Výběr kancelářských židlí není nic snadného. Nabídka na trhu je široká, zavedení výrobci si za židle nechají velmi dobře zaplatit. Levnější židle jsou z dílen výrobců, o kterých v podstatě ani nic nevíme. Pak nelze jinak, než se spolehnout na případná doporučení prodejce, stejně jako je tomu v případě kancelářské židle Lewis Grn.

Židle je zajímavá zejména svým designem, ale hlavně ortopedickým tvarováním. Tedy možností pevně si v ní opřít hlavu, pokud pro práci nebo i odpočinek doma potřebujeme sedět celí opření, včetně hlavy. Co si budeme povídat, některé myšlenky a nápady na člověka ani jindy, než v této pozici, nepřijdou.

Zcela opřít si můžete i záda, která budete mít ohraničena bočnicemi. Zvýšené bočnice jsou i po stranách sedáku. Opěrka hlavy je posouvací – podle výšky člověka, který v židli Lewis Grn zrovna pracuje anebo relaxuje. Je totiž vybavena gumovou páskou, kterou ji na horní část židle nasadíte. A je na vás, do které polohy to bude.

Celá židle se dá výškově nastavit. A je vybavena i houpacím synchronním mechanismem s možností nastavit tuhost, tedy velikost odporu, při kterém se židle již naklopí. Maximálně můžete tuto židli zatížit 130 kg, což je jedna z vyšších váhových hranic.

Výškově nastavitelné jsou i opěrky rukou. To opět zajistí další kousek pohodlí navíc. Židle Lewis Grn je osazena kvalitními kolečky, která jsou designována tak, aby byla židle opravdu dobře pohyblivá. Potah je kombinací tkaniny MESH a textilní kůže.

Celkově je židle široká 54 cm, vysoká podle nastavení 128 – 134 cm a hluboká 49 cm. Nejedná se o žádného drobečka a ani o zrovna levý výrobek, ale k pohodlnému dlouhodobějšímu sezení bez zdravotních následků jsou ortopedická opatření vhodná. A tato židle, podle vzhledu, slibuje dobré výsledky.