze ke škodě.

Křeslo je schopné se také nakánět dozadu tak, aby vám poskytlo pohodlný úhel opory zad podle vaší aktuální polohy a požadavků. Jde také nastavit sílu protiváhy, při které se křeslo vykloní vzad.

Celkové rozměry křesla jsou: výška 116 – 126 cm, šířka 59 cm a hloubka sedáku 62 cm. Sedět můžete ve výšce od 47 do 57 cm. Křeslo vám také, pokud si je objednáte, přijde v demontovaném stavu. Ale přiložený návod k montáži je jasný a hlavně podaný formou obrázků, kdy opravdu není co poplést nebo nepochopit.